Práve sa deje niečo nezvyčajné – a iba málokto si to uvedomuje

Väčšina z nás si zatiaľ vôbec nevšimla, že práve sa deje niečo nezvyčajné: pred niekoľkými mesiacmi som sa oslobodil od našej normovanej spoločnosti, roztrhal som reťaze strachu, ktoré ma držali v systéme. Odvtedy vidím svet inými očami: vidím, že všetko sa mení a že väčšina z nás si to vôbec neuvedomila.

Prečo sa svet mení? V tomto príspevku vysvetlím osem dôvodov, ktoré ma utvrdili v tomto presvedčení.zem

1. Aktuálny pracovný model sa rozpadá

Blížime sa k svojim hraniciam. Ľudia, ktorí pracujú v nadnárodných koncernoch, nenávidia svoju prácu. Nezmyselnosť ich činnosti im klope na dvere, akoby ako výkrik zúfalstva vychádzala priamo z ich vnútra.

Ľudia chcú utiecť. Chcú všetko nechať tak. Len sa pozrite, koľko ľudí sa vydáva na cestu samostatnosti, koľko ľudí si berie tvorivé voľno, koľko ľudí v dôsledku svojej práce trpí depresiami, koľko ľudí zažíva syndróm vyhorenia.

2. Mení sa aj podnikanie

V uplynulých rokoch explodoval počet startupov a tisíce podnikateľov premenili svoje garáže na kancelárie, aby odtiaľ realizovali svoje miliardové plány. Podnikatelia robili všetko preto, aby našli investorov a boli financovaní. Získať financie, je ako vyhrať Svetový pohár alebo Superpohár.

Čo sa však stane, keď človek získa financie?

Opäť sa stane zamestnancom. Možno si naberie do tímu ľudí, ktorí nezdieľajú jeho vlastný sen, ktorí nepodporujú jeho vlastné úmysly a čoskoro ide už len o peniaze. Podnik pokračuje už len pre finančné záujmy.

Ľudia tým trpia. Už sa rozpadli mnohé výborné startupy len preto, lebo obchodný model zameraný na zisk je nekonečný.

Potrebujeme nový druh podnikania. Dobrí ľudia na ňom už pracujú.

Nie je to absurdné, že my – sedem miliárd ľudí, ktorí žijeme na tejto planéte – sa od seba stále vzďaľujeme?

3. Rastúca spolupráca

Mnohí ľudia si už uvedomili, že nemá význam bojovať sám za seba. Mnohí ľudia spochybňujú tú bláznivú mentalitu typu každý-bojuje-sám-za-seba.

Zastavte sa, ustúpte o krok späť, zamyslite sa. Nie je to absurdné, že my – sedem miliárd ľudí, ktorí žijeme na tejto planéte – sa od seba stále vzďaľujeme? Aký to má zmysel, hermeticky sa uzatvárať pred tisícami, možno miliónmi ľudí, ktorí bývajú spolu s vami v tom istom meste?

Pri tejto úvahe zakaždým posmutniem.

Našťastie všetko sa mení. Zavádzajú sa nové koncepcie, založené na zdieľaní a kolaborujúcom hospodárstve, ktoré ukazujú posun. Posun smerom k spolupráci, zdieľaní, pomoci, pospolitosti.

Môcť to zažiť je nádherné. Dojíma ma to.

4. Začíname si konečne uvedomovať význam internetu

Internet je neuveriteľne výborný vynález a práve teraz, po toľkých rokoch, si pozvoľna uvedomujeme, aký potenciál má. Svet sa v dôsledku internetu otvára, hranice padajú, už nie sme navzájom oddelení, spolupatričnosť rastie, ľudia v stále väčšej miere spolupracujú a navzájom si pomáhajú.

V niektorých krajinách došlo k skutočným revolúciám, ktoré boli poháňané najmä internetom, ako napríklad Arabská jar. Tu v Brazílii iba začíname lepšie využívať tento vynikajúci nástroj.

Internet začína lámať kontrolu nad davom. Veľké mediálne koncerny, ktoré ovládajú spravodajstvo tým, že vysielajú iba tie správy, ktorí vyhovujú im a dovolia nám čítať si iba to, čo chcú, aby sme čítali, už nemajú monopol na informácie. Človek sa môže informovať o všetkom, čo ho zaujíma. Človek môže nadviazať kontakt s tým, s kým chce. Človek môže objaviť všetko čo chce.

Príchodom internetu už jednotlivci nie sú bezmocní. Majú hlas. Anonymní nachádzajú uznanie. Súdržnosť sveta rastie. A potom sa možno tento systém rozpadne.

5. Ústup od prehnaného konzumu

Pridlho sme boli manipulovaní do tej miery, že sa snažíme konzumovať čo najviac. Môcť si kúpiť najnovší výrobok ihneď po jeho uvedení na trh, najnovšie auto, najnovší iPhone, najlepšie značky, množstvo oblečenia, topánok a viac, stále viac a viac zo všetkého možného, čo sa nám nejako podarí získať.

Mnohí ľudia plávajú už teraz proti prúdu, pretože si uvedomili, že toto nie je správna cesta. Zrieknutie sa konzumu, znížiť rýchlosť žitia, vedomé jedenie – to je iba niekoľko aktuálnych príkladov opatrení, ako pomocou vedome protikladného správania poukázať na náš medzičasom absurdný spôsob života.

„Príchodom internetu už jednotlivci nie sú bezmocní. Majú hlas. Anonymní nachádzajú uznanie. Súdržnosť sveta rastie. A potom sa možno tento systém rozpadne.“

Stále menej ľudí jazdí autom, menej ľudí sa zadlžuje a naopak, stále viac ľudí si požičiava niektoré oblečenie, kupuje použité veci, zdieľa zariadenia, autá, byty a kancelárie.

Nepotrebujeme nič z toho, o čom nám tvrdia, že to potrebujeme. A toto vedomie zmeneného konzumného správania dokáže strhnúť na dno každú firmu, ktorá žije z nášho prehnaného konzumného správania.

6. Zdravá a biologicky dopestovaná strava

Boli sme v takom ošiali, že sme bezmyšlienkovite zjedli všetko! Stačilo, aby to dobre chutilo, a už bolo všetko v poriadku.

Stratili sme svoj vzťah k strave do takej miery, že firmy ju mohli prakticky otráviť. Ani sme sa proti tomu nijako nebránili!

Potom sa však niekoľko ľudí prebudilo a začali sa zasadzovať za zdravé a biologicky dopestované jedlo.

Toto hnutie stále rastie.

Ako to však súvisí s hospodárstvom a svetom práce? Nuž vo všetkom, povedal by som.

Výroba potravín je jedným z najdôležitejších základov našej spoločnosti. Ak zmeníme svoj prístup, stravovacie a konzumné návyky, firmy budú musieť na to reagovať a prispôsobiť sa novému trhu.

Drobní roľníci hrajú v tomto potravinovom reťazci opäť dôležitejšiu rolu. Niektorí ľudia si medzičasom sami pestujú zeleninu a obilie doma.

A to zmení celé hospodárstvo.

7. Novoprebudené duchovno

Koľko vašich priateľov cvičí jogu? Koľko vašich priateľov medituje? A skúste sa teraz vrátiť v čase o 10 rokov nazad, ako boli tieto praktiky medzi vašimi známymi rozšírené vtedy?

Duchovno bolo pridlho iba niečím pre ezoterikov – tých mierne uletených a tajuplných človiečikov.

Našťastie aj toto sa mení. Dosiahli sme hranice rozumu a racionality. Pochopili sme, že nie všetko, čo sa na tomto svete deje, dokážeme vysvetliť iba svojim rozumom. Prebieha tu ešte niečo iné a som presvedčený, že aj vy chcete byť súčasťou toho.

Chcete rozumieť tomu, ako veci fungujú. Ako funguje život, čo sa stane po smrti, ako je to s tými energiami, o ktorých ste toľko počuli, čo je to kvantová fyzika, ako myšlienky ovplyvňujú realitu a ako nimi môžeme ovplyvniť svoj život, čo znamenajú osud a synchronicita, ako funguje meditácia, ako možno liečiť holými rukami, prečo alternatívne spôsoby liečby, ktoré školská medicína často vôbec neuznáva, napriek tomu niekedy fungujú.

Niektoré firmy už ponúkajú svojim zamestnancom kurzy meditácie. Meditácia sa dokonca učí aj na niektorých školách. Porozmýšľajte o tom.

8. Alternatívne školské systémy

Kto vyvinul náš školský systém? Kto rozhodol, ktoré predmety máme mať? Kto vybral témy, ktoré sa učíme na dejepise? Prečo sme sa nesmeli dozvedieť pravdu o iných, skorších civilizáciách?

Prečo musia deti dodržiavať isté pravidlá? Prečo musia všetko bez odporu zhltnúť? Prečo musia nosiť uniformu? Ako je to so skúškami, v ktorých musia dokázať, že sa niečo skutočne naučili?

Vytvorili sme model, ktorý vychováva stále ďalších prívržencov systému. Ktorý učí ľudí, aby boli podľa možnosti „normálni“.

Našťastie sa stále viac ľudí zasadzuje za alternatívne koncepcie ako sú napríklad neformálne učenie, spolurozhodovanie u vyučovaní alebo vyučovanie doma.

Možno ste nad tým doposiaľ nerozmýšľali a možno vám táto myšlienka naháňa strach. No tieto systémy existujú.

Ľudia sa pomaly zobúdzajú a začínajú chápať, v akej zvrátenej spoločnosti žijeme.
Pozrite sa na všetky tieto zmeny a skúste aj naďalej považovať za normálne všetko to, o čom nám tvrdia, že to je normálne. Ja to za normálne nepovažujem.

Práve sa deje niečo nezvyčajné.

Preklad z nemčiny ďurino, december 2015.

Zdroj: www.pravda-tv.com

21 komentárov k “Práve sa deje niečo nezvyčajné – a iba málokto si to uvedomuje”

 1. Na http://www.youtube.com sú výborné videa od Dr. Drábik János ako 7000 ľúdí t.j. 300 rodov po stáročia vládne tejto zemeguli. Ak sa nemýlim dnes je nás cca 7,5 miliard. Takže 7000 ľudí vládne 7,5 miliardám.

 2. Najlepšie by bolo ak by sme mohli všetko jesť v bio kvalite, tak ako to robí tá 0,1 percentná elita, nedať sa zaočkovať…Bohužiaľ mnohí ľudia nevedia akí je rozdiel medzi gmo (genet.modifikované potraviny) a krížením. Gmo = jed, vyvoláva rakovinu a x ďalších chorôb. Z farmácie sa stal tvrdý biznis. Dnes na bylinkové čaje sa nesmie uvádzať na aké choroby pomáhajú, ak človek kúpi nejaké suplementy v bio obchodoch, tak tam už nie je napísané na čo pomáhajú…

  1. Existuju kvalitne potraviny, napr. aj potraviny oznacovane znackou U (Koser), predavaju sa takto aj kozmetika…
   Bylinky s rozlisenim oblasti pomoci/pouzitia: linka
   GMO, ockovania, chemoterapia,… su pre ludi, ktori nechcu citat.

 3. Toľko bludov pokope ,tak to sa len tak nevidí:)Väčšina stáda je úplne apatická a zblbnutá médiámi,totalita NWO je tu,do toho ide tretia svetová vojna a krach finančného systému ,ale hlupákom to nebráni fantazírovať a blbnúť ďalej:)

  1. Filip, článok nie je dlhý. Skús prosím uviesť, čo presne nie je pravdivé, resp. čo je podľa tvojho názoru blud. Inak je tvoj komentár „toľko bludov pokope“ úplne bezcenný a inšpiruje aj ďalších na písanie hlúpych a bezcenných komentárov. Ďakujem.

  2. filip, filip, možno nevidíš do ľudí okolo seba, tí ti to nepovedia, lebo vedia, ako budeš reagovať – ako teraz. Článok je presný a výstižný. Dnes sme presne o tomto diskutovali v práci….a bude nás určite viac…

   1. DD, ľudí možno poznať podľa ovocia. Článok je naopak manipulatívny a zavádzajúci. Niektoré skutočnosti, ktoré uvádza, sú pravdivé, iné nie. Čitateľa treba na začiatku učičíkať niekoľkými pravdivými a pozitívne prijímanými faktami, vzbudiť v ňom súhlasné emócie a otupiť jeho pozornosť, aby potom bez podozrenia prehltol starostlivo zabalené a načančané lži. Využíva sa neschopnosť dnešného človeka rozoznať pravdu od nepravdy, teda s výnimkou triviálnych prípadov. V konečnom dôsledku už takmer nikto ani nevie, čo je to pravda.

    Napríklad uvádzať „arabskú jar“ ako pozitívny jav je pokrytectvo a zvrátenosť veľmi hrubého zrna. Každý, kto nie je úplne slepý a používa internet, vie, že arabské a „farebné“ revolúcie (vrátane rozpadu RVHP a Varšavskej zmluvy) boli zorganizované tajnými službami SŠA za výraznej pomoci domácich kolaborantov a vlastizradcov. Kde sa nepodarilo dosadiť bábkové vlády poplatné „pax americana“, tam je aj po rokoch rozvrat a vyhliadky na pokojný život mizivé.

    Vo vašej reakcii na Filipovu poznámku je najúsmevnejší záver, v ktorom sa snažíte „dokázať svoju pravdu“ nelogickým spôsobom (tzv. argumentum ad numerum). Nepravda sa nestáva pravdou len preto, že jej verí väčšina, dokonca ani keď jej veria všetci. Aj pri stáde pasúcich sa kráv si hovoríte: „Viac hláv, viac rozumu?“

  1. Ale spojí sa ,neboj:) Elity samé vytvorili chaos,aby z neho stádu ponúkli aj východisko.Presne ako je napísané v Protokoloch sionských mudrcov. A ovečky to príjmu,lebo im zase uveria ,že tentokrát im chcú už naozaj dobre.

    1. A podľa teba čo majú robiť? Veď ty si doteraz fantazíroval o prebúdzaní stáda. Už si vytriezvel? Už vidíš realitu,alebo ešte stále čakáš na to awake? Poraď ty.

      1. Už ti tu roky píšem ,že sa to nedá zmeniť ,ani zastaviť.Dá sa zachrániť len individuálne a nie pre tento život.Moja vlasť je v nebi. Vy ste si vybrali toto tu a chcete to zachrániť.Tak sa starajte a fantazírujte ďalej.

       1. Bravo, opäť si mi neodpovedal na otázku. Nuž čo, pokračuj, zachráň sa, v nebi ťa určite ocenia viac, ako na tomto blogu

          1. Dobre a teraz odpovedz ty.
           Čo sa dá proti tejto mašinérii robiť , či je šanca to zmeniť a ak áno,tak kto a akým spôsobom?

          2. Opäť si neodpovedal.

           Na rôznych fórach, nielen tu, nadávaš ľuďom do oviec, tak som sa nazdal, že poznáš riešenie. Iba preto sa pýtam. Ale nejako špeciálne ma to tvoje riešenie vlastne ani nezaujíma. Z tvojich príspevkov viem, že si z teologického prostredia, takže riešenie – ak by aj bolo – bude obsahovať zrejme členstvo v nejakej „pravej“ cirkvi. Také nemusím…

          3. Ja ti odpovedám,že sa to zmeniť nedá. Tak ak si ty myslíš ,že nejaký spôsob na zmenu je,tak ho už konečne napíš a nemotaj stále dookola.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *