Podľa vedcov je ľudstvo stále hlúpejšie

Podľa najnovšej štúdie Kalifornskej univerzity Štandford ľudstvo nie je stále rozumnejšie, ale stále hlúpejšie. Genetik profesor Hugo Mendaci prišiel na základe svojho 10-ročného výskumu k záveru, že ľudstvo je už dlhšie na ceste k úplnému zhlúpnutiu. Príčinou tejto všeobecnej hlúposti je moderná spoločnosť, v ktorej boj o prežitie na základe inteligencie už nie je viac potrebný.

Profesor na základe svojej štúdie tvrdí:

„Hlúpi ľudia sa dnes môžu rozmnožovať bez akéhokoľvek rizika a vlády a médiá toto hlúpnutie ešte aj podporujú.“

V tri a pol článkoch, ktoré mu doteraz vyšli v odbornom magazíne „Modern Trends of Stupidity“ (Moderné trendy blbosti), vedec objasňuje svoju teóriu ľudskej hlúposti a jej príčiny. Ústrednou tézou profesora Mendaciho je vlastne celkom jednoduché a logické zistenie:

„V minulosti to bolo tak, že ak bol niekto hlúpy, zomrel. To šlo veľmi rýchlo. Buď ho pre svoju hlúposť zabili divé zvery, alebo nepriateľský kmeň. Iba inteligentní ľudia si dali námahu porozmýšľať nad tým, ako sa brániť a prežiť dostatočne dlho, aby dokázali splodiť potomstvo, namiesto aby ich zožral šabľozubý tiger alebo skončili v kotlíku kanibala.

Moderná spoločnosti je však plná hlupákov, je ich väčšina, a napriek svojej hlúposti prežívajú a masovo sa rozmnožujú. Ide to dokonca tak ďaleko, že súčasné vlády podporujú hlúposť a chcú, aby ľudia boli ešte sprostejší, ako už sú.“

Mendaci v odbornom magazíne vysvetľuje: „Poľovník a zberač, ktorý nebol dostatočne múdry na to aby zistil, ako si zadovážiť potravu a ochrániť sa pred nepriateľom, zomrel veľmi skoro. Moderný človek, ktorý sám nie je schopný prežiť, je naopak za svoju hlúposť ešte aj odmenený, dostane sociálnu pomoc a sociálne bývanie, podporu v nezamestnanosti a štát sa o neho stará.

To však nie je všetko, ich potomstvo je nabádané k tomu, aby aj ono bolo úplne sprosté. Takto vzniká jedna generácia stále hlúpejších ľudí za druhou. Vlády to podporujú, pretože ktorá vláda by už chcela inteligentných obyvateľov? Inteligentní ľudia sú skutočne nebezpeční a kladú nebezpečné otázky. Aj keď ľudia, ktorí pracujú pre štát, sú ešte hlúpejší ako národ ako taký.“

Profesor je toho názoru, že jeho téza potvrdzuje evolučnú teóriu Charlesa Darwina, ibaže opačným smerom. Moderná spoločnosť odbúrala prirodzený výber, pretože zlé genetické danosti sú odovzdávané z generácie na generáciu a potomstvo napriek tomu prežíva. Mendaci je presvedčený, že keď to takto pôjde ďalej, ľudia sa vyvinú opäť na primátov.

Dôkaz o tom, že súčasní ľudia sú oveľa hlúpejší ako ich predkovia, vidí profesor Mendaci v archeológii a v prehistorických stavbách. „Len sa pozrite, ako Egypťania dokázali pred tisícami rokov postaviť pyramídy. Nikto nevie, ako vtedajší robotníci prevážali stovky ton ťažké kvádre cez Níl a vŕšili ich do tohto divu sveta. Niečo také naši súčasní stavební inžinieri nedokážu. Jednoznačná degenerácia inteligencie.“

Mendaci je toho názoru, že rozsiahla séria vecných knižiek vreckového formátu „pre dummies“ (niečo ako „pre začiatočníkov“) tiež dokazuje, že ľudia sú oveľa hlúpejší, ako voľakedy. V nich sú zrozumiteľným spôsobom sprostredkované komplexné témy hlupákom, ktorí sú úplne mimo misu. Tak napríklad, „Nový svetový poriadok pre začiatočníkov“ alebo ako ešte aj tí najväčší hlupáci prídu na to, že sú otrokmi elity.

Profesor však dospel k pozitívnemu záveru:

„Hlupáci sú vlastne dobrí pre spoločnosť, pretože ak by boli inteligentní, sami by si uvedomili, že situácia, v ktorej sa nachádzajú, predsa len nie je taká dobrá, a niečo by na nej zmenili, napríklad by vypli telku a a zvrhli vládu. Ale len tak ďalej, dávajte všetko o sebe na pfejzbúk, pozerajte ďalej farmu a iný televízny hnoj a žite svoj blbý a prázdny život. Všetko bude fajn a byť debilom je super.“

Zdroj

Preklad z nemčiny ďurino, november 2012

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)
Podľa vedcov je ľudstvo stále hlúpejšie, 5.0 out of 5 based on 4 ratings

4 komentáre k “Podľa vedcov je ľudstvo stále hlúpejšie”

 1. Neexistuje niečo ako inteligentný človek vyšľachtený prirodzeným pôvodom, Darwinova teória je podvod. Čo je inteligentné na tom učiť sa v škole zbytočnosti a vyplniť IQ test? Giza je z betónu. Dnes sa stavajú zložitejšie a väčšie stavby. To že sú retardi podporovaní v množení je súčasťou ničenia ľudstva a Zeme.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.7/5 (3 votes cast)
 2. Článok je myslený ironicky. Darwinova teória je samozrejme nezmysel. To, že hlúpneme, je žiaľ smutná realita.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
 3. Presne tak ďurino, článok je myslený ironicky. Mám ale pocit, že do smiechu nám veľmi nebude. Ľudská hlúposť vedie tento svet do ťažkých problémov.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *