Prečo Kuba posiela do Afriky na boj s ebolou lekárov a psychopatická americká vláda vojakov?

Zdá sa, že nositeľ Nobelovej ceny mieru Barack Obama je odhodlaný vstúpiť do histórie ako prezident USA, ktorý viedol jednu z najagresívnejších sérií vojen vlády sediacej vo Washingtone. George Bush a Dick Cheney sú pri ňom iba amatéri.

Atrament na listine o udelení Nobelovej ceny ešte nestihol nevyschnúť a už Obama vyhlásil úmysel vyslať do zničeného Afganistanu ďalších 30 000 amerických vojakov. Nasledovala vojna proti vodcovi Líbye, al-Kaddáfímu, a iba o niečo neskôr vojna, ktorou sa Obama pokúsil zvrhnúť Bašára al-Asada v Sýrii. Ďalšia na rade bola Obamova »vojna za demokraciu na Ukrajine«, lepšie povedané to bol pokus vyprovokovať Rusko k novej konfrontácii s NATO tým, že podporoval krvilačnú hordu ukrajinských oligarchov, zločincov a priamych neonacistov v Kyjeve. V júli tohto roku Obamova administratíva vyvinula na prezidenta tlak, aby sa druhý raz pokúsil zbombardovať Sýriu späť do doby kamennej, pod zámienkou boja proti ISIS, sekte sunitských džihádistických magorov, o ktorej sa povráva, že je spoločným dielom americkej CIA a izraelskej tajnej služby.

Obamovi poradcovia – bezpochyby pod vedením jeho poradkyne pre národnú bezpečnosť Susany Riceovej – teraz zatrúbili na novú vojnu: vojnu proti ebole. Prezident Obama ju slávnostne vyhlásil 16. septembra. Na prekvapenie všetkých rozumne zmýšľajúcich občanov oznámil, že 3 000 amerických vojakov ako »Boots on the Ground«, teda pozemné jednotky, ktorých nasadenie v Sýrii Pentagon odmietol, povedie vojnu proti… vírusu!

Počas starostlivo zinscenovaného výstupu v priestoroch amerického Strediska na kontrolu a prevenciu chorôb (CDC, Center for Disease Control and Prevention) mal Obama dramaticky znepokojivý prejav. Oznámené vypuknutie eboly v západnej Afrike je vraj »globálna hrozba, na ktorú treba reagovať globálne. Je to potenciálna hrozba pre globálnu bezpečnosť, keď tieto krajiny skolabujú, keď sa zrúti ich hospodárstvo, keď ľudia prepadnú panike«. Opisoval desivé obrazy, pri ktorých by Michael Crichton so svojim románom Kmeň Andromeda bledol závisťou: »Týka sa to nás všetkých, aj keď sa chorobou priamo nenakazíme. Táto epidémia sa už vymyká kontrole

Foto: Pablo Martinez Monsivais – AP

Týmto desivým úvodom prezident najväčšej superveľmoci na svete oznámil svoju reakciu. Ako najvyšší veliteľ ozbrojených síl Spojených štátov oznámil, že v tejto, ako to nazval, »najväčšej medzinárodnej krízovej reakcii CDD« vyslal do západnej Afriky 3 000 vojakov. Nevysvetlil však, či ich úloha spočíva v tom, zastreliť vírus všade tam, kde sa objaví, alebo každého afrického chudáka, ktorý bude podozrivý z ochorenia na ebolu. Nepodstatná je zrejme aj skutočnosť, že americké ozbrojené sily zďaleka nedisponujú 3 000 vojakmi so vzdelaním v otázkach starostlivosti o verejné zdravie (budú azda skúšobnými králikmi experimentálnej vakcíny proti ebole?).

Skôr než všetci spanikárime a zadovážime si niektorú z miliónov dávok netestovaných a údajne vysokonebezpečných »vakcín proti ebole« , ktoré má očkovací priemysel hodiť na trh, mali by sme upriamiť pozornosť na niekoľko osobitností tejto epidémie eboly v Afrike.

Potvrdená ebola u mŕtvych?

Dr. Margaret Chanová, riaditeľka Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), na tlačovej konferencii 13. septembra bila na poplach s varovaním, že ebola v západnej Afrike sa vymyká kontrole. »V troch najviac postihnutých krajinách, Guinee, Libérii a Sierra Leone, rastie počet nových pacientov rýchlejšie, ako ich možno liečiť «, tvrdila Chanová. Podľa údajov WHO z 301 lekárov a ošetrovateľov, ktorí prišli do styku s pacientmi nakazenými ebolou, už zomrel každý druhý; z celkového počtu 4 784 osôb nakazených ebolou v Afrike už 2 400 osôb chorobe podľahlo. 8. augusta Chanová situáciu v oblastiach postihnutých ebolou vyhlásila za »medzinárodný zdravotnícky núdzový prípad«, nech už to znamená čokoľvek.

Chanová a jej podporovatelia však majú veľký problém spočívajúci v tom, že ich štatistika eboly je krajne pochybná. Len na pripomenutie: Tá istá Dr. Margaret Chanová z WHO v Ženeve sa v roku 2009 previnila pokusom vyvolať paniku na svete tým, aby sa ľudia dali zaočkovať proti »prasacej chrípke« , a to vakcínami, ktorých účinnosť nebola podložená (a ktorá naopak spôsobuje o. i. chorobnú spavosť – narkolepsiu, pozn. prekl.). WHO vtedy vyvolalo globálnu pandémiu, pričom v štatistike bol každý príznak úplne bežnej chrípky vyhlásený za »prasaciu chrípku« bez ohľadu na to, či niekomu tieklo z nosa, mal kašeľ, nádchu alebo zápal hrdla. Táto zmenená definícia prasacej chrípky umožnila, že choroba bola vyhlásená za pandémiu. Čo vtedy Chanová či už vedome alebo nevedome predviedla, nebolo nič iné ako podvod, kriminálny švindeľ (možno je jednoducho iba sprostá, aj keď všetky dôkazy hovoria proti tomu) na príkaz veľkých amerických a európskych farmaceutických koncernov.

V istom článku Washington Post začiatkom septembra autor priznal, že 69 percent všetkých prípadov v Libérii, ktoré WHO označila za nákazu ebolou, nebolo potvrdených krvnými skúškami. Libéria je epicentrom epidémie eboly v západnej Afrike. Viac ako polovica údajných mŕtvych na ebolu – 1 224 prípadov – a s počtom 2 046 takmer polovica všetkých prípadov choroby bola podľa WHO v Libérii. A americký test, ktorý sa používa na potvrdenie, je tak chybový, že americký úrad na kontrolu potravín a liekov (FDA) zakazuje označiť ho za spoľahlivý alebo efektívny. To znamená, podstatná časť zostávajúcich 31 percent prípadov eboly, ktoré boli potrvrdené krvnými skúškami, nemusí byť ebolou.

Nikto skrátka nevie presne, na čo zomrelo 1 224 Libérijčanov v posledných týždňoch. WHO však tvrdí, že na ebolu. Uvedomte si prosím, že poplachom eboly zasiahnuté krajiny patria medzi najchudobnejšie a vojnami najviac sužované krajiny sveta. Vojny pre krvavé diamanty a krvavé spory medzi jednotlivými kmeňmi zanechali za sebou vycivené, podvyživené obyvateľstvo.

V oficiálnej karte WHO údajov o ebole, ktorá bola teraz premenovaná na »chorobu spôsobenú vírusom eboly« (Ebola Virus Disease, resp. EVD), sa uvádza: »Prvé prípady vypuknutia EVD sa vyskytli v odľahlých obciach strednej Afriky v blízkosti tropického dažďového pralesa, no najnovšie prípady vypuknutia v západnej Afrike zasiahli aj dôležité mestské a vidiecke oblasti…« WHO ďalej uvádza: »Usudzuje sa, že prirodzeným hostiteľom vírusu ebola sú netopiere čeľade kaloňovitých (Pteropodidae). Na človeka sa ebola prenáša stykom s krvou, výlučkami, orgánmi alebo inými telesnými tekutinami z chorých alebo uhynutých infikovaných zvierat v dažďovom pralese ako sú šimpanzy, gorily, netopiere, opice, lesné antilopy a dikobrazy.« (toto tvrdenie nie je celkom správne, vírus eboly sa môže prenášať aj vzduchom, čo robí chorobu ešte nebezpečnejšou (odkaz). V oficiálnej karte údajov WHO zo septembra 2014 sa tiež uvádza: »Môže byť ťažké, odlíšiť EVD od iných infekčných ochorení ako malária, týfus a meningitída.«

Ako prosím? Mohli by ste to pani Chanová ešte raz a pomaly zopakovať? Že vraj môže byť ťažké, odlíšiť EVD od iných infekčných ochorení ako malária, týfus a meningitída? A priznávate, že 69 percent vyhlásených prípadov nikdy nebolo primerane testovaných? A vy tvrdíte, že medzi príznaky eboly patria okrem iného aj: »náhle horúčkovité vyčerpanie, bolesti svalov, bolesti hlavy a krku, neskôr zvracanie, hnačka, vyrážky, príznaky zhoršenej funkcie obličiek a pečene, a v niektorých prípadoch aj vnútorné a vonkajšie krvácanie«?

Nová vojna prezidenta Obamu proti ebole teda spočíva na nanajvýš vratkom, nepotvrdenom základe.

Vojna proti ebole alebo vojna s cieľom získať ropu?

Prekvapivým aspektom tejto novej obavy amerického prezidenta zo situácie v Libérii a iných západoafrických krajinách, v ktorých údajne vypukla ebola, je prítomnosť ropy – obrovských množstiev zatiaľ neotvorených ropných polí.

Pobrežie pred Libériou a »zónami eboly« v západnej Afrike sa prekrýva s veľkými, ešte neotvorenými ložiskami ropy a zemného plynu, ako ukazuje mapa na obrázku.

Otázka ropy v západnej Afrike, najmä v oblasti Guinejského zálivu, má stále väčší strategický význam, tak pre Čínu, ktorá na celom svete hľadá budúce bezpečné zdroje ropy, ako aj pre USA, ktorých ropnú geopolitiku naznačil bývalý minister zahraničných vecí Henry Kissinger v 1970-tych rokoch krátkou vetou: »Kto ovláda ropu, ovláda celé krajiny.«

Politika Obamovej vlády a Pentagonu nadväzuje na politiku Georgea W. Busha, ktorý v roku 2008 založil Africké veliteľstvo amerických ozbrojených síl – AFRICOM, aby čelil rastúcej hospodárskej prítomnosti Číny v afrických krajinách s potenciálne vysokými zásobami ropy. Ropné zásoby krajín západnej Afriky sú takmer nedotknuté. Istá štúdia amerického ministerstva energie predpovedala, že ťažba ropy v Afrike vzrastie počas rokov 2002 až 2025 o 91 percent – z veľkej časti práve v oblasti dnešnej epidémie eboly.

Čínske ropné spoločnosti sú aktívne všade v Afrike, stále viac v západnej Afrike, najmä v Angole, Sudáne a Guinee – posledne menovaná krajina je epicentrom Obamovho nového zásahu pozemných jednotiek vo vojne proti ebole.

Ak by americký prezident skutočne chcel uviesť pod kontrolu verejnú medicínsku núdzovú situáciu, mohol by si vziať príklad z Kuby, Spojenými štátmi zavrhnutý štát v Karibiku. Ako ohlásila spravodajská agentúra Reuters, vláda Kuby, malého , finančne tiesneného, hospodárskymi sankciami zaťaženého ostrovného štátu s 11 miliónmi obyvateľov, rozpočtom 50 miliárd amerických dolárov, HDP 121 miliárd dolárov a podielom HDP na jedného obyvateľa niečo cez 10 000 dolárov, vyslala do oblastí v Afrike pustošených ebolou 165 lekárov a ošetrovateľov. Washington vyslal 3 000 vojakov. Na celom tom strašení ebolou niečo smrdí.

Zdroj

Preklad z nemčiny ďurino, október 2014

 

Komentár:

Patent CA 2741523 A1 na ebolu, prihlásený americkým Strediskom na kontrolu a prevenciu chorôb (CDC)

Vakcína od GSK proti ebole je zázračne pripravená k testovaniu na ľuďoch v priebehu pár týždňov, nie rokov

Depopulácia by mala byť najvyššou prioritou americkej zahraničnej politiky vo vzťahu k tretiemu svetu

Spravte si názor…

4 komentáre k “Prečo Kuba posiela do Afriky na boj s ebolou lekárov a psychopatická americká vláda vojakov?”

  1. K tomu patentu na Ebolu. Společnost vyrábějící koloidní stříbro (bohužel mám sklerózu) a dvě společnosti zabývající se rostlinými esenciálními oleji (jedna z nich Young Living od které bych dal ruce pryč protože podezření na démonské manipulace a zasvěcení) se nechaly slyšet, že by jejich produkt měl být alespoň vyzkoušen…

    Byli zastrašováni FDA, přičemž pokud vím tak výrobce koloidního stříbra si to nenechal líbit a pěkně od plic jim odpověděl (přitom zmínil i uvedený patent a tedy nemožnost léčbu kýmkoli vyzkoušet). V dopise přitom naprosto dokonale a přehledně shrnul vše podstatné a důležité.

    Bohužel si nevzpomenu kde jsem to četl. Ale kdyby na to někdo narazil, tak by se sem ten odkaz docela hodil.

    1. Tak jsem to pochopitelně dopletl. Výrobce koloidního stříbra (společnosti Natural Solutions) skrze svého představitele Ralpha Fucetola sice FDA napsali otevřený dopis, ale souhrn faktů přinesl Mike Adams z Natural News. Více na Protiproudu.

      http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svoboda/clovek/spolecenstvi/1250-zlocincem-snadno-a-rychle-ucinny-lek-na-ebolu-se-nesmi-ani-vyzkouset-uvezni-americka-vlada-lidi-s-dobrou-imunitou-nebo-jde-o-testovani-bilogicke-zbrane-hromadneho-niceni.htm

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *