Podporte hromadnú pripomienku proti legislatíve pripravujúcej odoberanie detí

Výzva už nie je aktuálna, splnila svoj účel! Legislatívci sa MUSIA zaoberať pripomienkami pani Vranskej!  Ponechávam túto výzvu na tomto blogu pre vaše komentáre, ktoré stoja za to, aby boli šírené. Vďaka.

ďurino, 30.11.2013

Stratégia na zlých základoch
Do medzirezortného pripomienkového konania sa dostal materiál Národná stratégia na ochranu detí pred násilím. Stratégia reaguje na Reprezentatívny výskum prevalencie násilia páchaného na deťoch v SR, z ktorého záverov údajne vyplýva, že vyše tretina detí na Slovensku je podrobovaná násiliu.

Tento široko medializovaný výskum, vykonaný dotazníkovou formou na vzorke cca 1500 ôsmakov a deviatakov je účelový, neadekvátny, odtrhnutý od slovenskej reality a jeho závery sú zavádzajúce. Štátne inštitúcie ho však vzali za bernú mincu, uverili vysokému číslu detských obetí násilia a vytýčili si štátnu prioritu boja proti tomuto násiliu. Keďže Stratégia v predloženej forme vykazuje obrovské množstvo nedostatkov a pritom je to veľmi dôležitý strategický materiál, ktorý môže mať negatívny dosah na atmosféru celej spoločnosti a priamo zasahovať rodiny, vypracovali sme sériu pripomienok.

V našich pripomienkach ide najmä to, aby sa Stratégia zásadne prepracovala, aby sa nevychádzalo z účelového výskumu, ale aby sa pri hodnotení situácie vychádzalo z reálnych slovenských pomerov, aby sa do Stratégie zapracovali mechanizmy ochrany proti nastoleniu totalitných praktík a aby sa deti chránili pred pedofilne orientovanou povinnou sexuálnou výchovou v zmysle štandardov WHO a proti povinnému poučovaniu detí o sexuálnom zneužívaní v LGBTI sfarbení.

Prosíme vás preto o podporu našej hromadnej pripomienky, a to najneskôr do piatku 29.11.2013.

Hromadnú pripomienku podporíte tak, že prejdete na stránku jej autorov, Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania a budete sa riadiť uvedeným návodom.

29 komentárov k “Podporte hromadnú pripomienku proti legislatíve pripravujúcej odoberanie detí”

 1. Nehorázne klamstvá – urobiť takéto prieskumy u detí v pubertálnom veku!!! Veď takmer všetky odpovede sú klamstvá a výmysly týchto detí, nakoľko v tomto veku chcú vyniknúť pred svojimi rovesníkmi niečim zaujímavým a práve takéto vraj ANONYMNÉ testy im to umožňujú naplno realizovať!!! Doporučujem, aby ako prvým odobrali deti POLITIKOV, ktorí majú dve a viac funkcií, nakoľko pre ich pracovnú zaneprázdnenosť nemôžu mať čas na výchovu vlastných detí ani vnúčat!!! Je neskutočné, že takéto odoberanie detí z riadne fungujúcich rodín, ktoré iba NIEKTO anonymne udá, lebo má nejaké výhrady voči susedovi – budú podľa tohto zákona stačiť na odňatie detí rodičom!!!??? Je nehorázne, že tieto deti sa potom dostanú do opatery cudzím ľuďom (pokrvne cudzím) a tí už NIE SÚ dostatočne kontrolovaní, či skutočne nie sú oveľa horší pre takéto deti. Musí byť HROZNÁ TÁ TRAUMA DIEŤAŤA, keď mu niekto NARÚŠA JEHO SLOBODU takýmto rozhodnutím!!! A toto sa má diať pod rúškom práv dieťaťa??? Veď existuje množstvo videí na internete, kde vidieť ako odoberajú NASILU A P R O T I V O L I D I E Ť A Ť A jeho pokrvným rodičom…Skutočne už zdravý rozum dávno ZOMREL??? O všetkom už rozhodujú len a len peniaze a záujmy bohatých – aby oni mali napríklad dostatok náhradných orgánov pre svoje rodiny a známych???

 2. 1500 ôsmakov a deviatakov sa pýtali na pomery v rodinách.Pretože celý život som sa starala o deti svoje a cudzie, myslím si, že som vysoko kompetentná sa k tomuto nezmyslu vyjadriť. Po prvé: dnešná žiadna pomoc rodinám zo strany štátu je viac ako alarmujúca. Prináša so sebou rozbité rodiny, keď matky alebo otcovia sú nútení odísť za prácou do zahraničia, čo prináša sebou nemalé problémy. V druhom momente značná časť pubertiakov žije v rodinách, kde sa už dnes dokonca hladuje. Týmto nech sa štát slovenský zaoberá a nie stupídnosťami z dielne Bruselu, akou juvenilná justícia určite je. Tieto deti, žiaľ, nemajú šancu navštevovať krúžky z titulu nedostatku financií.
  Po druhé: Vyššie uvedená skutočnosť zanecháva na týchto deťoch veľké stopy. To, čo nepoznali moje deti – biedu, to dnešné slovenské deti – pubertiaci – a nielen oni,veru poznajú. Ak sa mieni štát konečne rozhýbať a zabezpečovať slovenské rodiny, ktoré vychovávajú deti rôzneho veku, musí siahnuť hlboko do financií, ale aj hlboko do financií pre zvýšenie počtu krúžkov, ktoré by dokázali deti daného veku osloviť. Sú to športové krúžky,hudobné a iné aktivity. Vtedy tieto stupídne juvenilné justície nebudú mať šancu ubližovať deťom i rodinám.
  Ak sa mám vyjadriť k pomýlenému vychovávaniu detí na škole k sexu, homosexualite a iným úchylkám ľudského rodu, toto mohlo vyplynúť len z chorého bruselského mozgu, ktoré má na zreteli oveľa nebezpečnejší cieľ: v konečnom dôsledku rozbiť a zničiť naše slovenské rodiny, ktoré sú v najväčšej miere kresťanské a tým zničiť slovenský národ ako taký.A toto špinavé úsilie zničenia slovenského národa odporuje mravnému cieľu každej rodiny, odporuje to ľudským hodnotám, morálke, cti a charakteru každého jedinca v štáte.

 3. Este keby ste tak napisali kde a ako to treba podporit. Ocakaval som na zaver clanku nejaky link kde kliknem a mozem podporit. Dufam, ze tuto anonymnu diskusiu pod clankom nepovazujete za legitimne miesto podpory Hromadnej pripomienky…

 4. Nech robime co robime tie hnusne politicke hovada nepocuvaju a robia si dalej co chcu. Slusnou cestou ich nezastavime. Podme ich pobit ako zajace tie zasrate arogantne prasce.

 5. Záborská: Zabránili nám podať pozmeňovacie návrhy!

  Brusel/Bratislava 26. novembra (TASR/HSP/Foto:TASR)

  Podľa slovenskej europoslankyne Anny Záborskej pritom boli porušené práva poslancov aj rokovací poriadok parlamentného výboru

  Výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť dnes v hlasovaní v pomere 19 ku 15 opätovne schválil kontroverznú správu poslankyne Edit Estrella o sexuálnom a reprodukčnom zdraví a právach. Podľa slovenskej europoslankyne Anny Záborskej pritom boli porušené práva poslancov aj rokovací poriadok parlamentného výboru. Poslanci totiž nedostali možnosť podať pozmeňovacie návrhy o texte, ktorý plénum parlamentu počas októbrovej plenárnej schôdze odmietlo a vrátilo na prerokovanie vo výbore.

  “Som v parlamente už druhé volebné obdobie a na takéto hrubé porušenie rokovacieho poriadku si nepamätám. V snahe za každú cenu pretlačiť správu cez parlament tentokrát socialisti nerešpektovali základné pravidlá parlamentnej práce. Hneď po hlasovaní som požiadala o pripojenie menšinového stanoviska k uzneseniu výboru a zvažujem aj ďalšie kroky. Takúto hrubú neúctu voči demokratickým postupom jednoducho nie je možné tolerovať,” zdôraznila Anna Záborská.

  Správa o sexuálnom a reprodukčnom zdraví a právach poslankyne Edit Estrela vyvolala v októbri vlnu kritiky vo viacerých členských štátoch EÚ, pretože vstupuje do oblastí, ktoré sú vo výlučnej právomoci členských štátov, ako je vzdelanie, zdravotná starostlivosť a etika. Správa sa snaží obmedziť základné ľudské práva, predovšetkým právo na život, slobodu slova, slobodu viery, vyznania a náboženského presvedčenia, práva dieťaťa, ako aj právo rodičov vychovávať svoje deti v súlade s ich hodnotovým presvedčením.

  Zároveň správa propaguje potrat ako ľudské právo, hoci takéto právo nemá oporu v záväzných medzinárodných ľudskoprávnych dokumentoch a zmluvách. Snaží sa tiež zaviesť sexuálne vzdelávanie, ktoré neberie ohľad na ľudskú dôstojnosť a propaguje práva založené na sexuálnej orientácii ako ľudské práva napriek tomu, že základné ľudské práva sú vždy univerzálne a prináležia každému človeku bez ohľadu na pohlavie, rasu, náboženstvo, alebo príslušnosť k akejkoľvek skupine.

  “V týchto dňoch dostávam ja aj moji kolegovia stovky emailov od občanov zo Slovenska a ďalších členských štátov EÚ. Občania v nich vyjadrujú svoj nesúhlas s touto správou a žiadajú poslancov, aby ju odmietli. Som vďačná za túto podporu a verím, že aj vďaka nej sa nám ešte podarí túto škodlivú správu zastaviť,” dodala Záborská.

  http://www.hlavnespravy.sk/a-zaborska-zabranili-nam-podat-pozmenovacie-navrhy/177511/

 6. Odhliadnuc od takéhoto výskumu prevádzaného na takejto vzorke…. A vy si myslíte že na SR sa násilie na deťoch nedeje??? to snáď nie.. ak má byť dieťatu ubližované v pravom slova zmysle, tak ho treba odňať od rodiny ktorá je defektná. zákon ale má byť upravený tak aby ale nedochádzalo k neoprávnenému odňatiu a pod…. aby bolo tyranie, alebo zanedbávanie jednoznačne dokázané..

 7. Už aj z tohto ma obviňujú v diskusii pod odkazom na túto výzvu na SV :-): comment na SV
  Neviem kto si, tottenham hotspur, ale si úplne mimo. Nenašiel som žiaden komentár, ktorý odchytil protispamový filter. Nikoho neblokujem, mažem iba vulgárnosti. Príspevky nie sú moderované, ak si však poslal viac ako 2 linky, komentár musím ako admin schváliť. A musím sa kľúčovými slovami chrániť na rôzne predĺženia orgánov.
  Možno si nezvládol captchu = protispamový filter. Neviem ti odpovedať v príslušnej sociálnej sieti, lebo nie som jej členom. A ako nečlen reagovať nesmiem.

  Vieš si predstaviť, že niekto urobí niečo vo svojom voľnom čase bez nároku na odmenu? Asi nie.

  A kto je Behuda? Kedy zaplatí :-)?

  Odporúčam rubriku sionistický zápisník na tomto blogu.

 8. Ci sa tu deje alebo nedeje nasilie na detoch? To je ozaj tazka otazka…
  Akurat sme sa vratili s rodinou zo Svedska. Vsetci nas strasili, aby sme tam s dietatom nesli, ze ako v Anglicku, tak aj v Skandinavii bolo v poslednom case viac pripadov, ked socialka odobrala deti nasincom (na pracovnom pobyte) z dovodu tyrania…
  Co sme s muzom zistili? Medzi nasou a ich kulturou su velmi velke rozdiely aj vo vztahu dospely-dieta… predovsetkym: ziapat na dieta a nadavat mu (i ked v opravnenom hneve), alebo pouzivat fyzicke tresty (hoci len naplacat na zadok) sa povazuje za psych. ci fyz. tyranie! to co je u nas normalna bezna vychovna praktika, je tam brane vlastne ako zlocin!
  to len na zamyslenie…

 9. Prečítala som a som naozaj znepokojená…naozaj ide o kultúru a zvyky,ktoré sú v každej krajine iné.A ten prieskum:Neviem,ako by sa cítili tí mladí,keby vedeli,načo bude ten ,,prieskum“ použitý…ten,čo si túto propagandu vymyslel,zrejme dobre vedel,čo to vyvolá.Aj nemeckí fašisti odoberali rodičom deti,posielali ľudí do koncentrákov…mne sa to nevidí,z toho nevzíde nič dobré.Celá táto provokácia(inak to neviem nazvať) má zrejme slúžiť k niečomu väčšiemu…Slováci sa zatiaľ nechcú vzdať svojej nezávislosti a EU sa to nepáči.Žeby nás chceli týmto spôsobom potrestať za neposlušnosť či vyprovokovať konflikt?

 10. Máte moju podporu… Celý systém je prehnitý a postavený na hlavu.. Väčšinou takéto veci riešia tí, ktorí o tom nevedie zhola nič.

 11. Akurat by som do zakona pridal odoberanie zanedbavanych deti rodicom, t.j. nedostatocna vyziva, nedostatocne hygienicke navyky, nevyhovujuca skolska dochadzka a nedostatocny skolsky prospech. Samozrejme umiestnovanie takych deti do vychovnych zariadeni kde im bude poskytnute vsetko, co im nepposkytnu ich rodicia a ich rodicov umiestnit do väzenia.

 12. Máte pravdu, podporujem hromadnú pripomienku. Ešte síce nemám deti, ale do budúcna je to veľmi alarmujúce. Z ničoho nič o nich môžem prísť, len tak, lebo dám výchovnú po zadku??? Aj ja som v detstve dostávala pravidelne od mamy po zadku s papučou, lebo som vystrájala a nemám žiadnu traumu…dokonca sa pri pomyslení na to v duchu stále smejem. A určite raz dám po zadku aj svojim deťom…je to normálne. Toto, čo tu tí pajáci z Bruselu vystrájajú, už nemá obdoby. Kam sme sa to dostali?? Z kaluže do blata – z komunizmu do „Európy“

 13. Tento článok pojednáva o tom, čo je do očí bijúcim činením zla: http://www.zvedavec.org/komentare/2013/11/5755-zapadni-ochrana-deti-slouzi-k-niceni-jejich-zivotu.htm

  Z debaty pod článkom vypichnem len jeden komentár, ktorý podľa mňa sedí ako r*ť na šerbli:

  janičiari a detskí rukojemníci

  ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk

  Janičiari boli Turkami unesené slovenské deti prevychované na vojakov.

  Zdá sa že janičiarstvo pretrváva, „stredovek neskončil, stredovek trvá“.

  Ktosi tu namieta, že nemá poruke objektívny popis matky.

  Tento by ale automaticky mala prikladať strana otca, alebo toho, kto si dieťa do opatery prisvojil. A žiadne intuitívne žvásty, ale fakty. Inak je logické, že strana v tomto prípade otca pôsobí nedôveryhodne.

  Ďalšia vec je, že sociálky jednajú svojvoľne, často len za účelom vykazovať svoju činnosť a dôležitosť, za ktorú sú platení. Ak uvážim, že sa chovajú ako policajti, ktorí si prednostne nebudú špiniť ruky s pirátmi, alebo dokonca riskovať, a radšej budú otravovať a šikanovať ľudí, ktorí sa dopustili banálnych priestupkov, často dokonca z dôvodov mimooptimálneho dopravného značenia, tak je v dnešnom vysokoúrovňovom a pohodlnom svete silno pravdepodobné, že týmto spôsobom naše vlastné inštitúcie napomáhajú novodobému janičiarstvu.
  Vychovávajú ľudí na štátne použitie, odrezaných od rodín a lokálnych vzťahov.

  Nemám čo dodať! AMEN

 14. Deti patria biologickým rodičom a nezaslúžia si niečo také strašné ako je tá legislatíva!!!!! Majú právo byť so svojimi biologickými rodičmi.
  Neodoberajme deťom lásku a dobrú mravnú výchovu- základ pre ich život.
  Nech sa úradníci, politici, sudcovia, policajti a všetci ľudia radšej pozrú na seba, na svoje rodiny, a ako by sa oni správali, keby aj im ich deti odobrali??? Zamyslime sa a zabráňme takému zlu!!!!

 15. Mozno to uz teraz dava zmysel, naco potrebujeme tolko studovanych socialnych pracovnikov. Kym dnes su vysmievani z toho, ze su Mgr. a robia promocne sily v kuchyni, za par rokov ti „pravoverni“ nam s povysenectvom budu hladiet do oci spoza chrbtov policajtov, ked nam budu kradnut deti, vnucata.

 16. A to Putin je prirovnavany k Hitlerovi. K comu prirovnat toto? K demokracii, ktora v nespravodlivosti dosahuje svoj vrchol? Sme v dobe, ked normalne bude povazovane za cudne a nepokrokove. A pravdou sa stanu lzi. Treba sa zamysliet, ktory akt by nieco takrto mohol spustit aj u nas. A nebat sa bojovat. Ako napriklad vo Francuzsku sa vybralo do ulic tisice ludi, aby podporili rodinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *