Podvod menom ebola I

Ľudia v západnom svete potrebujú vedieť, čo sa deje tu v západnej Afrike. Klamú vám! „Ebola“ ako vírus neexistuje a žiadne „šírenie“ tu nie je. Túto chorobu doniesol do štyroch konkrétnych krajín Červený kríž pre štyri špecifické dôvody a choroba sa obmedzuje na tých, ktorí dostávajú lieky a injekcie od Červeného kríža. Preto Libérijčania a Nigérijčania začali vyháňať pracovníkov Červeného kríža zo svojej krajiny a v správach šíria pravdu.

ebola

Väčšine ľudí príde na um „vyľudňovanie“, o čo západ v súvislosti s Afrikou bezpochyby usiluje. Uisťujem vás však, že Afriku nemožno vyľudniť tým, že zabijú 160 ľudí denne, keď sa denne rodia tisíce detí. Takže skutočné dôvody sú omnoho reálnejšie:

Dôvod 1: Táto vakcínami implementovaná choroba „nazývaná“ ebola bola zavedená do západnej Afriky, aby sa konečne podarilo dostať vojakov na územie Nigérie, Libérie a Sierra Leone. Ak si pamätáte, snažili sa dostať do Nigérie pod zámienkou rozprávky o Boko Haram, ktorá sa však rozpadla na kúsky, keď Nigérijčana začali šíriť pravdu. V skutočnosti žiadne dievčatá nechýbajú. Bolo preto potrebné nájsť ďalší dôvod, prečo dostať vojakov do Nigérie a ukradnúť novoobjavené zásoby ropy.

Dôvod 2: Sierra Leone je najväčším svetovým dodávateľom diamantov. Robotníci za posledné štyri mesiace štrajkovali a odmietli dodávať diamanty pre hrozné pracovné podmienky a otrocký plat. Západ však nebude platiť spravodlivú odmenu za zdroje, pretože ide mu o to, aby títo ľudia prežívali na vrecku ryže a zahraničnej pomoci, aby navždy ostali zdrojom lacnej otrockej práce. Preto bolo potrebné dostať vojakov na územie Sierra Leone a vynútiť ukončenie štrajkov diamantových baníkov. Nestalo sa to prvý raz. Keď baníci odmietajú pracovať, pošlú sa vojská. Aj keby mali všetkých pozabíjať a nahradiť, ich jediný cieľ je obnoviť tok diamantov z krajiny. Prirodzene, spustiť viacero vojenských výprav na podrobenie jednotlivých krajín by bilo do očí. No niečo ako „ebola“ umožňuje prístup k celému priestoru súčasne…

Dôvod 3: Okrem krádeže nigérijskej ropy a obnovenia toku diamantov zo Sierra Leone boli vojska zaslané aj preto, aby donútili k očkovaniu (smrteľný jed „ebola“) tých Afričanov, ktorí nie sú tak sprostí, aby to urobili dobrovoľne. Obama poslal 3000 vojakov, aby zabezpečil, že tento „jed“ sa bude naďalej šíriť, pretože opäť treba zdôrazniť: šíri sa očkovaním! Ako vychádza stále viac novinových článkov podobných tomu z Libérie, informujúcich o klamstvách a manipulácii zo strany USA, stále viac Afričanov odmieta navštíviť Červený kríž. Vojaci preto vynútia túto vakcináciu obyvateľstva s cieľom zabezpečiť obraz šírenia pandémie eboly. Okrem tohto budú chrániť pracovníkov Červeného kríža pred Libérijčanmi a Nigérijčanmi, ktorí ich oprávnene vykopli zo svojej krajiny.

Dôvod 4: 3 000 vojakov… je azda ebola zraniteľná guľkami? Smiešne! V neposlednom rade bude výskyt tejto „pandémie“ eboly (ktorá by Američanov nemala zasiahnuť) použitá na zastrašenie nespočetných miliónov ľudí, aby sa dali zaočkovať „vakcínou proti ebole“, ktorá je tou skutočnou pandémiou. Už sa začínajú objavovať príbehy o tom, ako bola choroba zavlečená do USA, objavila sa v Dallase, ako bielych lekári vyliečili, no čiernych nebolo dovolené liečiť atď.

Všetko, čo bude potrebné robiť, je presvedčiť čiernych, aby sa sami chceli nechať vakcinovať, pretože sa vytvára dojem, že „liek“ je iba pre bielych. Takže sa budú dávať vakcinovať v celých húfoch a až vtedy nastanú skutočné problémy. So všetkým, čo sa doteraz podarilo o vakcínach odhaliť, myslím že tento rok dostaneme lekciu. Jediné, čo môžem urobiť, je dúfať, že to bude skutočne tak, pretože ich úspech do značnej miery závisí na našej neschopnosti prehliadnuť ich skutočné ciele. Zamyslite sa nad tým: Ak by sa ebola skutočne šírila z človeka na človeka, miesto kontrolovaného šírenia očkovaním, prečo CDC a americká vláda dávno nezakázala lietať do týchto krajín a z nich, nijako tieto lety neobmedzila! Musíme začať premýšľať a zdieľať informácie globálne, pretože ľuďom tu v západnej Afrike neumožňujú spoznať pravý stav vecí. Klamú nám s cieľom vlastného prospechu a nie je tam dosť hlasov s platformou, ktorá by pomohla zdieľať našu realitu. Státisíce ľudí boli zabité, ochrnuté a poškodené týmito a ďalšími „novými“ vakcínami po celom svete a my si to konečne začíname uvedomovať.

Otázka je, čo spravíme s týmito informáciami?

Zdroj resp. pôvodný príspevok Nana Kwame v sociálnej sieti. (ak tam ešte je)

Preklad z angličtiny ďurino, október 2014

Pozri tiež:

Prečo Kuba posiela do Afriky na boj s ebolou lekárov a psychopatická americká vláda vojakov?

a najnovšie aj

Podvod menom ebola II

101 komentárov k “Podvod menom ebola I”

 1. Vzhledem k historii viru , prokázaném x desetiletí zpět bych na Vašem místě nešířila nesmysly a poplašné zprávy.Jste pouze laik, tak nešiřte paniku a nesmysly!!!

  Červený kříž z toho vynechte.V afrických zemích je běžná nevzdělanost a úplně jiná mentalita a sociální inteligence než v ostatním,civilizovaném“ světě!!!

  Uvědomte si i jejich jídelníček a tepelnou úpravu a hygienické podmínky!!!

  Pochybuji, že máte ověřené informace.

   1. Ahoj. Prosím tě, nedával jsi sem (asi k nějakému nedávnému článku) odkaz na článek, kde se rodšildovci přiznali k ebole? Myslím to bylo polsky. Nemohu to najít, kdybys byl tak ochotný a dal sem ten odkaz znovu… děkuji.

   1. hahaha….youtube.com opravdu není důvěryhodný zdroj!!!!počkejte,také VÁm tam něco ,, zaručeného nahraji“

    :))

    1. Anna dalsia ovecka. A co je doveryhodny zdroj sparvy v tv na nove alebo prime,jojke,markize? na tych zidovsko americkych tv tam su tie doveryhodne zdroje?????? klasicka ukazka zdegenerovanych oveciek ktorym pokial nepovedia nieco v tv tak to nieje pravda. Aj keby atomka za oknem vybuchla tak ti tie ovce budu tvdit ze to nieje pravda lebo predsa im to nepovedali v TV.

     1. Andrej, tyto pořady v TV nesleduji, důležité jsou pro mě zdroje vědecké,studie a odborné články.Jak píši níže-pokud pod tím není podepsaný vědec, epidemiolog, imunolog či jiný specialista na podstatně vyšší úrovni než bludy TV, které popisujete, není to pro mne věrohodná informace.Naštěstí mám k těmto zdrojům přístup i k odborníkům přímo z terénu a nejsem tudíž odkázána na sci-fi chorých jedinců a brakové TV.
      Tudíž vím, jaká tam panuje hygienická situace, jak vypadá spolupráce místních nevzdělaných lidí, vím, že i když jim někdo výslovně řekne, že na obět Eboly nesmí sahat, pokud se nechtějí nakazit, a oni to přesto v rámci pohřebních rituálů dělají a ještě si přizvou další počty příbuzných, nemůžeme se divit, že virová infekce se šíří raketovou rychlostí.
      Jsou na tom stejně jako jinde-například HIV- také víme, že je to virus, také víme, jak se přenáší,také víme, že rozvinutý v AIDS se nedá vyléčit, také víme, že můžeme relativně život prodloužit…. a PŘESTO VŠECHNO MAJÍ DÁL LIDÉ -A TO I VZDĚLANÍ- DALŠÍ SEXUÁLNÍ STYKY BEZ OCHRANY A VIRUS SE DÁL ŠÍŘÍ!!!POČTY HIV POZITIVNÍCH CELOSVĚTOVĚ STOUPAJÍ A TO I VE VYSPĚLÝCH STÁTECH!!!Nemusí ho nikdo očkovat, na to stačí nezodpovědnost dospělých, mentálně,,vyspělých“ A I VZDĚLANÝCH jedinců!!!
      Nemusíte nikoho urážet a titulovat ovečkou- jste jí sám, protože se necháte ovlivnit jasně nepodloženou poplašnou zprávou!!
      Co se týče zdroje informací, mám to stejně jako se službami : Ke kadeřníkovi chodím pro úpravu vlasů, na nehty k pedikérce a pro informace o nebezpečí do akademických kruhů.
      Nechodím ke kadeřníkovi na pedikůru, k nehtařce na vlasy a pro objektivní informace nechodím do laických fantazií.

      Hezký den.

     2. Historie a kmeny nemoci
      Virus ebola byl poprvé zjištěn během propuknutí krvácivé horečky v Zairu (dnešní Demokratické republice kongo) v roce 1976. Z 318 tehdejších případů jich 280 zemřelo – a to velmi rychle. V tom samém roce se virem nakazilo 284 lidí v Súdánu, z nichž 156 nepřežilo.
      Virus ebola má pět druhů: Bundibugyo, Pobřeží slonoviny, Reston, Súdán a Zair – pojmenované podle místa, odkud pocházejí. Čtyři z pěti druhů vyvolávají onemocnění u lidí. Druh viru Reston také může lidi nakazit, ale nebyla u něj hlášena žádná onemocnění nebo úmrtí.
      Co způsobuje ebolu?
      Ebolou se mohou nakazit lidé i zvířata. Přenáší se při kontaktu s krví, sekrety a tělesnými tekutinami nemocného. Častými oběťmi eboly jsou proto také zdravotníci ošetřující nemocné, pokud nepoužívají rukavice, masky a ochranné brýle.

      V Africe byly zdokumentovány případy nákazy při kontaktu s nalezenými uhynulými či nemocnými šimpanzi, gorilami, kalony, opicemi, lesními antilopami či dikobrazy.
      K přenosu nákazy může dojít rovněž během pohřbu obětí eboly, když se pozůstalí dotýkají těla zemřelého. Virus se rovněž nalézá v semeni, a to až 7 týdnů po klinickém vyléčení.

      Stále dokola… nechráněný sex, hygiena, stravovací zvyklosti…

     3. lebo chlapik z Marylandu narodeny v Milwaukee pracujuci ako inzinier je ten spravny zdroj!!! je to on, on to odhalil!!! treba mu verit a kto neveri ten je ovca….nanananaaa

   2. hmmm i cukrovka… a věděl jsi, že diabetes i hemofilie byly zjištěny i u ostatků z archeologických vykopávek ?

   1. :))
    Opět:kdo je autor?

    Zase anonymní článek s vloženými obrázky lehce dostupnupnými z každého vyhledávače..
    No coment…

    1. „anna“ – kto je autor? Sú za tým stále tí istí „záchrancovia“ ľudstva: http://afinabul.blog.cz/1307/dyk-o-29-jul-2013-o-23-03-povedal

     http://e-republika.cz/article2826-Ebola-pad-trh-a-nevyhnutelni-zachranci-lidstva

     A Rockefelerovci sú tiež „konšpirátori“? Veď sa netaja s tým,že ebola je ich projekt.

     Takže ešte bojujte za ten judášsky groš,lebo čas sa vám kráti.
     Vašim heslom je „satanisti všetkých krajín spojtesa“!

     1. anna- s vašou chorou logikou užitočných idiotov to ani nepochopíš. Ak je to v mainstreame a je to od tých,ktorí robia toto všetko so svetom ,ako napísal Dyk (viď link hore)tak je to super a pravda.
      A ak niekto zavesí mainstreamové správy na youtube, (viď link AIDAS,hemofília…) ,hneď sa stanú nedôveryhodné.
      Takýto systém „myslenia“ môžeš natlačiť do hláv akurát tak svojim potomkom,ktorí sa potom môžu priživovať na týchto svinstvách ako ty.

     2. Jistě,hulvát jako vy je na 100procent důvěryhodný a netykejte mi.Aids i Hemofilie byly na světě dříve než youtube i počítačové sítě,natož vaše mainstrem či youtube.

     3. anna- zas od teba len diabolská manipulácia!
      Vo videu nikto netvrdí,že pred tým cukrovka a hemofília nebola! Hovorí sa len o tom,ako rozsievaním týchto chorôb zarábajú!Ale lož a prekrúcanie sú vaše jediné metody,lebo argumentov nemáte.Zlo sa môže obhajovať len klamstvom!

     4. To není manipulace, ale selský a zdravý rozum spolu se vzděláním a prohlubováním vědomostí ;)) pro Vás očividně naprosto nežádoucí vlastnosti 😀 😀

      Za rozsévání těchto chorob mohou genetecké predispozice čili procento dědičnosti jako barva očí a vlasů a pak ve větší míře životní styl=civilizační choroby.

      Nositelkami hemofilie jsou ženy, ale postižení jsou muži-je to na úrovni vrozených genů, nikoli očkování .

      Kdežto lidská hloupost je vysoce infekční, protože se přenáší nejen vzduchem, ale i telepaticky…že..

  1. Dobrý deň pani Anna, určite nie som odborník vašich kvalít, dokonca som strojár. Je možné, podľa argumentácie máte k zdrojom informácii bližšie ako väčšina tu reagujúcich. O víruse ebola neviem vôbec nič aby som sa mohol zapojiť do nejakej odbornej debaty, rovnako to neviem ani o víruse chrípky ktorý nemá doteraz také tragické následky, ako vírus ebola. (rovnako očkovanie proti rakovine krčku maternice) Jedno však viem, že ľudia očkovaní proti tomuto vírusu po očkovaní ochoreli, dokonca sa prejavili iné vedľajšie účinky komplikujúce zdravie jedinca. Tieto fakty sú už dávnejšie známe a zaoberá sa nimi aj vami spomínaná vedecká komunita, o ktorú ste opreli svoju argumentáciu. Napriek tomu títo ľudia prezentujú očkovacie látky ako bezpečné a účinné. Jedno je isté, že aj tam nie sú ľudia ktorí sú presvedčení o pravde ktorú ste tu prezentovali. Jedna sa len, že ste zniesli obvinenie o šírení paniky. Vôbec mi nepripadá článok ako šírenie paniky, jedno je isté, že čo má na ruke červený kríž tak sa tomu z ďaleka vyhnem, hoci viem, že sú tam ľudia ktorí to robia z presvedčenia z lásky pre život, ale Bohu žiaľ vždy stojí za tým niekto, kto to všetko riadi.
   Tak si nemyslím, že z vašej strany sú na mieste obvinenia o šírení paniky, lebo pri popísaní svojej pravdy ste rovnako neopreli svoje argumenty o žiadne dôkazy. Ako mi ale je známe, paniku sa snažia šíriť oficiálne média, čo si môžeme vypočuť takmer denne v médiách. Nedávno prešla médiami dokonca aj oficiálnymi, informácia o prevoze človeka nakazeného vírusom ebola, kde sa personál správal ako je pri takejto nákaze normálne, teda ochrana odpovedala bežným zvyklostiam, po tej stránke je to v poriadku, keby tam nebol prítomný človek, ktorý vôbec ochránený nebol a nikto mu ani nebránil v styku s chorím.
   Prajem vám príjemný deň.

  2. Pre Aničku: k vašemu „jste pouze laik“

   Mnohí lekári po získaní aprobácie získajú dojem, že sú bohovia. A čo je výsledkom takéhoto farmaceutickým priemyslom určovaného vzdelania?

   „medikácia školskej medicíny je vďaka umelo vneseným chybám svojich zástupcov a vedľajším účinkom predpisovaných farmák v súčasnosti vo všetkých priemyselných krajinách treťou najčastejšou príčinou smrti“

   Je to staršie tvrdenie, medzičasom sa lekári ako príčina smrti pacientov istotne prebojovali na druhé miesto. Darmo, keď školskí lekári štrajkujú, smrť má voľno…

   1. Nemusíte být lékař,ale musíte mít zájem o informace.
    Přirovnala bych to k životu na odlehlém místě -takto žijící člověk zná jen to,čím ho obklopuje okolí ,i když už dávno doba pokročila a život je jiný.
    Stejně jako v Africe místa,kde nejvyšší lékařskou autoritou je šaman,ať mu umře kolik chce lidí na cokoli včetně banalit a skutečný lékař je třídní nepřítel jako pro vás vzdělaný člověk s odlišným názorem.

    1. Anna , je to zbytočné, keby ste dali 100 dôkazov, že Amíci si nezostrelili dvojičky sami, tak to nepomôže, lebo oni chcú , aby to tak bolo.

     1. Ano šípková Růženko, kdyby hloupost nadnášela, tito lidé budou létat jako balonky s heliem ;))
      Pokud budu nucena někdy volit, koho zachráním dřív, vyhraje to rozumný Amík před fanatickým Slovákem !

  3. Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières (MSF) S touto konspirační teorií pocházející z Ghany (právě vámi zmíněný článek) se vskutku neztotožňujeme – z valné části ani nedává smysl, např. právě souvislost s očkováním proti ebole a vyvoláním eboly (žádné očkování proti ebole neexistuje a tedy se ani nepraktikuje). Je jednoznačně prokázáno, jak se ebola šíří, a sice tělesnými tekutinami při fyzickém kontaktu. Jakkoli nesmyslné, podobné teorie jsou velmi časté a také nebezpečné, protože odvádějí pozornost od potřebného řešení.

   Tolik od lidí ,,od zdroje“

 2. Pekne sa čítajú takéto rozprávky, autor má bujnú fantáziu. Asi budem hovoriť za všetkých: Kde sú dôkazy?“ Áno sú to pekné konšpiračné teórie. Ale bez dôkazov sú to len rozprávky, ktoré si dokáže ktokoľvek, kedykoľvek vymyslieť.

  1. Fixo: Autor Nana Kwame je z Ghany. Je bližšie k dianiu ako ja a ty.

   Denne konzumuješ neoverené, vyfabrikované správy bez dôkazov, z tlače, televízie, rozhlasu, internetu. Tak prečo ťa rozčuľuje táto?

 3. Co s tym my spravime? Nic.Moj manzel je Nigerijcan a nasa rodina zije v Nigerii , neviem o tom ze by niekde povedali ze to Bol podvod s dievcatami ktore uniesol Boko Haram , V Nigerii maju pokoj od Eboly uz prave preto ze I’m doniesli vakcinu z Ameriky a ze su modernejsi , este aj teraz robia kontroly zdravotne na letiskach , nemaju dovod zatvarat letiska, v Liberii je to zrejme horsie pretoze Ludia nespolupracuju a utekaju z memocnic sa prechadzat vonku na nakupy , asi tam nie su tak vyspeli ako v Nigerii, ale podcenovat Ebolu ako Klam je poriadne lahkomyselne , ked chcete riskovat chodte priamo do epicentra a pomozte chorym a uvidime ci sa nenakazite , Potom mozte rozsirovat clanky o klamstvach , ale ked sa Ebola rozsiri tak uz bude Velmi pozde pre vsetkych , preto radsej pozor na zlahcovanie smrtelnej choroby

  1. Na to, ze to je vazna smrtelna choroba, je brutalne nezodpovedne pocenovanie to, ze nie su zakazane medzinarodne lety. Letisko je predsa istym prenasacom do uplne celeho sveta- kamkolvek.. Ci? Su kontrolovane tak prisne, ze je vylucene aby sa ebola sirila? Ja neviem…:) id anna by mohla skusit vysvetlit.. (A to nemyslim ako utok, naozaj ma zaujima nazor druhych)

 4. Myslim ze autor to nema v hlave v poriadku. Dat dokopy taketo bludy to je teda fantazia na scenaristu Hollywoodu

  1. Rasťo:
   Takže vieš zrejme dokázať, že v Afrike zúri skutočne to, čo pred desiatkami rokov prebehlo pod názvom ebola (určiť ebolu je neuveriteľne problematické, súčasný test je neskutočne chybový, ale asi nie pre teba).

   Určite vieš dokázať, že chudáci v AFrike postihnutí údajnou „ebolou“ NEBOLi očkovaní (zrejme konzumujú surových netopierov…).

   Určite vieš dokázať, že vakcíny šírené Červeným krížom sú neškodné a nespôsobujú žiadne choroby, o krvácavej horúčke ani nehovoriac (mimochodom, na Billa Gates a jeho ctenú Melindu už India chystá súd pre nelegálne testovanie na ľuďoch).

   Určite vieš dokázať, že americký jastrab nemá záujem o ropu západoafrických štátov a posiela do štátov lekárov a nie vojakov, aby preboha zastavili tú strašnú chorobu.

   Je určite jednoduchšie pozrieť si Hollywoodsku produkciu (ktorú určite podrobne poznáš, keď ju cituješ) ako zapojiť mozog…

   Najjednoduchšie je vypustiť nepremyslený výgrc bez zamyslenia sa nad súvislosťami.

   Ktorý zo svojich medicínskych alebo liečiteľských poznatkov vieš dokázať (to znamená že nerapkáš niečo, čo si sa dozvedel z časopisu alebo letáku v čakárni lekára)?

   Čo z Afriky máš z prvej ruky?

   Guľové… Pokoj s tebou…

   1. Test na ebolu je chybovy? A na to ste ako prisli?
    K prenosu…Ebolou trpia aj ine primaty, aj na nich to preniesol Cerveny kriz? A ano, niektori Africania jedia netopiere, je to tzv. bushmeat t.j. maso so zvierat, ktore neboli domestifikovane.
    A vy mate co z toho, co ste napisali v tomto clanku, z prvej ruky? Nabuduce si podobne dristy zapiste do dennicka a nerozsirujte to prosim dalej.

    1. Chybový test ??? Ano, může vyjít nejednoznačně, stejně jako naše těhotenské s citlivosti 10 iu a 20 iu … v případě nejednoznačného výsledku je logický postup test zopakovat!Ostatně to doporučuje i výrobce ve standardizovaném postupu při odečítání výsledku.
     Jako se srazí krev v heparinizované kapiláře, pokud se v předepsaném časovém limitu nestihne nasát do analyzátu….
     Nestává se sice tak často, aby se muselo vyšetření opakovat, ale určité procento je vždy.
     To, že to nevyšlo nebo měli špatně uskladněné vzorky neznamená, že test selhal.
     Skutečně mne fascinuje lidská nevědomost a hysterie…

 5. Zaujimavy alternativny pohlad na aktualnu situaciu…chce to este cas aby sa ukazalo o com cele toto divadlo Eboly je…

 6. Tymto clankom sa slobodny vysielac u mna odpisal. Ocividne ste len dalsi bulvar,u ktoreho kvalita informacii ocividne nie je vobec podstatna,inak by ste nemohli popisat,co bolo popisane.

 7. Už aj američania v Dallase sa začali očkovať Ebolou?
  Písali ste, že sa pravdepodobne nenakazia, už sú tam 2 ľudia, ktorí ju majú a ďalších 70 je v karanténe.
  Nešírte bludy, je to vážne a treba len veriť, že vírus nezmutuje a vírus v našich klimatických podmienkach neprežije, resp. nebude sa šíriť.

 8. Len tak mimochodom,aj na prasaciu chrípku zomrelo zopár ľudí a boli to práve tí,čo sa dali očkovať na bežnú chrípku…

 9. To, že sa niekto podpíše pod ten článok ktorému slepo veríte, neznamená že ho v skutočnosti aj napísal. Kľudne vám vytvorím xy článkov pod ktorý môžem podpísať kohokoľvek z vás a potom ho začnem šíriť. Tieto tzv. „dôkazy“ sú veľmi nedôveryhodné a iba hlupák tomu uverí.
  Preto by som chcel požiadať autorov tejto rozprávky, aby nám dali viacej dôkazov a ich konšpiračných teóriách. A ak autori neveria na vírus ebola, nech idú oni osobne to krajín postihnutých týmto vírusom a osobne sa stretnú s nakazenými ľuďmi a potom môžu písať o ebole (ak budú ešte na žive).
  A čo tam posiela USA svojich vojakov tak majú slúžiť na ochranu nemocníc, zdravotníckeho personálu, červeného kríza a zabezpečiť, aby nakazení ľudia ostali v karanténe.

  1. „Spojené státy vyslaly do „boje“ s ebolou armádu. Co soudíte o tomto kroku?“ táže se redaktorka. „Americká armáda provedla v Libérii invazi. Poslala tam 201. výsadkovou divizi. Je to elitní bojová divize, nevycvičená pro žádné terapie. Má v Libérii vybudovat vojenskou základnu. A Británie podniká to samé v Sierra Leone. Francie už v Mali a Senegalu je. Vojáky tam neposílají ty lidi léčit. Kdepak, sorry.“

   Celý článok: http://www.czechfreepress.cz/zdravi/vrazedny-virus-delikatni-otazniky.html

   Asi toľko k humanitárnemu nasadeniu vojska USA v krajinách postihnutých ebolou a ochrane nemocníc…

   1. Keď sa už oháňame vedou, čo tak otvoriť si najprv ten pôvodný vedecký článok?

    http://journal.frontiersin.org/Journal/10.3389/fpsyg.2013.00409/full – fulltext článku

    odporúčam prečítať si to celé, ale dám sem len jeden citát ako reakciu na “Vedecká štúdia odhaľuje: Konšpirační teoretici sú najrozumnejší zo všetkých”:
    „Conspiracy beliefs have been shown to be positively correlated with mistrust of other people (Goertzel, 1994) and authorities (Swami et al., 2010); feelings of powerlessness and low self-esteem (Abalakina-Paap et al., 1999); superstition, beliefs in the paranormal, and schizotypy (Darwin et al., 2011); a perceived lack of control (Hamsher et al., 1968; Whitson and Galinsky, 2008); a Machiavellian approach to social interaction (Douglas and Sutton, 2011); and openness to experience (Swami et al., 2010; but see Swami et al., 2011).“

 10. 😀 😀 Vtipné… hlavne to o tých konšpiračných teoretikoch… Najrozumnejší? Konšpiračné teórie. Hmmm dobre sa o nich rozpráva pri pive, také silácke reči ako to určite je a všetci nám klamu. „Ja mám pravdu a nik iný…“ Nepochybne po určitom množstve pív sa stráca zmysel pre rozumné a hlavne logické vnímanie a aj tie „fakty“ ktoré sú nekorektné začínajú byť pravdivé. Vážne najrozumnejší? Jedinec, ktorý trpí určitou formou paranoje a disfunkciou kritického nazerania na fakty mi nekorešponduje s významom pojmu najrozumnejší. Ale vznik takýchto článkov ma neprekvapuje… Vždy tu boli a vždy budú.

 11. Po precitani tohto clanku som dospel k jednoznacnemu zaveru. Jeho autor je psychicky vazne naruseny jedinec. Tipoval by som to na nejaku formu paranoidnej schizofrénie. Vsetci len mozme dufat ze nebude nebezpecny pre okolie a verme ze bude nebezpecny len sebe, pretoze jeho samovrazda by bola krokom ktory potitivne ovplivni rozvoj ludskeho genofondu.

  1. Toto už pravdepodobne nebude dobrovoľné očkovanie,ako pri prasacej chrípke.Tá bola len testovacou pandémiou.Podľa toho,koľko ti tu nasadili trollov, im na tom veľmi záleží.
   V parlamente opäť nadišiel čas najväčšieho bojovníka za zisky farmafiriem Viliama Novotného! Aj pokrivený Lipták bude nasadený do prvej línie.

 12. Mudrlant napíše, že …“je presvedčený, že autor je psychicky vážne narušený jedinec“, další „myslitel“ napíše, že „sa Slobodný vysielač týmto u neho odpísal..“
  Autor článku Nana Kwame z Ghany, ktorého predklad bol na FB SV pre zaujimavost a premyšľanie o rôznych možných scenároch pozadia, by sa mohol tiež počudovať nad duševným zdravím vyššie uvedených jedincov. V strednej Europe sa šíri zákernejší vírus „debila“, ktorý postihuje mozgové centrum a prejavuje sa tým, že namiesto toho, aby postihnutý jedinec posudzoval obsah prijímanej informácie, tak za každú cenu má potrebu zhovadiť autora, alebo ho označiť za podvodníka alebo blázna. Je to obranná reakcia jeho obmedzenej schopnosti kritického myslenia – spôsobená „debilou“, ktorá postupne vedie k strate zdravého rozumu. Týmto vírusom je zasiahnutá aj vacsinová populácia Slovenska,šíri sa voľbami a výchovou ak ju postihnutý jedinec na svoj obraz uplatňuje vo svojom okolí (napr. škola, rodina)- takémuto prenosu tohoto zákerného vírusu v mladom veku zostávajú imúnne len veľmi silné individuality.

  Domáca úloha pre „myslitelov“ : „Ako 3.000.- US vojakov bude braniť šíreniu vírusu ?“

  Budú ich strieľať, alebo budú rovno strieľať nakazených ?

  1. Ty „myslitel“, skus si precitat nieco o realnej situacii v tych krajinach. Ludia utekaju z nemocnic, neveria lekarom, myslia si, ze je to pomsta bohov, mrtvych sa dotykaju a o nejakych virusoch nemaju ani paru. Ved ako by aj, ked nevedia ani citat. Vojaci tam pojdu, pretoze lekarov nemozu len tak niekam poslat ako sa im zachce, to v zmluve urcite nie je. Vojenskych lekarov vsak ano. Ale to je vedlajsie – ako chces udrziavat poriadok, karantenu, ochranu doktorov a podobne zalezitosti? S pomocou lekarov, hasicov, vypravcami vlakov alebo postarmi? Prave vojaci su na taketo krizove situacie cviceni, maju na to vybavenie.

   Lenze taki ako ty, ked zacujete „USA“, vzdy to musia byt nejake pekelne umysly, co uskodia vsetkym a chcu len a len zlo. Nie, aby ste Americanom dakovali, ze ako jedni z mala nieco proti epidemii naozaj robia. No beztak by som stavil aj posledny gros na to, ze ak by nic nerobili, tak by boli aj tak zli – lebo nic nerobia.

   A tiez je zaujimava informacia o ockovani, pokial viem tak nic take neexistuje, kedze nie je dokonca ani liek – najucinnesia je transfuzia krvi od tych, co chorobu prezili. Ak sa mylim, opravte ma.

 13. Pre potesenie 🙂

  V lete 1942 SR žiadala Nemecko, aby mohla slovenská delegácia navštíviť koncentračné tábory v Poľsku a presvedčiť sa o životných podmienkach slovenských Židov. Nemecko tvrdilo, že obyvatelia táborov žijú v slušných podmienkach, sú šťastní v ich novej vlasti, ale nikdy nepovolilo SR nijakú kontrolu táborov. Nemecko však povolilo kontrolu Medzinárodnému červenému krížu a ten svetu hlásil, že je tam všetko takmer v poriadku. – See more at: http://pansu.sk/stala-konferencia/171-pravda-existuje-ale-musime-ju-neunavne-objavovat-a-obhajovat?tmpl=component&print=1#sthash.dvyRaH9i.dpuf

 14. Preco by mali mat USA zaujem o Nigerijsku ropu?
  Ved sa prednedavnom stiahli z Iraku, ktory mali spolu s jeho ropou pod kontrolou. Moc nad ropou by si boli byvali jednoduchsie ponechali, ak by boli byvali ostali v Iraku!
  Okrem toho – vravi ti nieco fracking? Vdaka tomu sa amici stavaju pomaly nezavyslimi na dovoze uhlovodikov. Naco by teda mali ist obsadzovat Nigerijske ropne polia, este k tomu cez infikovanie obyvatelstva virusom? Ako by sa touto formou mohli zmocnit ropy? Nerozumiem. Najme vzhladom na to, ze nigerijske ropne spolocnosti beztak uz spolupracuju so zahranicnymi firmami. A ked uz – Cinania maju ovela blizsie k africkym statom, nez USA. To, ze to mohli byt Cinania ti neprislo na rozum? Kedze je Cina najvacsi konzument luxusnych produktov na svete, aj ta tvoja diamantova story by davala vacsi zmysel.
  Okrem toho – diamantove bane su beztak ovladane statom a lokalnymi guerillami, ak tam niekto strajkuje kvoli pracovnym podmienkam, dostane rovno gulku do hlavy 😀 Vravi ti nieco pojem „Blood diamonds“?

 15. Milí priatelia. Odkiaľ denne čerpáte informácie o dianí vo svete? No predsa z našich medií, ktoré mimochodom dávno patria Amerike i ich lokajom. Počúvate denne tisíce klamstiev a ste tým presiaknutí, ako kožuch Naftalínom. Človek je už tak spracovaný, že už akákoľvek pravda sa mu zdá, ako konšpirácia, lebo mu to nepotvrdila tlač, alebo televízia. Zamestnanci medií zarábajú také prachy, že keby mi dali prečítať správu o mierovom, demokratickom bombardovaní, alebo čokoľvek iné, tak to spokojne spravím. A vy ma za to ešte budete ľúbit. Začnite trocha čítať medzi riadkami. /to sa netýka len Eboly, ktorej až tak nerozumiem, ale všetkého čo vám servírujú/

  1. „Alternatívne“ médiá začínajú byť tiež celkom slušný biznis, to len tak medzi nami. Zamestnanci tzv. mainstreamových médií tiež nezarábajú nejako extrémne veľa, platy sa pohybujú pod 1000€ pre redaktora televízie, o niečo viac zarábajú moderátori, editori a vedúci vydania etc. Taktiež pochybujem, že priemerný inteligentný človek potrebuje televíziu alebo tlač aby mu potvrdzovali správy. Informácie si v dnešnej dobe dohľadá človek aj sám ak sa mu chce (je pravda, že si myslím, že dosť veľkej časti sa moc nechce, čo je celkom problém).
   Hlavný problém je, že pri spracúvaní ľudí, o ktorom píšeš, to je dvojsečná zbraň a platí to ako aj pre nekritické „mainstreamové ovce“, tak aj pre „alternatívcov“ – čokoľvek, čo opustí ich obľúbené médium, ktoré si spomedzi všetkých vyberú ako to jediné, správne, sväté a vždy pravdivé, tak to spravidla automaticky preberú a posielajú ďalej bez akéhokoľvek spochybňovania, a dokonca pohŕdajú tými, ktorí tak neurobili, čo je už vrchol demencie.
   Informácie treba overovať bez ohľadu na médium, z ktorého pochádzajú. „Mainstreamové“ médiá majú politické pozadie (oveľa viac však na správy imho vplýva miestna politika ako medzinárodná), správy filtrujú a robia z nich entertainment, to je všetko pravda. Žiaľ, „alternatívne“ médiá nie sú o nič lepšie.

 16. No.. zobrať vážne a dokonca šíriť blogový post bez jediného zdroja či jedného jediného faktického tvrdenia, taký post, ktorý je v plnej miere založený na ničím nepodložených dojmoch a fabrikovaním súvislostí, tak to je už iná káva. Dokonca aj tie najbujarejšie teórie o 9/11 či smrteľnej škodlivosti mikrovlnky sa aspoň snažili vyzerať vedecky keď už nič iné. No ak niekto berie vážne toto, tak psychopatom fakt svitá na nové časy.
  Najviac ma zabíja, keď niekto, kto absolútne nekriticky preberá všetky pseudoinformácie podávané alternatívnymi médiami, tak keď takýto človek kričí na iných, že sú ovce. Irónia level 99.

 17. Doporučujem autorovi aby si nastudoval na akom princípe ockovania fungujú a možno sa mu niečo vyjasní 🙂 No v pár veciach má pravdu a pokladá otázky ktoré si kladú viacerí.
  PS: Sama sa ockovaniam vyhýbam ale zamyslite sa keby nebolo ockovania tak svet vobec netrápi starost s nadbytkom ludí 😉

  1. Milá Henrieta, problematiku očkovania sledujem už niekoľko rokov a desí ma stále viac…

   Zisti si, akú paseku robí napr. hliník, ako vznikajú po očkovaní alergie, venujem sa tomu aj na tomto blogu. http://prekladyodlesa.sk/category/zdravie/ockovanie

   Autizmus, narkolepsia, syndróm náhleho úmrtia… všetko vedľajšie produkty očkovania. Možno ani nie sú vedľajšie.

   Čo presne si mám naštudovať? Či mi vakcínu preplatí zdravotná poisťovňa?

   1. Problematiku som nikdy nepokladal za dôležitú a nikdy som sa do nej hlbšie neponoril, preto môžem zatiaľ povedať iba svoje nepodložené dojmy. Debatu o možnom spojení očkovania so zvýšeným rizikom autizmu (nie so zárukou autizmu, ako by si človek myslel, keď vidí, s akým zápalom jeho odporcovia proti tomu bojujú) nepovažujem za až takú podstatnú (maximálne tak z morálneho hľadiska), keď si zoberiem do úvahy, aké množstvo – dovtedy smrteľných – chorôb sa vďaka nemu podarilo pre bežného človeka prakticky eliminovať. Záškrt, čierny kašeľ, tuberkulóza, hepatitída, kiahne… žiadna z nich nás, pokiaľ viem, dnes už prakticky neohrozuje. Neviem, veľká pravdepodobnosť umrieť mi príde podstatne horšia ako malá pravdepodobnosť autizmu a iných komplikácií; neočkovanie mi takto a priori príde ako nezodpovedné konanie abonentov plátku Zem&Vek.
    V každom prípade, bez trollingu či irónie, téme sa asi venujete, fakt by ma zaujímali nejaké -seriózne- štúdie (nie rôzne články ani youtube videá) zamerané na riziká očkovania, aby som si mohol urobiť názor. Diky.

    1. Túto hru poznám: akákoľvek tu ponúknutá info bude negovaná, bagatelizovaná, pochybňovaná atď.

     Ale ak chceš, skús štúdiu z Kóbe, očkovacie celebrity ale aj rodičov detí z tej štúdie mrazí…

     Self-Organized Criticality Theory of Autoimmunity (Ken Tsumiyama, Yumi Miyazaki, Shunichi Shiozawa) http://www.plosone.org/article/info:doi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0008382

     „…nie je otázkou, kto je a kto nie je náchylný k autoimunite, ale otázkou je len koľko akých vakcín treba na vyvolanie autoimunity u daného človeka…“

     Na tomto blogu tu: http://prekladyodlesa.sk/studia-s-nicivymi-dosledkami-pre-ockovanie-zatial-mimo-pozornosti

     A aj keď nechceš videá, predsa si pozri Hliník, malé špinavé tajomstvo: http://prekladyodlesa.sk/hlinik-male-spinave-tajomstvo-farmaceutickeho-priemyslu

     1. Diky za odpoveď; pozriem sa na to neskôr. Nah, nepotrebujem sa hádať, nemám problém ustúpiť a zmeniť názor ak by bol na to pádny dôvod, akurát ma trochu mrzí, že sa týmto neriadia všetci, ale tak to je utópia. V každom prípade vždy sa snažím rozlišovať medzi dojmami a pojmami a hlavne sa snažím hľadať slušný, rozumný dialóg, aj keď má niekto opačný názor ako ja (aj keby som si rovno myslel, že ten názor stojí na vode). Čo je vlastnosť, ktorá na oboch stranách táborov (ak sa tak dajú nazvať) ovce/konšpirátori badateľne chýba. Díky, že nie si jedným z tých, ktorí sa hneď, ako by malo prísť ku výmene názorov, uchýlia ku plytkým invektívam.

      1. Achjo, když ty na to máš úplně zvrácený názor. Dialogy, klidně i monology si veď jak chceš, bádej, zkoumej, diskutuj. Opovaž se ale někomu bránit ve svobodě nakládat se svým tělem či rozhodovat za své děti. Vždyť tady ti nikdo z přítomných nebrání poslouchat tvoje autority a řídit se jejich doporučeními. Ale takto rozhodovat mužeš jen za sebe!

       Jestli máš s tímto problém, tak musíš dříve či později narazit na oprávněný odpor. A bude pro nás pro všechny nejlepší když narazíš co nejdříve, než napácháš škodu jiným, a natolik tvrdě abys nemohl dále škodit a ubližovat. Jednoduchá logika, netřeba být specialista na nic.

    2. „Problematiku som nikdy nepokladal za dôležitú a nikdy som sa do nej hlbšie neponoril“

     To ti vôbec nebránilo pozbierať všetku svoju blbosť a napísať tvoj výtvor na web s toľkými informáciami o podvode s názvom očkovanie!
     Náhoda to to nebude.Je to tiež len forma trollingu.

     1. Myslím že ho poznám z jiných webů. Někteří lidé jsou tam opravdu divní. V každém případě si nedovedu představit, že by mu za ty jeho příspěvky někdo platil, nemají hloubku, často žádnou myšlenku, informační i manipulační hodnota nulová.

      To spíš je nahání dohromady nějaký pohůnek satana, aby se tam vzájemně ujišťovali o světě ve kterém žijí a snad jim i vyhovuje (kůň s klapkami na očích by byl nespokojený).

   2. Sama se nechávám očkovat pravidelně a dalšímu rozšíření očkovacího spektra se nebráním.Nikdy jsem neměla větší reakci než kožní- červený flek cca 2cm2- a to pouze jednou v životě!Některá očkování proběhla i souběžně a v krátkém časovém odstupu.V očkovacích centrech mi nikdy netvrdili, že reakce být nemohou-pouze jaká je pravděpodobnost a jakých a musela jsem zůstat půl hodiny po očkování v čekárně na pozorování. Podotýkám, že jsem alergička a po určitém analgetiku mám sklony k anafylaxi, takže jsem pro očkování docela rizikový jedinec.

    Na druhou stranu mám známou, jejíž dítě očkování vysloveně nesnáší, není alergické a celkem zdravé-jeho potíže nastanou vždy v souvislosti s očkováním.

    Kdyby se vlivem velké migrace obyvatelstva z jiných států nezačal objevovat znovu černý kašel, žloutenky, TBC a jiné nemoci, neválely se po pískovištích a veřejných prostorách použité stříkačky a pod rizika, zřejmě by souhlasila s tím, že očkovat nebude. Ale vzhledem k tomu, co by dítěti hrozilo v případě,že by prevence-sama přiznává, že neuhlídatelná- mohlo nastat s doživotními důsledky- podstupuje očkování v nemocnici a zůstavá hospitalizovaná s dítětem.
    Každý má právo se rozhodnout, zda ano, či ne- ale měl by si zjistit, jak to vypadá a jak člověk dopadne, když sebe nebo blízké neochrání….. tetanus je příšerný,žloutenka přejde v rakovinu jater… TBC, čí meningokoková sepse, kdy vám dítě vykrvácí před očima… reakce na očkování v porovnání s těmito stavy, kdy často končí nesoběstačný člověk v nemocnici na přístrojích, opravdu krátkodobé.

    1. To je matroš, kurňa. Zapoměla jste snad jen na rezavé zbytky, již explodované, munice z druhé světové války, které nás zcela jednoznačně ohrožují více než vše vámi uvedené.

      1. No to víte, já holt rozpoznám skutečnou hrozbu od toho nabubřelého zbytku. Rozhodně necítím potřebu do sebe nenechávat vstřikovat jakýkoli jed, i kdyby mne měl ochránit před samotným satanem. Měla byste to také zkusit… pak nám dejte vědět, pokud přežijete první rok, do té doby pápá.

       P.S.
       To je hrozný. Oni jim dnes platí snad i přesčasy?!

     1. Až Vám bude ouvej, budete chtít lékařskou péči, nejlépe zdarma a ještě budete mít nesmyslné požadavky, protože jste to viděl a četl na nějakém blogu, že ?
      Nemohu za to, že na tyto nemoci se umírá pomalu a invalidizují..

      1. Milá zlatá, záměrně nás obelhávající…

       Na tu vaši bezplatnou péči (kterou užívají vámi udržovaní pacienti, neb já ji jednak nepotřebuji, jednak bych o ni stejně nestál) jsem každý měsíc okrádán o nemalou sumu. Řekněme sumu, která by mi bohatě stačila na nákup předražených doplňků stravy, předražených opět kvůli vám podobným a systému který propagujete a prosazujete. Již jen toto a ještě pár věcí v mém životě stačí na to abych byl úplně zdravý, lékařskou péči netřeba.

       Co se týká úrazů, řekněme si to na rovinu, mnohdy i zde je lepší nechat to pouze na vlastních silách těla. Obzvláště od doby, kdy každý pracující v nemocnicích co něco uměl odešel za výdělkem do ciziny (pozn.: Nevím jak jsou placeni v nemocnicích, ale obecně plat doktrů v česku ani náhodou neodpovídá odvedené práci a poskytnuté službě).
       Dnešní všeobecní doktoři jsou na tom už tak hrozně, že vám nejsou schopni a ochotni, protože prý nejsou chirurgové, vytáhnout ani třísku. Lepší je to po nich ani nepožadovat, protože to nikdy v životě ještě nedělali. Pokud od nich dnes očekáváte že chodí i po pacientech jste naivní… nemají čas, mají povinnost vůči svým klientům kteří čekají v čekárně, nebo by mohli přijít. Jindy zase musí papírovat.

       Suma sumárum. Ať si každý zvolí péči a starostlivost o tělo jakou chce. Ať to platí z vlastní kapsy a dotyčnému na ruku. Okrádání a přerozdělování státem je třeba zrušit. Pak se můžeme dočkat tomu, že ceny začnou odpovídat výkonům (měli byste trvat a tlačit na snížení) a za váš paušál vám nebude vnucována kdejaká kokotina o kterou nestojíte a ještě proti vaší vůli a pod hrozbou násilím.

       Za jistých, různých, okolností lze neodvádět do toho systému již dnes. Já vás vyzívám neplťte, každá vložená koruna se obrací proti vám, a hlavně je třeba to vysvětlit tomu nemyslícímu zbytku nebo mu prostě vyhlásit občanskou válku, jiné možnosti nevidím.

       Nobody, dřímající válečník, váš spoluobčan.

 18. Ďakujeme za preklad, ste výborný!
  Až na druhý deň po vás! to má najvychytenejšia americká web stránka:
  http://yournewswire.com/ebo-lie-shock-claim-from-ghanaian-nurse/

  VŠETKÝM ODKAZUJEM: Prosím článok je určený „na zamyslenie“. Nenapádajte človeka, ktorý nám to v predstihu preložil a informoval Nás. Nikto nie je zvedavý na vaše JEDNOduché výlevy, každý inteligent čo sa pohyboval a pracoval na medzinárodnej úrovni si to vie vyhodnotiť. Tí ostatní: NENAPÁDAJTE ĽUDÍ A NEŠÍRTE ZLO! Ani AMeričania na sociálnej sieti či web stránkach sa nesprávajú tak drzo ako Slováci. Snažte sa byť sami sebou a nechajte každého žiť a pracovať. Nikto vám nevnucuje túto informáciu, ale keby nie toho človeka čo nám to tu včas zoženie a preloží, tak kopec je dezinformovaných. Každý má toľko vedomostí a poznatkov koľko sa naňho nalepilo.

  Nesúďte, nenadávajte, nechajte žiť. A ak sa chcete dať očkovať, tak nech sa páči, utekajte. Buďme sami sebou priatelia, každý sa vyjadrujme za seba, prestaňme stále iba útočiť. Nikde som to na komentároch britských, amerických, francúzskych ani českých stránkach nevidela. Tak buďme SLováci aj MY UVEDOMELÍ. ĎAKUJEM.

 19. Španielska zdravotná sestra Amber Vinson podozrivá z eboly nastupuje do lietadla. Aj tento obrázok je na zamyslenie…

 20. mily konšpiratori je fakt pekne ako sa tu snažite zas pisať sračky. tie vaše supertajne informacie, ku ktorym mate iba vy pristup su fakt fajne, pišete o ľudoch že su ovce a pritom sami verite všetkomu čo vide na dolezite.sk alebo vyda ten pisalek a radiovy redaktor z new yorku a ktory ohromne ryžuje na tom, ako si ovečky kupuju jeho konšpiračne knižky a on jediny vie premyšlať a pytať sa a ma pristup k supertajnym informaciam. To že cely zapad, europa, usa a aj rusko, čina, sa snažia sa len nemnožiť ale aj uvažuju o niečom takom ako je trvalo udržatelny rozvoj vobec nema vplyv na to, že zapad aj pracuje a nejebe sa medzi sebou jak cigani a ešte aj s opicami trtkaju a preto su nakazení, ako už sa na mna nehnevajte ale všimajte si hlavne vaše okolie, vaš štat čo sa tu deje a nie tu budete opisovať nejake supertajne konploty z neviem akeho zdroja kdesi na druhej strane vesmiru.. vašim panom poslancom sa asi lubi že tu riešite taketo tajnosti a oni si tu zatial rozkradaju vaše dane.. ale hlavne že ludom ktori pracuju a snažia sa prežiť tu budete nadavať do oviec… VY OVCE

 21. Mislim si ze sa mame z coho obavat pretoze tato ebola je zmutovana ,je to novy vyrus ktore simtomy su stejne len s tim rozdielom ze sa siry vzduchom .

  1. Ještě jsem nenašla o vzduchem šířené Ebole ani čárku….:-D

   Virus ebola má pět druhů: Bundibugyo, Pobřeží slonoviny, Reston, Súdán a Zair – pojmenované podle místa, odkud pocházejí. Čtyři z pěti druhů vyvolávají onemocnění u lidí. Druh viru Reston také může lidi nakazit, ale nebyla u něj hlášena žádná onemocnění nebo úmrtí.

   Dle posledních hlášení z října 2014 propukly vedle sebe epidemie dvou odlišných druhů, z kterých se jeden dostal dostal za kritickou hranici 21 dní bez nového případu a po uplynutí 42 dní bude oblast označena za ebolou prostou. Všechny případy byly potvrzené jako přenesené kontaktem mezi blízkými lidmi.
   Vzhledem k tomu, že ebola byla zjištěna ve spermatu mužů ještě 7 týdnů od vyléčení, myslím, že je 42 dní je málo, kluci jsou nezbední všude na světě stejně ;)A stejně nezodpovědní.

   1. S tímhle máte pravdu. Ale pokud jste našla informace o těchto kmenech eboly, tak vám také musí být jasné, že celkový počet nakažených a mrtvých, nebo dokonce pravděpodobnost úmrtí ve vztahu k jednotlivým typům/kmenům nestojí (například v porovnání s každoroční chřipkou) za řeč.

    Jak nám budete zdůvodňovat to, že doslova ty vaše elity a kapacity chtějí násilně proočkovat celé krajiny, aby šíření smrtící eboly zastavili. Ještě nemají ani vakcínu (na kterou nás okradli o nevyčíslitelné množství peněz i ostatních prostředků, aniž se nás zeptali), a jak říkáte vzduchem se nešíří.

    P.S.
    Tohle je jediný můj větší vstup do tohoto nesmyslu.

    Je vás tu dost abyste měli vlastní rozum a pár případných trollů zašlapali do země. Ale také opravdu začali přemýšlet, věřte mi vypadá to že přemýšlet bude třeba, bude to možná znamenat zůstat přežívat (to je to čemu říkáte život), a ebola není to o čem mluvím.
    Značně mne ale mrzí, že taková spousta názorů (evidentně netříděných a celkově nestrávených, každý zatím jen hrne co kde našel a chce to poslat dál) se sešla pod tak mizerným článkem, patrně jedním z mnoha které se pokusí na ebole přiživit a propašovat svoje téma (mluvím obecně, vůbec neříkám že spousta těch věcí nebudou skutečné postraní efekty, ať již uvažované nebi nahodilé). Už tu byly prostě lepší články a mlčeli jste.

    Já teď jsem vyčerpaný, možná později. Ale myslím že zrovna teď by vám měl někdo připomenout způsoby satana a jeho posluhovačů…

 22. Vyjadřuji se k tomu, protože nezastávám názor, že mlčet řeší fanatismus.
  Také proto, že lidem občas otevře oči i jen to, že uslyší jiný názor, než kterým ho masíruje jeho okolí.

  1. To je „úctyhodné“.
   /Uvozovky z důvodu, že se snažím nehovořit ani tak k vám, což vy víte, jako spíše k vaším případným obětem, které by se zde mohli vyskytovat. Minimum lidí. Většina pochybovačů jste vy a vám podobní jste sem přišli zaráz, i když možná každý od jinud. Zde satan působí jinými lžemi./

   Proto dovolte abych vás upozornil (hrajeme si že nás varyjete a záleží vám na našem zdravém úsudku), že vám již někdo vymýval dlouhodobě mozek. Protože nás zde masírujete přesně propagandou šířenou za účelem podobné osvěty. Budete tomu asi vystavena dlouhodobě, protože se zdá že používáte i jejich vzorové fráze.
   Nevěříte mi? Navštivte více webů o očkování a podobných nesmyslech a porovnejte to co šíříte zde s tam uvedeným.
   Pokud se mne chcete pokusit umlčet posílejte tučné výpalné na konta 2000527223/2010, 520700-4203040123/8360, já si to promyslím.

   1. Já vás nepotřebuji umlčet, nemějte obavy.Satan ? Asi trochu sektujete…. a rozhodně si nehrajeme-já to nemám zapotřebí a ni nemám zájem si hrát , navíc s Vámi.
    Rozdíl mezi Vámi a mnou je očividně v přístupu k informacím a ke vzdělání. Vám stačí weby o očkování, mne ne.
    Vzorové fráze ? Možná léta zkušeností a dávno ověřené skutečnosti.

    P.S.: nejsem ničí sponzor a už vůbec ne příživníků 😉

 23. Amerika ma dlhy, tak potrebuje sa dostat k peniazom ! Amerika ˇˇchraniˇˇ svet a pritom sama vyvolava vojny ! Amerika Sama vyvyja a ˇˇvyvazaˇˇ choroby a potom sa hra na SPASITELA ! Posiela vojakov na zastavenie EBOLY..? ..hmmm ? To vojaci dokazu, ak lekary nevedia a či len aby chori neutekali ? A do vnutra Afriky sa nesiri ,,asi nema pasy na vedlajsie uzemie ((

 24. Je mi úprimne ľúto že sme schopní uveriť takýmto nezmyslom. Ľudia v boji s ebolou dávajú v sázku svoje životy a tu niekoľko bláznov šíri tieto dezinformácie.
  Len tak na okraj (možno to už v diskusii odznelo, neviem, nečítal som ju). Prečo USA poslala vojakov? Možno sa treba zamyslieť nad tým prečo zasahuje armáda napr. pri povodniach a iných živelných pohromách… Ak sa jedná o krízovú situáciu kto pôjde zachraňovať ľudí? Vari vy čo tu píšete tieto smiešne bludy???

 25. V Monrovii a ostatnych postihnutych miestach neasistujù iba americki vojaci ale aj inè bezplatnè organizàcie. Staci sa informovat ako napr Emergenzy – jej predstavitel Gino Strada sa momentàlne nachàdza osobne v Libèrii asistovat chorych. Mimochodom vakcina doteraz neexistuje – choroba sa v tych oblastiach vyskytovala aj v minulosti v ovela mensich rozmeroch. Ked neviete, tak sa informujte. Ja ta màm blizkych, ktori tam zijù v realite, ktorà je pre naseho clovek absurdnà. Ked je pre vàs ebola podvod, preco tam nejdete bezplatne asistovat vy????

  1. Článok predsa netvrdí, že tam žiadna choroba nie je. Tvrdí, že choroba je šírená úmyselne. Máte problém pochopiť písané slovo?

 26. Mozno ho chàpem ovela lepsie ako vela inych ludi na tejto diskusnej strànke – staci si vsimnùt gramatickè chyby v niektorych prispevkoch – mimochodom netreba uràzat ale zacat od seba. Mne osobne sù smiesne vsetky tie konspiracnè ùvahy hlavne nepodlozenè faktami. Nikedy sù veci ovela jednoduchsie ako sa ich snazime vidiet. Na vine je stàle len Amerika, inè stàty neokràdajù, nevytazujù na vojnàch, nie sù tam diktatùry! Politika je rovnakà skoro na celom svete a globalizàcia nàs pohltila vsetkych. Verite viac dohadom a klebetàm ako vedecky podlozenym faktom. Ach, mily pàn D’urino tieto slovà nie sù pisanè – ale tlacenè!

 27. Mohol by si niekto s etickými zásadami patentovať vírusovú chorobu ? Iveta, tak na čo im je ten patent na ebolu ?

 28. Ja som nepovedala, ze USA majù etickè zàsady – ziadny stàt ich nemà!!! Virusy si patentujù takmer vsetky svetovè velmoci. A Afriku drancujù aj tak, tak naco by tam rozsievali este aj ebolu? Drancujù ju dlhè roky odkedy bolo zavedeny v tychto stàtoch kolonializmus, dolojù suroviny, vyvàzajù tam ràdioaktivne làtky a spolocne s tamojsimi politickymi predstavitelmi si berù vsetko co potrebujù….ebola je otàzka kultùry a zivota tamojsich obyvatelov ich sposob obzivy,hlavne tych najchudobnejsich. Tento virus sa tam vyskytoval uz aj v roku 1976 ale ludia boli vo svojich tribù uzavretejsi a epidèmiu bolo lahsie izolovat. Preco ju nerozsirili uz vtedy????

 29. ahoj, nechcem vám brat iluzie, ale tá zdravotná sestra z Ghany neexistuje. Jediný blog, kde sa tá informácia objavila podľa výsledkov hľadania ešte minulý mesiac a uvádzajú ho niektoré stránky ako zdroj… pričom ďalšie a ďalšie stránky, ktoré článok vydávajú až po niekoľkých dňoch už poprerábaný so skomoleninami a sprostosťami už zdroj neuvádzajú… smerujú na jeden Facebook s tým menom, ale to nie je zdravotná sestra ale mladý neúspešný hudobník, čo to zavesil na svoj Facebook.
  https://www.facebook.com/notes/nana-kwame/ebo-lie/10202862436634177 – toto je skutočný pôvodný príspevok, ktorý všetci citujú, ale nikto si nevezme do parády aj zistiť, či je pravdivý alebo nie.

  Je to Američan a nie sestrička, žiadna Ghana sestrička!! Kriste pane.
  Výmysel, ktorý vymysleli práve tie stránky, ktoré neuvádzajú skutočné zdroje. Viz článok:
  http://zaujimavosti.net/extremne-veci/ebola-vraj-neexistuje-ma-ist-o-snahu-usa-ziskat-ropu-diamanty/

  kde je myslím že dostatočne vysvetlené, čo robia a čo vymýšľajú. Hlavne na tej foto pri lietadle keď na jednej foto chlapík je a na druhej nie, ide len o to, že ten bez obleku odtiaľ odbehol. Nikto ho nezmazal. Obeť – nakazený je totiž plne zabezpečený. Z neho ten vírus nesála do okolia. to čo je za uvažovanie? Preto nemá oblek, lebo cez oblek na znakazenom sa nemá na neho ako dostať. Nehľadajte niečo čo neexistuje. Pojkoj, prečo sa netrápite radšej tým, že polovica Slovenska sleduje cenovky pri nákupoch a pätina má prazdnu chladničku? Prečo neriešite, že každé desiate dieťa nemá čo jesť a za čo si kúpiť hračky? To sú pre mňa prioritné problémy.

  1. Ahoj Richard. K tvojmu komentáru:

   1) „Jediný blog, kde sa tá informácia objavila podľa výsledkov hľadania ešte minulý mesiac a uvádzajú ho niektoré stránky ako zdroj…“

   Keby si môj článok prečítal pozorne, isto by si všimol, že svoje zdroje uvádzam. Zdroj – správa zavesená na sociálnej sieti – je uvedený na konci môjho prekladu. Je síce fajn, že mi ju pripomínaš, ale nie je to potrebné. Viem, odkiaľ správa pochádza. Zdroj som uviedol.

   Keď už prenikne na verejnosť nevhodná informácia, prvým krokom je spochybniť zdroj. Tak to bolo aj v tomto prípade. Viac (o spochybnení účtu Nana Kwame) sa dozvieš na stránke bývalého spravodajského analytika Jima Stona.

   Nie je to tak, že slepo uverím každej hovadine, ako mi už vyčítalo niekoľko čitateľov. Svoje zdroje sa snažím, pokiaľ je to možné, overiť. Niekde to, prirodzene, nejde, ale kľúčová správa, že pracovníci preoblečení za zdravotnícky personál šíria injekcie (vakcíny) a lieky, po ktorých ich príjemcovia kolabujú, bola potvrdená. A to je hlavné posolstvo celého článku, všetko ostatné je podružné. Túto správu priniesol libérijský Daily Observer. Viac sa môžeš dozvedieť v mojom pokračovaní Podvod menom ebola II. Alebo si prečítaj priamo tú publikovanú správu.

   Môžeš, prirodzene, považovať svoje zdroje za dôveryhodnejšie, je to vec názoru. Nevyčítaj mi však, že hľadám niečo, čo neexistuje.

   Ak si myslíš, že je to vytrhnuté z reality, tak americká vláda už viacrazy dokázala, že pokusy na ľuďoch bez ich vedomia sú jej nie cudzie (čím však nechcem tvrdiť, že to robí iba ona). A šíriť choroby alebo sterilizovať bez vedomia postihznutých, na to má medzinárodné právo svoje označenie. Skús zistiť, aké.

   2) „pričom ďalšie a ďalšie stránky, ktoré článok vydávajú až po niekoľkých dňoch už poprerábaný so skomoleninami a sprostosťami už zdroj neuvádzajú…“

   Myslíš tým tento článok? Ak áno, ktoré skomoleniny a sprostosti bez zdrojov v článku máš na mysli?

   3) „Je to Američan a nie sestrička, žiadna Ghana sestrička!! Kriste pane.“

   V článku neuvádzam že Nana Kwame je zdravotná sestrička. Vôbec túto informáciu neriešim, nie je to ani podstatné. Nemáš to náhodou z iných médií? A ak áno, vedia to dokázať (že účet N.K. je sfalšovaný)? Nie je to tak, že si iba nekriticky prijal informáciu o tom, že účet autora správy v sociálnej sieti je falošný? Si admin sociálnej siete? Overoval si identitu účtu?

   4) „Viz článok: (odkaz) kde je myslím že dostatočne vysvetlené, čo robia a čo vymýšľajú.“

   Ja nie som zodpovedný za to, čo píšu na iných miestach, napríklad v článku na odkaze, ktorý uvádzaš. Ak je tam nejaký problém s fotografiou, s vystrihnutou postavou, alebo so „sálaním“ eboly, rieš to tam, určite ti to vysvetlia. Čo ja s tým mám?

   Jedinú fotografiu v diskusii k tomuto článku, na ktorej prevážajú zdravotnú sestru, som zavesil na zamyslenie. Kto sa nezamyslel, tomu napoviem, že niečo nie je v poriadku, keď sú vedľa seba ľudia s ochranným odevom a ľudia bez ochranného odevu.

   5) K zvyšku tvojho komentára niet čo dodať, zaoberá sa tvojim subjektívnymi dojmami, na ktoré máš určite právo. Ľudsky ti rozumiem, aj ja som rozhorčený z mnohých vecí. Tvoje pocity sú však tvoje. Ja mám iné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *