Tajomstvo nášho studeného Slnka

Prečo je nás vesmír studený a tmavý, keď ho vlastne biliardy sĺnk už celé miliardy rokov ustavične zohrievajú a keď ho vlastne od samého začiatku mali svojim svetlom presvetliť? Ak by Slnko bolo žeravou guľou, ako tvrdí veda, s teplotou na povrchu povedzme 5 500 °C, potom by jeho tepelné lúče pri rýchlosti 300 000 km/h prišli na Zem približne po 7,5 minútach zmrznuté na ľad.

Na vrcholoch kopcov je chladnejšie ako v nížinách, ktoré sú predsa od Slnka vzdialené viac.

Viete si predstaviť svet, v ktorom Slnko nie je žeravou guľou? Prečítajte si fascinujúci článok Matthiasa Härtela o téze studeného Slnka!

Preklad celého článku a jeho argumentácie si môžete stiahnuť z pdf na odkaze nižšie, na tomto mieste uvádzam záver správy s jeho odvážnymi tvrdeniami:

Naše Slnko je studené! Naše Slnko nevyžaruje teplo ani svetlo! Naše Slnko môžeme vidieť, pretože má vlastné svetlo! Naše Slnko nestráca svoju hmotu, pretože naše Slnko neopúšťa žiadna látka! Naše planéty dokážeme vidieť, pretože vytvárajú vlastné svetlo pomocou vzdušného kyslíka a slnečnej energie! Vesmír je preto tmavý a studený! Cudzie slnká (hviezdy) môžeme vidieť vo svojich špecifických farbách, pretože majú, podľa svojho zloženia, špecifické vlastné svetlo! Cudzie galaxie môžeme vidieť, pretože ich hviezdy majú vlastné svetlo! Takzvaný červený posun je podľa toho jednoducho nesprávny, čo znamená, že nás vesmír neexpanduje!

Údaje o vzdialenostiach hviezd a galaxií sú preto nesprávne! Údaje o veku hviezd a galaxií sú preto takisto nesprávne! Život môže vzniknúť všade vo vesmíre, ak planéty v príslušnej slnečnej sústave majú obal so vzdušným kyslíkom a vodu! Vzdialenosť týchto planét od svojho slnka pritom nehrá žiadnu úlohu!

Vo svetle tohto poznania sa dajú pochopiť zábery neznámych objektov v tesnej blízkosti Slnka, ktoré sa v poslednom čase množia, aj napriek starostlivej cenzúre. Ak by Slnko bolo skutočnou žeravou guľou, také fotografie a videá by vôbec nemali vzniknúť.

Matthias Härtel: Tajomstvo nášho studeného Slnka

Zdroj Preklad z nemčiny ďurino, marec 2013.

Ďakujem julík za linku 🙂

7 komentárov k “Tajomstvo nášho studeného Slnka”

 1. Stále častejšie vychádza na povrch,že vo veľa prípadoch platí,že je to inak ako nás učili(dezinformovali) v škole.Tým neobviňujem učiteľov,tí sú tiež obeťami cielenej dezinformácie.To platí aj o iných odvetviach,napr.lekári sú systémom vyškolení nie ako praví liečitelia navracajúci zdravie,ale ako predľžené ruky farmakomafie za účelom trvalej závislosti pacientov na liekoch,ktoré v skutočnosti neliečia,ale zabezpečujú rozprávkové zisky.Našťastie,časť lekárov si to už začína uvedomovať.

  1. Keď už si Marek spomenul lekárov: Pred časom istý minister rozhodol, že siete spriatelených lekární potrebujú väčšie zisky, a tak presunul rozhodnutie o voľbe lieku/generika na lekárnika. Tým pádom o kšefte rozhoduje lekárnik. Farmapriemysel si teda prestal obchádzať lekárov, ale začal uplácať lekárnikov. A čo sa stalo?

   Vzápätí na to začali lekári štrajkovať o zvýšenie platu!

   Aj to signalizuje, že im vyschol nezanedbateľný zdroj príjmov.

   Nemám to lekárom za zlé, iba využívali to, čo im mantinely dovolili. Na vine sú politici, ktorí dovoľujú prijímanie nedobrých zákonov, šitých na potreby kartelov. Ľudia/pacienti sú na poslednom mmieste.

   Dokazuje to aj najnovšia štatistika údajov Eurostat za rok 2011, kvalita života. Slovensko je opäť s odstupom na poslednom mieste. Aj to svedčí o tom, že zdravotnícke organizácie a politici nerobia to, za čo sú platení.

   Neuvedomujú si, že ak parazit zabije svojho hostiteľa, parazit hynie spolu s ním.

   P.S. Keď som hľadal originál údajov Eurostat, narazil som aj na stránku nejakej „lekárskej inakosti“ (odkaz nedám), kde nejaký „dochtor“ odpovedá na otázku zhrozeného čitateľa, prečo je Slovensko na poslednom mieste. Odpoveď je neuveriteľná! Citujem:

   „…V porovnaní s ostatnými krajinami Slováci málo športujú a zároveň nezdravo jedia a pijú. Zdravotníctvo a zdravotná starostlivosť vplývajú na stav zdravia ľudí asi tak len jednou šestinou…“

   Tak štát dovoľuje, aby nám sem celý západný svet predával odpadové potraviny, pokazené mäso, chemické ovocie, geneticky modifikovaný patentovaný americký monsanto odpad. Štát dovoľuje, aby sa naša kvalitná voda fľaškovala do jedovatých PET fliaš ktoré sa váľajú po celom Slovensku. Štát dovoľuje, aby vzdelávanie lekárov a lekárske fakulty financoval farmaceutický priemysel. A robí všetko preto, aby alternatívnu medicínu dostal za mreže.

   Takto vzdelaní lekári nás prepchávajú antibiotikami, štvú nás na preventívne prehliadky spojené s ožarovaním („nebojte sa, to je neškodná dávka, je to vedecky dokázané…“ alebo „máte vysoký krvný tlak, či vysoký cholesterol, niečo vám predpíšem…“) nie preto, aby nás vyliečili, ale nám čo najskôr mohli nasadiť svinstvá a sračky na spôsob statínov, a ešte majú tú drzosť vyhlásiť, že sa málo hýbeme a jeme nezdravo! Pritom o cholesterole vedia guľové. Vedia však, že keď pacienta nasadia na statíny, musí ich chudák už brať doživotne, a on (dochtor) z toho bude mať slušnú províziu. A keď nedovolíte napchať do svojich deciek jedovaté vakcíny (o tom, že sú jedovaté, existuje množstvo štúdií a spoľahlivo vám vyvolajú autoimunitné ochorenie), tak vás udajú úradom.

   A potom vyhlásia, že Slováci „…málo športujú…“

   Málo športujeme? A kde máme športovať? Parazit s titulom „developér“ s tichým súhlasom štátu všetko zlidloval, zbilloval, steskoval. Všade už sú iba zahraničné reťazce a banky a odporné sklenené svinstvá amerického typu, ktoré si nostalgicky pripomínajú časy čierneho otroctva. Nábrežie Dunaja v súčasnej podobe v mieste bývalého PKO je rana päsťou do tváre každého rodeného Bratislavčana…

   So zdravotníctvom, lekármi, politkmi, zákonmi, potravinami a médiami aké máme (ktoré ustavične točia, že takto je to dobre, že sme konečne demokratickí, kvôli tomu žijeme, Amerika nás pochváli a tamtej celebritke opäť vypadla bradavka…), ani nemôžeme byť inde ako na konci Európy.

 2. Zas nerobte zo vsetkeho konspiraciu. Nastudujte nieco o svetle ako vlneni a potom pochopite preco medzi horucim slnkom a povrchom planety moze byt vakuum o teplote priblizujucej sa absolutnej nule. A to ze kopce su chladnejsie a pritom su blizsie pri slnku ma naozaj rozosmialo. Kvoli takymto bludom robite hanbu udalostiam ktore su skutocnou konspiraciou.

  1. Prekladám témy, ktoré ma zaujímajú. Nerobím nikomu hanbu, ani sebe, ani udalostiam. Je mi v zásade jedno, ako to spracujete.
   Ak nad nimi premýšľate, je to prínos pre vás, nie pre mňa.

   To vaše „Nastudujte nieco o svetle ako vlneni“ je úsmevné. Mám diplom z optoelektroniky. Niečo o tom viem. Nezamieňajte si svetlo s teplom.

   Očividne ste nečítal Härtelov článok, ktorý som prekladal, iba moju omáčku k nemu. Z toho však neviňte svoje okolie…

   Smejte sa často a od srdca. Nebojte sa zasmiať aj sám sebe… Budete zdravší. A súčasný svet možno nebude až tak nahovno…

   1. Plne súhlasím,zaslúžil by ste si nominovať na Nobelovu cenu.
    Úryvok z jednej nemenovanej knihy:
    ‘Slunce tohoto systému
    je pro celý systém to samé, co je srdce pro lidské tělo. Silové proudy jsou krevními řečišti
    tohoto světového systému, éterický pás okolo této Země je plícemi, kterými trvale proudí
    silové proudy a soustavně čistí tělo Země. Slunce je také hlavou nebo otcem těchto systémů.
    Tam je soustavně tato mocná energie vyráběna nádhernými Nanebevzetými bytostmi, které
    stojí v čele této činnosti a řídí ji tou ‘Mocnou Inteligencí’, která tam má svůj střed.’
    Slunce není horké, jak se domnívají vědci. Je tak chladné a tisíckrát více osvěţující, neţ
    mírný vánek lahodného letního večera. Silové proudy slunce se stávají horkými teprve tehdy,
    kdyţ proniknou éterickým pásem Země. Slunce je elektrickým pólem a Země je magnetickým
    pólem. Éterický pás je element, který jsou proudy měněny.

    Kniha je z roku 1935 preložená z nemeckého jazyka.
    Len ste mi potvrdil skutočnosť vašou teóriou.
    Na požiadanie pošlem knihu v elektronickej podobe v PDF formate.

 3. Navrhujem nasledujuci „pokus“ : Postav prazdny pohar do mikrovlnky, zapni a pockaj minutu. To iste urob s poharom plnym napr. vody.
  Ano slniecko nam generuje rovnako ako mikrovlnka elektromagneticke vlnenie, ktore pevne latky „odignoruju“ (odrazia, resp. cez ne prejde bez patricneho odovzdania energie [navrhujem dostudovat princip odovzdavania energie elektromanetickym vlnenim] – vid princip kristalickej mriezky, kde rozkmitanie castic potrebuje daleko-dlhsie posobenie a najlepsie rovno rezonancnu frekvenciu :-))

  Na temu „kyslik“ -> poculi ste niekedy vyraz „sklenikovy plyn“ ? (odporucam nastudovat hlavne metan)

  A ano slniecko generuje tak siroke spektrum elektromagn. vlnenia, ze ho dokonca aj vidime 🙂 …
  Chladne slnko … hm… cim asi to slniecko vytvara to „nestasne“ vlnenie? Zeby vedlajsi produkt nuklearnych reakcii ? Co si videl na zaberoch z testov nuklearnych zbrani? … teplo ? … Takze temu „Chladne slnko“ by som si dovolil ukoncit otazkou: Bol by ochotny autor stat v hirosime pocas vybuchu atomovky v 1945 ?

  Vo vseobecnosti sa ma za to, ze zivot hviezdy zacina termonuklearnou premenou vodika na vyssie prvky az po zelezo. (termo nemyslime zahrievanie nasej modrej planety, ale v korone niekolko tisic km od povrchu je stale naozaj teplo 🙂 a tu zrejme prameni autorove nepochopenie vyznamu „tepelny luc“)
  Zelezom vacsina hviezd konci, avsak u naozaj velkych hviezd alebo hviezdnych parov pri naozaj vyznamne vyssej gravitacii (resp. hmotnosti) je mozne pozorovat vznik neutronovych hviezd …. proste je toho cela hromada vedomosti, ktore autor vo svojom dielku opomenul az priam povediac odignoroval.

  Zhrnute a podciarknute: velmi zaujimavy pocin a ocenujem pracu ktoru autor vynalozil. Zial chyba tam vela podstatnych skutocnosti a vysledok prace tym utrpel na objektivite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *