Vojnové zločiny NATO páchané uránovými zbraňami

SŠA a zrejme aj ich spojenci v NATO bombardujú uránovou muníciou. Pri výbuchu vznikajú vysokotoxické plyny – čo je jednoznačný vojnový zločin. Rádioaktívnou kontamináciou sú zamorené celé regióny v Iraku, Kosove, Srbsku a Afganistane, ktoré v podstate nie sú viac obývateľné. Hrozí genocída.

Prezident SŠA Donald Trump sa nafukoval pýchou, keď oznámil, že SŠA prvý raz zhodili nad Afganistanom GBU-43/B, „matku všetkých bômb“, s cieľom zničiť tunel teroristov z IS. Bola to najväčšia konvenčná bomba v arzenáli SŠA. Prinajmenšom takto to bolo v médiách prezentované.

Nová bomba GBU-43/B: Najvyššia brizancia signalizuje použitie ochudobneného uránu
Nová bomba GBU-43/B: Vysoká brizancia signalizuje použitie ochudobneného uránu

V skutočnosti však zrejme išlo o bombu s mimoriadne vysokým obsahom uránu 238 a uránu 236. Pretože tieto opovrhované uránové zbrane, ktorých použitie sa považuje za vojnový zločin, jednotky amerického letectva a ich „ochotná aliancia“ sústredená v NATO použili v Kosove, Srbsku, Afganistane, Líbyi a Iraku.

V prvej vojne s Irakom v roku 1991 spojenecké vojská použili najmenej 320 ton tejto uránovej munície – vo vojne v roku 2003 to malo byť dokonca 2 000 ton.

Vláda SŠA potvrdila bombardovanie uránovou muníciou

Vláda SŠA potvrdila, že uránová munícia, čiže „malé [špinavé] atómové bomby“, boli použité aj vo vojne proti IS počas bombardovania v Sýrii. Pripustila, že sa tak stalo údajne iba dva razy, 18. a 23. novembra 2015. Vtedy mali bojové lietadlá typu A-10 Thunderbolt II vystreliť 5 100 projektilov uránovej munície, čo zodpovedá množstvo 1 530 kg ochudobneného uránu.

Ministerstvo obrany SŠA: v Sýrii bola použitá uránová munícia
Ministerstvo obrany SŠA: v Sýrii bola použitá uránová munícia

Pentagon to zdôvodnil „povahou cieľov“ bez toho, aby bližšie vysvetlil, o ktoré ciele išlo. medzičasom sa však vie, že táto munícia bola v Sýrii použitá aj proti „mäkkým cieľom“, ako napríklad proti tankom IS.

To dokazuje, že Spojené štáty americké a ich spojenci v NATO sa neoblomne dopúšťajú práve tých vojnových zločinov, ktoré vyčítajú napríklad sýrskemu prezidentovi al-Asadovi. Čo to však znamená, keď politici v Európe a SŠA tvrdohlavo odmietajú hovoriť o nasadení najpríšernejších zbraní prítomnosti? Ako ľudia, ktorí majú vedomosť o systematických vojnových zločinoch?

Odpoveď musí znieť: sú to komplici. A možno dokonca spolupáchatelia. A to vtedy, ak ich bojové lietadlá používajú rovnakú, v SŠA vyrábanú zhubnú muníciu pri náletoch v Afganistane alebo v iných krajinách, tak ako americké vojenské letectvo.

Arabi obviňujú z ostreľovania uránovou muníciou aj Izrael

Arabské štáty obvinili v januári 2009 aj Izrael, že vo vojne v Gaze použili muníciu s ochudobneným uránom proti civilnému obyvateľstvu. Súčasne mu ustavične vyčítali aj použitie fosforových granátov.

Rosalie Bertellová, vedkyňa uznávaná na celom svete, ktorá v otázkach atómu radila aj Nemecku, preto vysvetľuje:

„Je vedecky nesporné, že ochudobnený urán počas horenia s teplotou až 5000 °C vyvíja neviditeľný, nebezpečný kovový dym. Už len to predstavuje porušenie Ženevského dohovoru o zákaze používania plynu vo vojne, pretože kovový dym zodpovedá plynu.“

Rosalie Bertellová: zomrie 5-7 miliónov ľudí
Rosalie Bertellová: zomrie 5-7 miliónov ľudí

Rosalie Bertellová, rovnako ako iní renomovaní vedci ako Američania Dr. Leonard Dietz a Prof. Asaf Durakovic, nemecký profesor Dr. Siegwart-Horst Günther a Dr. Albrecht Schott, kanadská geofyzička Leuren Moretová, aby sme menovali iba niektorých, je toho názoru, že iba v Iraku, kde bolo počas vojny v roku 2003 zhodených približne 2000 ton uránovej munície a bômb, v nasledujúcich 15-20 rokoch zomrie približne 5-7 miliónov ľudí na následky použitie týchto uránových zbraní – a to na rakovinu a agresívne leukémie.

Bola by to nová genocída. A osoby zodpovedné za túto vojnu v rozpore s medzinárodným právom, ktorá rovnako ako vojna v Kosove začala klamstvami – americký prezident George W. Bush a bývalý britský premiér Tony Blair – na základe týchto vojnových zločinov v podstate patria pred vojenský tribunál.

Počas explózie vznikajú jedovaté nanočastice

Medzičasom je už aj americkým vojenským vedcom známe, že počas explózie uránovej munície vznikajúce drobné nanočastice – sto razy menšie ako červená krvinka – môžu byť vdýchnuté alebo prijaté do ľudského alebo zvieracieho organizmu tela spolu s potravou. Tieto častice sa môžu dostať kdekoľvek: do všetkých orgánov, do mozgu, do ženských vajíčok a mužského semena.

U piatich z 25 amerických veteránov, ktorí mali v sebe z čias [prvej] vojny v Iraku v roku 1991 fragmenty uránu, bol už v roku 1997 v sperme zistený ochudobnený urán 238! Všade tam, kde sa v tele usadí urán 238, môže dôjsť k niektorým z nasledujúcich chorobných príznakov:

Kolaps imunitného systému ako v prípade AIDS s nárastom infekčných chorôb; ťažké poruchy funkcie obličiek a pečene; vysokoagresívna leukémia a iné rakovinové ochorenia; poruchy v kostnej dreni; genetické defekty a deformity s potratmi a predčasnými pôrodmi, Všetky choroby, aké sa vyskytli aj po zhodení amerických atómových bômb na Hirošimu a Nagasaki a po černobyľskej katastrofe a napokon aj po katastrofe v japonskej Fukušime.

Akákoľvek diskusia na túto tému je však politikmi a médiami hlavného prúdu v Európe a SŠA potláčaná. Pritom súvislosti medzi ochoreniami na rakovinu v bývalých oblastiach postihnutých vojnou a použitím uránovej munície nemožno prehliadnuť.

Nemecká spolková vláda dokonca popiera súvis medzi použitím uránovej munície a ochoreniami na rakovinu a leukémiu u vojakov a detí vo vojnou postihnutých oblastiach – v Srbsku, Kosove, Somálsku, Afganistane, Iraku atď.

Autor dokumentárneho filmu Wagner predložil dôkazy – vyobcovali ho

Autor dokumentárnych filmov Frieder Wagner: zdokumentoval dôkazy príšerných zločinov
Autor dokumentárnych filmov Frieder Wagner: zdokumentoval dôkazy príšerných zločinov

Ocenený nemecký autor dokumentárnych filmov Frieder Wagner vo filmoch „Der Arzt und die verstrahlten Kinder von Basra“ (Lekár a ožiarené deti z Basry) – odvysielaný v roku 2004 na televíznej stanici WDR a vyznamenaný cenou – a voľne produkovaný dokumentárny kinofilm „Deadly Dust – Todesstaub“ (Smrtiaci prach, 2007) dokumentuje tieto vojnové zločiny a dokladá ich výsledkami puntičkársky vykonaných laboratórnych skúšok.

Zrazu však Wagner prestal dostávať ďalšie zákazky – a bolo s ním zaobchádzané ako s vyhnancom. Aj iní novinári potvrdzujú, že tabuizovaná téma uránovej munície bola úspešne pozametaná pod koberec. Pretože jej použitie je vojnový zločin, ktorý si ešte aj v budúcnosti vyžiada milióny civilných obetí.

V istom rozhovore pre internetové vydanie „Deutsche Wirtschafts Nachrichten“ priblížil príšerné následky týchto vojnových zločinov. Podľa nich dochádza pri použití uránových zbraní u ľudí a zvierat k poškodeniu chromozómov. Genetický kód sa zmení.

To je už desaťročia vedeckou skutočnosťou a americký lekár Dr. Karl Muller, za tento objav dostal už v roku 1946 Nobelovu cenu.

Wagner a jeho filmový štáb boli v roku 2003 nielen iba 14 dní v Iraku, ale aj v Srbsku a neskôr v Kosove, aby pozbierali dôkazy. Odvšadiaľ priniesli vzorky pôdy a vody, ale aj vzorky tkanív zvierat a dali ich podrobiť hmotnostnej spektrometrii v geologickom ústave univerzity Johanna Wolfganga Goetheho vo Frankfurte nad Mohanom.

Vo vzorkách bol preukázaný urán 238 a urán 236

Takmer vo všetkých vzorkách sa podarilo preukázať urán 238, čiže ochudobnený urán. „To mimoriadne strašné však je, že vo väčšine týchto vzoriek bol preukázaný aj urán 236, ktorý sa v prírode nevyskytuje“, vysvetľuje Wagner. „Vzniká iba vtedy, keď treba opäť upraviť palivové tyče jadrových elektrární na opätovné použitie. To znamená, že takzvaná „koalícia úslužných“ použila aj urán z vyradených palivových tyčí z jadrových elektrární na výrobu uránovej munície a uránových bômb. Náš dôkaz analýzou pomocou hmotnostnej spektrometrie je vedecky bezchybný a nevyvrátiteľný.“

Wagner dopĺňa: „Z dôverných správ britského ministerstva obrany medzičasom vieme, že už použitie 40 t tejto uránovej munície v obytných oblastiach povedie k 500 000 neskorším úmrtiam – spôsobených agresívnymi tumormi a leukémiami.“

Uránové bomby poli použité aj vo vojne v Juhoslávii

Vo vojne v Bosne v roku 1995 bolo srbské mestečko Hadžići, vzdialené 15 km od Sarajeva, ťažko bombardované uránovými bombami typu GBU 28. Dôvod: Srbi tam mali závod na opravu tankov. Srbi vtedy tušili, že použité bomby by mohli byť pre obyvateľov aj naďalej životunebezpečné a približne 4 000 občanov z Hadžići presídlili do srbského horského mestečka Bratunac.

Bolo však už neskoro, pretože mnohí z týchto ľudí už boli kontaminovaní. A v nasledujúcich rokoch tak z presídlených občanov z Hadžići medzičasom 1 112 zomrelo na agresívne rakovinové ochorenia, zatiaľ čo v samotnom Bratunaci ochorelo na rakovinu iba niekoľko málo ľudí.

Britský novinár Robert Fisk preto v „Independent“ právom uviedol, že na náhrobný kameň týchto ľudí mohli pokojne vytesať: Zomreli na následky uránovej munície.

Uranium Medical Research Center (UMRC) a istá mimovládka z Kanady pod vedením Prof. Dr. Asafa Durakovica v máji 2002 a v lete 2003 vyslali po jednom výskumnom tíme do Afganistanu. Prvý skupina sa sústredila na región okolo Jalalabadu. Druhá rozšírila štúdiu o hlavné mesto Kábul s približne 3,5 miliónmi obyvateľov.

Ľudia z Jalalabadu a Kábulu sú mimoriadne otrávení

Afganská metropola Kábul: 3,5 miliónov ľudí kontaminovaných americkými uránovými bombami
Afganská metropola Kábul: 3,5 miliónov ľudí kontaminovaných americkými uránovými bombami

V meste samotnom našli bádatelia najväčší počet registrovaných nepohyblivých cieľov, ostreľovaných počas operácie „Enduring Freedom“ v roku 2001. Skupina však nebola pripravená na šok, ktorý jej spôsobili jej vlastné výsledky.

Testy s počtom ľudí z Jalalabadu a Kábulu ukázali koncentrácie, ktoré o 400-2000 percent prekročili hodnoty vyskytujúce sa v normálnych populáciách – množstvá, ktoré nikdy predtým neboli u civilistov namerané, ani v Černobyle. V Jalalabade a Kábule sa tak ukázalo, že urán spôsobil vysokú mieru chorôb.

Laboratórne skúšky UMRC v Afganistane preukázali na rozdiel od Iraku aj vysoké koncentrácie neochudobneného uránu. Kontaminácia ľudí tak bola oveľa vyššia, ako v prípade obetí ochudobneného uránu v Iraku. V Afganistane bola použitá zmes z takzvaného „panenského uránu“ a odpadu z procesov obohacovania v atómových reaktoroch. Preto bol vo všetkých vzorkách nájdený aj urán 236.

Desivo vysoký stupeň zamorenia v Afganistane

Bez výnimky každá osoba, ktorá odovzdala vzorku moči, bola pozitívne testovaná na kontamináciu uránom. „Špecifické výsledky vykazujú desivo vysoký stupeň kontaminácie. A koncentrácie boli 100-400 razy väčšie, ako koncentrácie vzoriek veteránov z vojny v Iraku, ktoré boli počas našej cesty v Iraku zo strany UMRC v roku 1999 a neskôr 2003 testované“, dosvedčil autor dokumentárnych filmov Wagner.

Vo výsledku to znamená, že Afganistan bol použitý ako testovacie pole na úplne novú generáciu uránových bômb s vysokou prieraznosťou, ktoré obsahovali vysoké koncentrácie všetkých možných uránových zliatin.

V SŠA žijúci rodený Afganec Prof. Dr. Mohammad Daud Miraki vysvetlil Wagnerovi, že počas cesty naprieč Afganistanom videl a fotografoval v nemocniciach napríklad v Kábule ťažko poškodené deti, ktoré potom o niekoľko dní po pôrode v príšerných bolestiach zomreli. Uviedol tiež, že všetci zúčastnení, lekári týchto detí, ale aj ich rodičia, sa nielenže musia obávať o sovu kariéru, ale aj o svoj život, ak sa zúčastnia na skúmaní škôd, z ktorých by mohlo vyplynúť podozrenie z použitia uránových zbraní. Dr. Miraki konkrétne Wagnerovi uviedol: „Rodičia nechcú uviesť svoje meno a meno svojich poškodených detí a lekári sa na týchto výskumoch nechcú podieľať.“

Na týchto vojnových zločinoch je smutné to, že nikto sa nestará o civilné obyvateľstvo. A prirodzene ani o zranených vojakov.

Na dekontamináciu Iraku je potrebných mnoho miliárd amerických dolárov

Frieder Wagner si je istý: „Bolo by potrebné v týchto krajinách investovať miliardy dolárov! Iba samotné očistenie Basry by stálo 200 miliónov dolárov ročne! A iba dekontaminácia mostov nad Eufratom by stála miliardy. To, čo platí pre ochorenia veteránov SŠA, Kanady a Veľkej Británie, treba 1000-násobne zvýšiť, čo sa týka obyvateľstva v dotknutých krajinách. A naše vlády podnikli všetko preto, aby tieto informácie potlačili.“

Ťažko znetvorené čerstvo narodené dojčatá, ktoré Wagner sledoval počas natáčania dokumentu v Iraku, Kosove a Srbsku a výsledky analýzy vzoriek dovoľujú iba jeden záver: použitie uránovej munície boli v Iraku, Kosove, Srbsku a prirodzene aj v Afganistane kontaminovalo vysoko jedovatými rádioaktívnymi látkami celé regióny, ktoré sa stali prakticky neobývateľnými.

Pred niekoľkými rokmi to potvrdila správa irackej tlačovej agentúry, v ktorej bolo uvedené, že nezávislí, irackí vedci zistili, že v dôsledku bombardovania spojencov uránovými bombami vo vojnách v roku 1991 a 2003 je dnes iba v Iraku neobývateľných najmenej 18 regiónov a preto ich obyvateľstvo by malo byť odtiaľ evakuované. Týmto poškodeným však sotva niekto pomôže. Sú ponechaní úplne na seba.

Zdroj: freisleben-news.at

Preklad z nemčiny ďurino, máj 2017

Spomínaný Wagnerov dokument Smrtiaci prach si môžete pozrieť napríklad na tomto odkaze: http://prekladyodlesa.sk/smrtiaci-prach

Diplomatických zástupcov hajzlov, ktorí tieto svinstvá robia, si môžete pozrieť napríklad v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí.

Slovensko je ako člen NATO spolupáchateľom týchto teroristických zločinov proti ľudskosti a zločinov proti planéte.

Spravte si názor…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)
Vojnové zločiny NATO páchané uránovými zbraňami, 5.0 out of 5 based on 4 ratings

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *