Výrobcovia mobilných telefónov upozorňujú na možnosť poškodenia zdravia


Výrobcovia mobilných telefónov najnovšie vo svojich návodoch na obsluhu varujú pred zdravotnými rizikami – nie však u nás, ale v anglicky hovoriacich krajinách!

Ako sa možno najnovšie dočítať v anglickej tlači (u nás na Slovensku nie?), firmy vyrábajúce mobilné telefóny ako napr. Nokia, BlackBerry a Apple´s iPhone začali vo svojich návodoch na obsluhu alebo na ich zadnej strane drobným písmom upozorňovať na to, že mobilné telefóny, či dokonca súpravy na telefonovanie, treba pre zdravotné riziká držať najmenej jeden palec (= 2,4 cm!) od hlavy. Tehotné, ale aj mladé ženy by nemali nosiť telefón priamo v blízkosti lona (doplnok: Muži by nemali nosiť mobil vo vrecku nohavíc!)

Experti na zdravie podľa tlačových správ volajú po jasných varovaniach, predovšetkým by na prednej strane návodu na obsluhu a na samotnom prístroji malo byť umiestnené takéto varovanie. Aj keď výrobcovia ustavične poukazujú na to, že ich zariadenia v prevádzke dodržiavajú štátom predpísané hraničné hodnoty, bolo by potrebné poukázať na to, že nebezpečenstvo vychádza z antény prístroja a že výskum konštatuje súvis rakovinových ochorení s používanom mobilných telefónov.

Touto cestou sú vyzývané predovšetkým mladé matky, aby svoj mobil nepoužívali v bezprostrednej blízkosti svojich detí, ani ich neodkladali do kočíka. Dovoľujeme si upozorniť na to, že vo Francúzsku sa prešlo k zákazu používania mobilov v prítomnosti malých detí, v škôlkach a v základných školách.

Zdroj: http://www.express.co.uk/posts/view/204510/Mobile-phone-risks-hidden-

Videli ste takéto upozornenie v slovenských mienkotvorných médiách? Čo robí slovenské ministerstvo zdravotníctva? Na Slovensku je zdravie asi menej dôležité…

Preklad z nemčiny ďurino 19.11.1961, zdroj

všetko najlepšie…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (6 votes cast)
Výrobcovia mobilných telefónov upozorňujú na možnosť poškodenia zdravia, 5.0 out of 5 based on 6 ratings

2 komentáre k “Výrobcovia mobilných telefónov upozorňujú na možnosť poškodenia zdravia”


 1. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/html/auria_multihost/prekladyodlesa.sk/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 705

  Super, Francuzsko uz na to prislo, nam to mozno este bude trvat, co uz môzme cakat, ked u nas aj Dr. Bukovsky povazuje za spravne pouzivanie mikrovlnky?!
  http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=80&Itemid=34

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

 2. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/html/auria_multihost/prekladyodlesa.sk/public_html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 705

  Už 2 roky sebou nenosím mobilný telefón a cítim sa lepšie, pokojnejšie. Zistil som že môžem žiť aj bez mobilu. Elektrosog je škodlivý aj z iných zdrojov, predovšetkým mobilné základňové stanice na obytných domoch: http://elektrosmog.blog.cz/0910/v-objektu-je-to-jako-v-mikrovlnce , http://www.ekolist.cz/nazor.shtml?x=2089258 , http://elektro.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4530 .

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *