Roztomilé židovské krvavé rituály: kaparot

Júdapédia: „Kapparot (Hebrew: כפרות‬, Ashkenazi pronunciation, Kapporois, Kappores) is a customary Jewish atonement ritual practiced by some Jews on the eve of Yom Kippur. This is a practice in which a person waves a chicken around his or her head. The chickens are then given to the homeless or poor as an act of charity (tzedakah).“

Ako vyplýva z anglického textu, židovská wikipédia stručne uvádza, že kaparot je zmierovací júda rituál, praktikovaný niektorými židmi v predvečer židovského sviatku jom kipur. Je to rituál, kedy [zhrešiaca] osoba niekoľko razy zatočí kohútom (židia), sliepkou (židovky), kohútom aj sliepkou (židovky tehotné) okolo hlavy a odrieka formulku, ktorou má preniesť všetky svoje hriechy na toho úbohého opereného tvora.

Sliepku/kohúta potom vraj dajú bezdomovcom alebo chudobným ako akt charity.

Čo však júdapédia neuvádza, je skutočnosť, že sliepku žid následne rituálne podreže a hodí do vhodnej kužeľky hlavou dole, nech dodýcha svoj hydinový sen a nech sa počas niekoľkominútového zomierania odkrví.

Každý rok skončia na smetiskách desaťtisíce viac či menej odkrvených sliepok a kohútov, ktoré uhynuli úplne zbytočne, v bolestiach a strese, skončili svoju existenciu len preto, aby jahwe hodil hriechy júdov na nich. Je to absolútne pohŕdanie životom.

Je to však praktické: môžete zabiť stovky nežidov, napríklad Palestínčanov, dokonca aj počas kŕmenia, a stačí raz za rok podrezať kohúta a všetko je OK. Zničili ste celú generáciu úžerou? Kúpite si kohúta, dáte ho podrezať a jahwe privrie najmenej jedno oko.

Kóšer, no nie?

Priebeh a ďalšie aspekty tohto roztomilého krvavého rituálu sú zrejmé z nasledujúcich videí.

Upozornenie: videá nie sú určené pre slabšie povahy.

Možno by stačilo zabíjať menej Palestínčanov, menej kradnúť pôdu, prestať šíriť pornografiu, a na tejto planéte by bolo menej utrpenia a viac hydiny.

Spravte si názor…

Viac informácií v anglickom jazyku a obrázkov nájdete na nasledujúcom odkaze: http://www.occupyforanimals.net/kapparot.html

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *