Voda – informačná databanka

Fotografie kryštálov vody, ktorými Masaru Emoto dokázal, že voda má pamäť, obleteli celý svet. Akademická pôda, ktorá si dovtedy robila posmešky z každého, kto tvrdil že voda je viac než vodík a kyslík, náhle musela zmeniť názor. Typickým príkladom tmárstva je napríklad spolok českých skeptikov Sysifos, ktorý informačne upravenú vodu zanovito považuje za šarlatánstvo a pokus nabaliť si vrecká.

Prof. Kröplin zo Stuttgartskej univerzity išiel na skúmanie pamäte vody iným spôsobom, ako Masaru. Kvapku vody nechá vyschnúť v definovaných podmienkach a vznikne reprodukovateľný obraz typický pre danú vodu (a tiež laboranta, ktorý so vzorkou pracoval).V nasledujúcom krátkom videu vysvetľuje zaujímavý pokus, ako sa zmení kvapkový obraz vody, keď v nej bolo niečo živé, napríklad vetvička, kvet či šalát. Viac informácií o pokusoch Prof. Dr.-Ing. Bernda Kröplina aj s fotografiami kvapiek môžete získať napríklad tu (vplyv hudby na kvapkový obraz krvi, vplyv röntgenového žiarenia na kvapkový obraz slín, vplyv samotných laborantov na vzorky vody, vplyv žiarenia mobilu na šalát a jeho kvapkový obraz).

A nakoniec pripájam skvelý ruský dokument o vode, ako ju možno nepoznáte. Ďakujem autorovi veľmi slušných českých titulkov,  a takisto Slavomírovi, ktorý ma na tento preklad upozornil a ušetril mi tak prácu :).

http://youtu.be/6m4Oa_qRtWw

4 komentáre k “Voda – informačná databanka”

  1. Vynikajúci film, veľmi dobre spracovaný, na vedeckom základe takmer nezvyklý. Podobný výborný dokument uviedla nedávno i STV od nemeckých vedcov.

    Čím viac Svetla prichádza na Zem, tým viac dochádza aj k novým a jedinečným odhaleniam, ktoré sú od prapovôdu skutočnosťou. A voda je aj podstatnou časťou krvi. Aká veľká pravda je vo filme vyslovená v súvislosti so slovom a vodou. Ak sa odhalia aj výskumy o význame krvi, vytušia sa i súvislosti medzi zdravím a nemocou ľudstva.

    Ďurinovi patrí vďaka za nádherný prínos a zviditeľnenie nových poznatkov.

  2. Ten český preklad tituliek nie je vyslovene hrozný, ale je tam pár nedostatkov. Čo mi napr. udrelo do očí je ruské slovo „tajinstvo“ v náboženskom kontexte. Vtedy to neznamená tajomstvo ale sviatosť (lat. sacramentum). V ruštine však na to je jedno a to isté slovo. Prekladateľ neznalý náboženskej problematiky to teda preložil, ako vedel.

    1. Treba ho pochváliť. Odviedol dobrú prácu. Sprostredkoval posolstvo toho dokumentu nám všetkým. 🙂 Ja keď som prekladal Petek, nemal som o očkovaní ani šajnu…

  3. Po shlédnutí tohoto nesmírně zajímavého filmu ,jsem o to víc přesvědčena,že by měl být shlédnut všemi lidmi na celé planetě.Nejen ta začíná být nějak unavená,nemocná,a to, především vinou nás.Mnoho z nás ,kteří se dostávame vlivem nás všech do stále větší energetické,dlouhodobé záporné bilance,přestávame vnímat a dostatečně saturovat fyzickou energii .Psychosomaticky se stávame více unavenými,laxními,mnohdy agresivními k okolí,k sobě samým -žijeme v disharmonii.Disharmonicky manipulujeme s Božími dary – florou,faunou,dary země.A ten největší dar je VODA,která nám tak pregnantně prozradila podstatu slova PROČ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *