O rakovine a nádeji

Veľmi zaujímavý dokument z roku 1991, ktorý nestratil ani časom na svojej aktuálnosti. Je výpoveďou mnohých ľudí, ktorí sa rozhodli liečiť rakovinu inou liečbou, ako sú všeobecne známe lekárske postupy, ktoré nakoniec aj tak vedú k smrti pacienta. Je výpoveďou ľudí, ktorí sa vyliečili z rakoviny surovou stravou a dlhodobým pôstom.

Tento dokument nie je verejnosti veľmi známy a bol onoho času vydaný na VHS kazete.

Na tento server ho priniesol BuG ToM (Knihy, ktoré vám otvoria oči), ďakujeme.

7 komentárov k “O rakovine a nádeji”

 1. Chemoterapia je slovo, ktoré sa doteraz veľakrát skloňovalo v rôznych médiách. Vyvoláva polemiku, či naozaj pomáha pri liečbe rakoviny alebo či ide len o podvod. V každom prípade je lepšou voľbou jednoznačne prírodná medicína! Potvrdzuje to príbeh dievčatka, ktoré sa odmietlo liečiť chemoterapiou, lebo sa po nej cítilo veľmi zle. Aj keď jej lekári nedávali nádej na prežitie, teraz je už zdravá a plná síl. To všetko vďaka prírodnej terapii.

  Začiatkom októbra 2013 otriasol Amerikou srdcervúci príbeh 10-ročnej Sarah Hershbergerovej, ktorá mala zákernú leukémiu.
  Chemoterapia ju zabíjala

  Dievčatko bolo nútené, aby podstúpilo experimentálnu chemoterapiu v Akronskej detskej nemocnici. Rodičia však boli jednoznačne proti, keď videli, čo liečba robí s ich dcérkou. Spozorovali, ako ju začína chemoterapia zabíjať. Dokonca samotná Sarah prosila rodičov i lekárov, aby nemusela podstúpiť liečbu, keďže sa po nej cíti veľmi zle. Preto sa rodičia rozhodli chemoterapiu nahradiť niečím lepším.
  Odobral im rodičovské právomoci

  Nemocnica však podala súdny návrh na zbavenie otca i matky ich rodičovských práv, čo sa jej aj napokon podarilo. Súd potom rozhodol, aby bolo dievčatko zverené do starostlivosti nemocnicou delegovanej právnej zástupkyne Márii Schimerovej. Tá mala zabezpečiť, aby dievčatko podstúpilo navrhované procedúry. Pani Schimerová sa s malou pacientkou nikdy predtým nestretla. Dokonca nikto rodičom nepovedal, že sa ich dcérka má v rámci navrhovanej liečby zúčastniť aj výskumnej štúdie. Čo je na tom najhoršie, nemocnica tvrdila, že bez ich liečby Sarah zomrie.
  Utiekli za prírodnou terapiou

  Pred samotným rozhodnutím súdu sa podarilo rodičom s dcérkou utiecť mimo USA. Tam sa dievčatko liečilo u lekárov, ktorí uprednostňovali prírodný prístup liečby rakoviny. Že dobre urobili, svedčí jej úplne vyliečenie z leukémie. Teraz je úplne zdravá, ako ostatné deti.

  Dievčatko bolo liečené prírodnými biochemickými protokolmi za použitia výživy, doplnkov stravy a výťažkov z rastlín. Snímky CT a krv ukázali, že žiadna rakovina sa v tele dievčatka nenachádza. Dokonca to bolo trojnásobne overené. Len za dva mesiace sa Sarah vyliečila zo zákernej rakoviny vďaka prírodnej terapii.
  Išlo im o peniaze?

  Nemocnica tvrdila dokonca aj amišskému biskupovi Isaacovi Keimovi, že bez ich liečby zomrie. Biskup nakoniec podstúpil prírodnú terapiu a dnes sa cíti skvelo. Vraj pozná množstvo iných ľudí, ktorým nemocnica tvrdila to isté, že umrú, ak neabsolvujú ich liečbu. Neskôr vyšiel na povrch fakt, že ak Sarah v nemocnici neabsolvuje plných 110 týždňov štúdie, príde o 1 milión dolárov. Je preto jasné, prečo dievčatko do toho nútila.. Vidina peňazí ich ťahala viac ako zdravie.

  Tento príbeh tak ukázal dobrých rodičov, ktorí chceli využiť právo na slobodnú voľbu zdravotnej starostlivosti. Chceli takú, ktorá je finančne menej náročná a viac účinná v porovnaní s konvenčnou liečbou. To všetko splnila prírodná terapia, ktorá sa ukázala účinnejšou ako chemoterapia. http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000646/1367661/Dievca-utieklo-pred-chemoterapiou–Zachranila-ju-prirodna-medicina

 2. V roku 1992 som sa dal na individuálne štúdium, na alternatívnu medicínu ( liečenie surovou stravou ) Od roku 1995 dobre ovládam alternatívnu medicínu ( liečenie surovou stravou ) teoreticky aj prakticky. Tieto vedomosti som nadobudol z kníh MUDr. Ferdinanda Bartu a Dr. Kristine Nolfi, z kníh, ktoré nie sú v predaji aj z internetu. Som im veľmi povďačný za ich teoretické vedomosti. Na základe ich teoretických vedomostí som predbehol a prelomil medicínu, čo sa týka v liečení a hlavne v liečení zákerných chorôb. Medicína takú liečbu nedokáže preto, lebo vysokoškoláci medicíny sa na školách neučia o liečení surovou stravou, to preto, lebo ide o konkurenčnú a najúčinnejšiu liečbu bez vedľajších a nežiadúcich účinkov, táto liečba je na 100% účinná.
  Medicína lieči liekmi, farmaceutické ( chemické ) liečivá poškodzujú orgány, a to : obličky, pečeň, pankreas a žlčník, – hlavne obličky neznášajú farmaceutické ( chemické ) liečivá, táto liečba farmaceutickými ( chemickými ) liekmi nedokáže vyliečiť hlavne zákerné choroby ako je : rakovina, žalúdočné vredy, kŕčové žily a iné zákerné choroby, liečba farmaceutickými ( chemickými ) liekmi je účinná na 10% . Na prvom mieste je liečba surovou stravou preto, lebo je to liečba veľmi účinná. Na druhom mieste je liečba farmaceutickými ( chemickými ) liekmi ako “ umelá liečba “ ktorú vykonáva medicína..Je veľký rozdiel liečiť choroby surovou stravou alebo liekmi – dá sa to ľahko dokázať na preventívnej prehliadke pacientov po liečbe surovou stravou a po liečbe na farmaceutických ( chemických ) liečiv, ktorú vykonáva medicínska liečba. Preto sa stravujem ako vegan, len surovou stravou, od tejto doby som zastavil zubné kazy a starnutie pokožky. Čo sa tyká nebezpečných vyšetrení alebo liečby a to na rádioterapii, CT vyšetrenie a iné to odmietam z toho to dôvodu, lebo mám dobre vedomosti o takom to nebezpečnom žiarení dobre viem, asi po dvoch rokoch vznikne nevyliečiteľná rakovina z ožiarenia. Aj napriek tomu že dobre ovládam, alternatívnu medicínu sa ďalej zdokonaľujem od iných lekárov alternatívnej medicíny ( liečenie surovou stravou ) aj z internetu. Viem o tom že to isté roby aj medicína, stále nejakú novú liečbu vymyslia, niektoré medicínske nové liečby sú ozaj nebezpečné a to rádioterapia, CT vyšetrenie a iné žiarenie, je zdraviu škodlivé. Je pravda že niektorí ľudia a lekári o tom nevedia. Je pravda že lekári o mne nevedia, o mojich vedomostiach preto nie je pacient ako pacient, čo sa tika mojej osoby. Dobre viem ktoré vyšetrenia, môžem prijať a ktoré odmietnuť. Ak ma lekár pošle na Magnetickú Rezonanciu také to vyšetrenie prijmem, lebo to nie je vôbec škodlivé – prijmem aj RTG snímkovanie, len ak je to nutné. Po každom RTG snímkovaní aj po každej Magnetickej Rezonancii si pre istotu, vykonávam regeneráciu buniek, je to prevencia aby som nedostal, rakovinu z ožiarenia. Regeneráciu buniek si organizmus vytvára sám, trvá to niekoľko rokov, regenerácia buniek sa dá trocha urýchliť a skvalitniť, surovou stravou aj bylinnými čajmi. Bylinné čaje sa zalievajú studenou vodou lúhujú sa 5 hodín za studena, sa nesmú zalievať horúcou vodou, to by sa znehodnotili enzýmy a minerálne látky, ktoré sú veľmi účinné na liečbu a na regeneráciu buniek po ožiarení. Čaj sa pije 1 hodinu po jedle, po vypití čaju 2 hodiny nič nejesť a nepiť žiadne tekutiny, aby účinné látky z čaju boli dostatočne účinné, doba liečby a regenerácia buniek trvá 5 mesiace. Čo sa týka chorôb, dá sa dokázať, že zdrojom na všetkých chorôb je strava živočíšneho pôvodu. Ľudia o tom nevedia a si neuvedomujú, že akú nebezpečnú stravu živočíšneho pôvodu konzumujú.
  Na záver : Je pravda, že ak by sa všetci ľudia zdravo stravovali, to by skrachovala medicína, výrobcovia liekov, pekárne, mäsokombináty a iní výrobcovia. Som rád že dokážem liečenie také, aké nedokáže medicína, je pravda že lekári mi moju liečbu, mojím spôsobom liečenia môžu iba závidieť. Preto že nemám možnosť prísť ku peniazom, hľadám sponzora na vybavenie potrebných dokladov, rôzne povolania, ochrannú známku, zmluvy so zdravotnými poisťovňami a iné veci, ako vyžaduje zákon aby som mohol oficiálne liečiť choroby, s alternatívnou medicínou ( liečenie surovou stravou ) Neštátne zdravotníctvo.
  Vypracoval : Ferenc Marián V Prešove dňa : 21. 12. 2016 Upravené : 13. 12. 2018

  Kontakt : alternativna_medicina@centrum.sk

 3. Rakovina a jej liečba.

  Sú dve druhy rakoviny, jeden druh rakoviny vzniká z ožiarenia na CT a na rádioterapii, druhá rakovina vzniká od živočíšnej stravy a to nesprávnym stravovaním. Ľudia si neuvedomujú, že akú nebezpečnú stravu konzumujú, aké sú následky po jej konzumácii, tak tiež aj od chlóru ( chlórovaná voda ) viď dôkazy, dôkazom sú výsledky na preventívnej prehliadke. Najviac záleží v akom štádiu rakoviny sú.
  Ak sa rakovina nelieči, po nejakom čase nastane u pacienta ( zhubný nádor ) a potom nasleduje posledná fáza – to je exitus.
  Rakovina zo stravy :
  Strava živočíšneho pôvodu obsahuje toxíny, ktoré sú pre organizmus nebezpečné. Z toxínov vznikajú všetky choroby a to hlavne zákerné choroby, ako je rakovina, žalúdočné vredy, kŕčové žily a iné choroby. Rakovina u žien vzniká hlavne na prsníkoch a to až 90% žien má na tomto mieste rakovinu aj na maternici. U mužov vzniká rakovina na prostate a to na 98%, lebo toxíny sa ukladajú na prostate. Od toxínov rýchle starne pokožka, vzniká prekyslenie organizmu a iné choroby.
  Rakovina z ožiarenia : Ak lekár pošle pacienta na nebezpečné vyšetrenie, napríklad na CT alebo na rádioterapiu, po ožiarení sa poškodia bunky, po nejakom čase, asi po dvoch rokoch vznikne nevyliečiteľná rakovina z ožiarenia. Ak príde pacient k lekárovi s rakovinou, lekár pošle pacienta na onkologické vyšetrenie, potom pacient bude poslaný na rádioterapeutické ožarovanie, a na chemoterapiu, a tu je veľký omyl medicíny. Takéto ožarovanie ešte viac pomáha rakovine a nie pacientovi, pacientovi takéto ožarovanie ešte viac škodí a skracuje mu život, také iste škodlivé a nebezpečné žiarenie je aj na CT.
  Najlepšia liečba rakoviny : zo stravy je liečenie surovou stravou a je aj najúčinnejšia, táto liečba nemá vedľajšie a nežiadúce účinky na iné orgány, vôbec nedochádza k poškodeniu orgánov, napr.. obličky, pečeň, pankreas a žlčník. Surová strava počas liečby nie len lieči, ale ešte aj zregeneruje všetky poškodené orgány, tak tiež počas tejto liečby sa organizmus prečistí, od toxínov či že súčasne vniká aj detoxikácia organizmu. Bunky aj orgány sú poškodené od farmaceutických liekov a to hlavne obličky – obličky neznášajú chemické liečivá. Ak sa včas zisti rakovina v počiatočnom štádiu, zo stravy je doba na jej vyliečenie kratšia. Ak je rakovina v pokročilom štádiu, liečba trvá oveľa dlhšie. Ľudia zomierajú na rakovinu ako na páse, lebo medicína túto “ zákernú chorobu “ nedokáže vyliečiť, to dokáže vyliečiť len surová strava. Každý kto sa nesprávne stravuje sa zákerným chorobám nevyhne.
  Ako sa záčina liečba so surovou stravou? Pacient musí spolupracovať, musí vysadiť stravu živočíšneho pôvodu, alkohol a tabak, musí sa riadiť podľa pokynov. Nepiť vodu z vodovodu ani prírodne minerálky z obchodu, lebo obsahujú chlór. Najlepšie je, piť prírodne minerálky priamo z prameňa alebo destilovanú vodu. Bez spolupráce nie je možná takáto liečba.
  Dôležité upozornenie : Upozorňujem vopred, pred liečbou, že pri takejto liečbe schudne pacient, lebo surová strava odbúrava z tela prebytočné tuky. 
  Liečenie rakoviny z ožiarenia : Ešte nieje vyskúšané, ale domnievam sa, že aj to surová strava dokáže. Najviac záleží v akom štádiu je rakovina v čase pred liečbou. Čo sa týka liečenia surovou stravou. Viem dobre o tom, že sa to vysokoškoláci medicíny na školách neučia, tak tiež aj medicína tento druh liečby nemá rada.
  Na záver : Viem veľmi dobre, že tento druh liečby sa vykonáva a rýchle rozširuje vo všetkých krajinách sveta. Alternatívna medicína ( liečenie surovou stravou ) dokáže takú liečbu, akú nedokáže medicína. Od roku 1995 dobré ovládam alternatívnu medicínu ( liečenie surovou stravou ). Teoreticky aj prakticky. Odkiaľ mám tie vedomosti? Z kníh, ktoré nie sú v predaji aj z internetu.

  Vypracoval : Ferenc Marián V Prešove dňa : 24. 3. 2016 Upravené : 14. 1. 2017

  Kontakt : alternativna_medicina@centrum.sk

 4. Zubný kaz.

  Nejde len o chorobu zubov, ale ochorenie celého organizmu. Biely (rafinovaný) cukor neobsahuje enzýmy ani vitamíny, obsahuje škodlivé látky, odčerpáva z kostí a zubov vápnik a spôsobuje ich ochorenia. Cukor hnedý nerafinovaný tieto škodlivé látky neobsahuje, obsahuje minerálne látky v prírodnom stave. Ak by ľudia namiesto rafinovaného bieleho cukru konzumovali cukor hnedý nerafinovaný, tak by nemali zubné kazy. Ako dôkaz je, ľudia a nájme deti, ktoré rady konzumujú sladkosti, do ktorých výrobcovia dávajú cukor biely rafinovaný, po nejakom čase vznikne zubný kaz, aj napriek tomu že si umyjú zuby. Ani umývanie zubov zubnému kazu nezabráni.
  Lebo odčerpávanie vápnika z kosti a zubov je spôsobené hladinou škodlivých látok v krvi z rafinovaného cukru, vápnik vychádza z organizmu von z telá močom. Taktiež výrobcovia, ktorí vyrábajú rôzne sladké limonády, ako je PEPSIKOLA a iné,, do ktorých dávajú rôzne umelé sladidlá alebo cukor biely rafinovaný, sú pre organizmus veľmi škodlivé, hlavne na zuby a na kosti. Ak by výrobcovia dávali pri výrobe limonád cukor hnedý nerafinovaný, tak aj tu by nedochádzalo k zubným kazom a k odčerpávaniu vápnika z kosti. Ak výrobcovia urobia zmeny vo výrobe a  to, že budú dávať namiesto rafinovaného cukru cukor hnedý nerafinovaný nebudú mať ľudia zubné kazy. Ak by aj došlo ku takejto zmene vo výrobe, cukor hnedý nerafinovaný nesmie prejsť tepelnou úpravou preto, lebo by sa znehodnotili minerálne látky. To je pečenie koláčov a iné podobné domáce výrobky. Doporučujem, koláče a iné podobné domáce výrobky piecť bez cukru, Vychladnutý koláč a iné podobné takéto domáce výrobky posypeme hnedým nerafinovaným cukrom, kvôli deťom, lebo veľa detí má rado koláče.

  Cukrovka a jej liečba.

  ( DIABETES MELLITUS )

  Je spôsobená zvýšenou hladinou cukru v krvi, ľudia a hlavne deti majú radi sladkosti. Málo kto vie o  tom, že ak sa ide na preventívnu prehliadku, aspoň dva týždne až mesiac pred preventívnou prehliadkou sa nemajú konzumovať žiadne sladkosti. Je pravda, že o tomto lekári nevedia. Ako dôkaz, ak príde niekto k lekárovi na preventívnu prehliadku po konzumácii sladkosti o pár dní, lekár povie pacientovi, že má cukrovku, lebo ma zvýšenú hladinu cukru, a tu je veľký omyl medicíny alebo lekára. Lekár alebo lekári by mali pacienta upozorniť pred preventívnou prehliadkou aspoň dva týždne až mesiac, aby nekonzumoval žiadne sladkosti. Ľudia a niektorí lekári o tom nevedia, alebo to tak nerobia.. Môže dôjsť k takémuto omylu, že lekár predpíše pacientovi inzulín na cukrovku, pričom cukrovku pacient skutočne nemá, čiže inzulín si pichá zdravý pacient na základe veľkého omylu, ktorý nastal na preventívnej prehliadke. Cukrovka sa dá vyliečiť, ak sa zistí včas u pacienta, kým si nepichá inzulín, dá sa liečiť surovou stravou. Cukrovka sa dá liečiť surovou stravou aj vtedy, ak pacient si pichá inzulín, podmienkou je, pacient musí prejsť na surovú stravu, po dvoch týždňoch konzumácie surovej stravy sa môže znižovať dávka inzulínu, počas znižovania dávky inzulínu až po nulu, treba pozorovať zdravotný stav pacienta, či sa jeho zdravotný stav zlepšuje alebo zhoršuje.

  Vypracoval : Ferenc Marián V Prešove dňa : 26. 11. 2016 Upravené : 29. 12. 2016

  Kontakt : alternativna_medicina@centrum.sk

 5. Koronavírus a jeho liečba.

  Aj túto chorobu dokáže vyliečiť len surova strava alebo zeleninové šťavy zo surovej zeleniny, síce to je to iste.
  Liečba tejto choroby, postup : surová cvikla, cesnak 1 strúčik a mrkva, dať do odšťavovača a odšťaviť do 0.7 dl sklenenej fľaši a dobre uzavrite, odložiť do chladničky na 24 hodín najdlhšie, nie dlhšie. Na lačno vypiť 2 dl tejto šťavy, po vypití 2 hodiny nič nepiť ani nič nejesť, aby účinné látky tejto šťaví boli dostatočne účinné . Po niekoľkých minútach začne mierne pálenie v žalúdku aj na iných orgánov. Nemať z toho to strach – to sa musí prekonať, to záčinovú účinky z tej to šťavy. Alebo po obede, po 1 hodine vypiť 2 dl tejto šťavy, po vypití 2 hodiny nič nepiť ani nič nejesť – to isté. Doba liečby 2 mesiace, 2x denne.

  Pravda je taká že :

  Medicína takú liečbu nedokáže preto, lebo vysokoškoláci medicíny sa na školách neučia o liečení surovou stravou, lebo to majú zakázané tak tiež aj medicína tento druh liečby nemá rada. To preto, lebo ide o konkurenčnú a najúčinnejšiu liečbu bez vedľajších a nežiadúcich účinkov, táto liečba je na 100% účinná.
  Medicína lieči liekmi, farmaceutické ( chemické ) liečivá poškodzujú orgány, a to : obličky, pečeň, pankreas a žlčník, – hlavne obličky neznášajú farmaceutické ( chemické ) liečivá, táto liečba farmaceutickými ( chemickými ) liekmi nedokáže vyliečiť hlavne zákerné choroby ako je : rakovina, žalúdočné vredy, kŕčové žily a iné zákerné choroby, liečba farmaceutickými ( chemickými ) liekmi je účinná na 10% . Na prvom mieste je liečba surovou stravou preto, lebo je to liečba veľmi účinná. Na druhom mieste je liečba farmaceutickými ( chemickými ) liekmi ako “ umelá liečba “ ktorú vykonáva medicína..Je veľký rozdiel liečiť choroby surovou stravou alebo liekmi – dá sa to ľahko dokázať na preventívnej prehliadke pacientov.

  Vypracoval : Ferenc Marián V Prešove dňa : 9. 3. 2020

  Kontakt : alternativna_medicina@centrum.sk

 6. Koronavírus a jeho liečba. č. 1.

  Oregáno táto prírodná rastlina dokáže vyliečiť a zabrániť nákaze, pripadne spätnej nákaze, vírusom za studena. Nesmie prejsť tepelnou úpravou, tepelnou úpravou by sa znehodnotili vitamíny a minerálne účinné látky.

  Postup k liečbe :

  Ráno na lačno, polovica polievkovej lyžice oregana, 2 hodiny nepiť žiadne tekutiny a nič nejesť, aby účinné látky boli dostatočne účinné, tím sa posilní imunitný systém. Po 2 hodinách môžete jesť alebo piť. Hlavne traba jesť veľa ovocia a to hlavne pomaranče. Treba to robiť 2 x denne. doba liečby 2 – 3 týždne. Odporúčam robiť to stále, lebo surová strava je aj liek, to je 2V1 bez vedľajších a nežiaducich účinkov.

  Vypracoval : Ferenc Marián V Prešove dňa : 7. 12. 2020

  Kontakt : alternativna_medicina@centrum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *