Zlatom obklopený šéf miliardovej korporácie kritizuje kapitalizmus

Správa nie je nová, pochádza z roka 2013, je však o to aktuálnejšia:

Pápež František, šéf miliardovej korporácie s názvom „rímsko-katolícka cirkev“, v liste, ktorému sa dostalo veľkej pozornosti, ostro kritizoval vládnuci hospodársky systém. Ekonomický systém je vraj „principiálne nespravodlivý“, moralizuje majiteľ paláca, ktorého firma ročne zhrabne ťažké miliardy eur vďaka produktom „nádej a pokoj v duši“, financovaným cirkevnou daňou a milodarmi. K tomu sa pridávajú príjmy z vlastníctva vydavateľstiev, nehnuteľností, akcií, pevne úročených cenných papierov a ďalších kapitálových účastí na celom svete.

Iba predajom tohto paláca by bolo možné pomôcť tisícom chudobných: bazilika sv. Petra

„Toto hospodárstvo zabíja“, žaluje František v Apoštolskom liste „Evangelii Gaudium“, zatiaľ čo on osobne nesie spoluzodpovednosť za stovky mŕtvych na AIDS ročne odmietaním kondómov.

Je „neuveriteľné, že to nevzbudí žiadnu pozornosť, keď zamrzne starý muž, donútený žiť na ulici, zatiaľ čo špekulácie na burze sú predmetom tituliek novinových denníkov“, tvrdí náčelník „Svätej stolice“, ktorý vlastní okrem iného aj Vatikánsku banku – úverovú inštitúciu, ktorá vďaka prepojeniu s mafiou a ďalším nepriehľadným finančným špekuláciám dosahuje ročnú bilančnú čiastku približne päť miliárd eur.

Namiesto nich by bolo možné živiť aj chudobných: piati z viac ako 400 000 kňazov

František, pri pohľade na vlastníctvo pôdy, aktíva a majetok by zbledol závisťou aj Tebartz-van Elst [biskup, ktorý sa smutne preslávil nákladnou, prepychovou prestavbou biskupského sídla v Limburgu „z peňazí nadácie na pomoc chudobným“], dáva k dobru ďalšiu perlu múdrosti: „Človek je považovaný za konzumný tovar, ktorý možno spotrebovať a potom odhodiť. Vylúčení sa stávajú smeťami a odpadom.“ Záver: „Peniaze musia slúžiť a nie vládnuť!“

Na otázku, či kritika kapitalizmu zo strany pápeža Františka znamená, že katolícka cirkev sa vzdá celého svojho vlastníctva v hodnote miliárd eur a rozpredá ho v prospech chudobných, hovorca Vatikánu povedal: „Samozrejme nie! Nemôžeme však vylúčiť, že František aj naďalej občas na verejnosti umyje nohy zopár mladistvým páchateľom trestných činov.“

Zdroj: www.der-postillon.com/2013/11/in-palast-lebender-chef-von.html

Preklad ďurino, december 2018

Nie je vám nevoľno?

Jeden komentár k “Zlatom obklopený šéf miliardovej korporácie kritizuje kapitalizmus”

 1. este vacsi majetok spravuje vatikanska korporacia Black Rock na to netreba zabudat, je omnoho muhutnejsia ako samotna vatinkanska banka. ovsem papezik fero byvaly vyhadzovac je iba figurka, vatikansku banku aj Black Rock riadia sefovia jezuitov.
  kedze black rock je asi najvacsia korporacia na zemi ktora cez svoje akcie ovlada aj take institucie ako je barclays bank a ine je jasne ze je hlavbym hracom na podvode zvanom city of london a wall street.

  btw nie je vam cudne ze ste o black rock a daslich par najbohatsich korporaciach na Zemi nikdy nepoculi ? nie je to nahoda iba iba vysledok ovladania massovych medii na delizaciu obyvatelstva Zeme.

  vesely sitverster a stastny novy rok !
  vitazstvo svetla !

  bc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *