Propaganda

České titulky (CC)

Video severokórejských tvorcov prezentuje spôsoby a nástroje západnej propagandy na ovládanie, manipuláciu, zneškodnenie a anestéziu celých populácií a národov. Video obsahuje aj niekoľko drsnejších scén (napr. deti zabité americkým a izraelským netvorom, zabíjanie zvierat), preto vyžaduje overenie veku.

Kto ešte nemá otvorené oči, začne mu dávať zmysel to, čo sa okolo neho deje. Cieľom tohto videa nie je naštvať, ale primäť k zamysleniu.

Obsah:

0:00 Úvod
6:54
Vytvorenie ideálov a ilúzií
16:48
Strach
19:35
Náboženstvo
25:00
Vyvarujte sa 1 %
28:10 Vyvolávanie psychózy
31:21 Prepisovanie histórie
41:15 Zrod propagandy
45:49 Zatĺkanie a nekonanie
54:10 Spoluvina
58:05 Cenzúra
1:01:50 Medzinárodná diplomacia
1:06:14 Televízia
1:08:11 Reklama
1:14:36 Kult celebrít
1:22:34 Rozptýlenie
1:28:01 Terorizmus
1:35:00 Revolúcia sa začína

Linky s časovým údajom vedú priamo na server YT a spustia video od nastaveného času.

9 komentárov k “Propaganda”

 1. Severokórejskí tvorcovia ktorých si najal vodca Kim Čong-un, by si mali posvietiť predovšetkým na praktiky mocných vo svojej krajine. Diktatúra, kde sa vládne iba železnou päsťou a pod hrozbou sily, kde ľudí sužuje hladomor, ktorý si podľa odhadov vyžiadal už státisíce životov, nemá morálne právo poukazovať na praktiky iných, zvlášť ak ani nechyruje o ľudských právach a demokracii.

  „Všetci členovia strany, armády i ľud by mal verne nasledovať vedenie súdruha Kim Čong-una a chrániť a ďalej posilňovať jednotnú frontu strany, armády a ľudu,“ oznámila agentúra KCNA.
  Ako v Československu v 50-tych rokoch, ak nie horšie.

  1. Ja neobhajujem severokórejských tvorcov. Video, ktoré vytvorili, však nemá chybu. Objektívne opisuje realitu okolo nás.

   Prosím, uveď skutočnosti, ktoré vo videu nie sú pravdivé.

 2. Obsah videa teraz nie je podstatný. Merito môjho komentu je o inom. Neobhajujem skazenosť západu, práve naopak, bojujem proti nemu tiež. Ale bojujem proti akémukoľvek zlu a vyzdvihnem akékoľvek dobro, nie selektívne podľa potreby a apriori. Nech je to na pôde americkej, kórejskej, ukrajinskej, židovskej, ruskej, irackej, alebo slovenskej, všade ide o boj dobra a zla, samozrejme nie v čiernobielej a prísne oddelenej podobe.
  Preto tvrdím a stojím si za tým, že ak je toto video produktom severokórejčanov, bolo vytvorené účelovo a na objednávku tamojšieho neľudského komunistického režimu, čiže za účelom vlastnej propagandy. A takých lacných videí bez hlbšej pridanej hodnoty sa dá vyrobiť kopu. V lepšom prípade je to na smiech, v horšom servilnosť a zvrátenosť, keď „zlodej kričí chyťte zlodeja.“ Video o neslobode v KĽDR by asi tí istí tvorcovia nespravili, pretože už by neboli medzi živými. Lebo videá o skazenosti západu vyrábali na popud KSČ dávno v 70-tych a 80-tych rokoch 20.storočia aj médiá v ČSSR a hoci v niečom mohli mať pravdu, z princípu ich nikto nemohol brať vážne, lebo boli falošné, podobne ako je aj toto.

 3. neriesim ze to bol fake http://www.csfd.cz/film/321784-peulopaganda/
  riesim to, ze ten kto vytvoril tento dokument len konstatuje a opisuje realitu a opisuje presne tak ako je..utoky na nase mysle, telo a dušu su tak intenzivne, ze sme zmanipulovani na takej urovni, ze uz nedokazeme prijat fakt, že tento sposob zivota je chory..

 4. To je chyba, lebo neriešiš podstatu, len senzáciu…Ten kto vytvoril dokument len nekonštatuje, ale propagandisticky sa snaží niečo vsugerovať a to nečistým spôsobom, z falošnej pozície. Aj prostitútka môže napísať krásny morálny kódex, a aj keď môže byť
  sám o sebe plný pravdivých faktov, nikdy nebude v jej podaní dôveryhodný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *