Na zamyslenie

3.5.2017

Polyp na dne mora nemá toľko tykadiel a ciciakov, ako žid spôsobov ku znivočeniu celých rodín. (Svetozár Hurban Vajanský, 1881)

29.11.2016

Išiel som nie príliš rýchlo, predpokladám, že okolo päťdesiatky a všimol som si tohto staršieho pána tesne pred zrážkou. Bol v tmavom oblečení, bez reflexných prvkov. Mohol vychádzať z blízkej vinárne. Myslím si, že zrážka sa stala skôr za priechodom, ale to bude vecou vyšetrovania. (Lipšic)

2.4.2016

Kto sa vzdá slobody, aby získal bezpečnosť, stratí napokon oboje. (Benjamin Franklin)

10.2.2015

Keď pacient nemá peniaze, má smolu. (MUDr. Peter Lipták, člen Pracovnej skupiny pre imunizáciu)

18.3.2014

Vylúpiť banku je iniciatíva diletanta. Skutočný profesionál si banku založí. (Bertolt Brecht)

2.5.2013

aký zmysel náboženstvo keď vodcovia nie ako boh nie skutoční bohovia

aký zmysel stavať chrám keď tam žiadni bohovia

aký zmysel stavať kostol keď tam žiadni bohovia

aký zmysel stavať mešita keď tam žiadni bohovia

aký zmysel modliť k veľký múr keď boh nebyť múr

aký zmysel modliť k socha keď boh nebyť socha

aký zmysel modliť k rieka keď boh nebyť rieka

prečo krava posvätná keď krava ani nepoznať boh

prečo opica posvätná keď opica ani nepoznať boh

jediné posvätné zviera táto časová línia je delfín

nepotrebovať modliť k delfín ako boh ale musieť delfína mať vo veľkej úcte“

(neznáma entita z paralelného vesmíru, komunikujúca cez počítač v rokoch 1994-1999)

2.5.2013

Nelegálnosť zvládneme na počkanie, protiústavnosť nám chvíľku potrvá (Henry Kissinger, žid, vojnový zločinec, nositeľ Nobelovej ceny za mier).

3.4.2013

Dávaj pozor na svoje myšlienky, stanú sa slovami.
Dávaj pozor na svoje slová, stanú sa činmi.
Dávaj pozor na svoje činy, stanú sa zvykmi.
Dávaj pozor na svoje zvyky, stanú sa charakterom.
Dávaj pozor na svoj charakter, stane sa tvojím osudom. (Confucius)

1.3.2013

„Končí sa vojna, všetko sa dá do poriadku. Dáme všetko čo máme, všetko zlato, všetku materiálnu moc v prospech dobehnutia a balamutenia ľudí. Ľudský mozog, vedomie ľudí je prístupné na zmeny. Zasejeme tam chaos, nenápadne zmeníme ich hodnoty na falošné a necháme ich týmto falošným hodnotám veriť. Ako? Nájdeme svojich rovnako zmýšľajúcich spojencov, nielen v samotnom Rusku, ale aj v štátoch bývalého východného bloku. No pozerám, spojencov je tu dosť.

Krok za krokom budeme rozohrávať grandióznu tragédiu zániku týchto národov do úplného a nezvratného umlčania ich sebavedomia. Z literatúry a umenia napríklad odstránime ich sociálnu podstatu. Literatúra, divadlo, film, všetko bude všemožne podporovať a oslavovať najhanebnejšie ľudské pocity. Budeme vyzdvihovať takzvaných umelcov, ktorí budú presadzovať a vtĺkať do hlavy občanom chuť sexu, násilia, sadizmu, zradcovstva a všelijaké iné nemorálnosti.

Vo vedení hospodárstva vytvoríme chaos a zmätok, budeme postupovať nenápadne, ale aktívne vytvárať despotizmus úradníkov a úplatkárov. Poctivosť a slušnosť budú terčom posmechu. Pozrime sa na tú paralelu dnes. Hulvátstvo a narkománia, živočíšny strach druha pred druhom, nehanebnosť a zákernosť, nacionalizmus a nepriateľstvo národov, predovšetkým nepriateľstvo, nenávisť k všetkému ruskému a k všetkému slovanskému.

Všetko toto budeme obratne, nenápadne pestovať a rozvíjať. Len niekoľko málo ľudí si bude domýšľať o čo ide, či snáď tomu aj rozumie, ale takýchto ľudí postavíme do bezvýchodiskovej situácie, urobíme z nich terče posmechu, nájdeme spôsob ako ich ohovárať a vyhlásime ich za odpad spoločnosti. Vytrháme duchovné korene spoločnosti, znevážime základy morálky národov. Takto budeme narúšať pokolenie za pokolením, zameriame sa na deti a na mládež. Budeme ich rozvracať, učiť nerestiam a budú tak mravne upadať. Vytvoríme z nich cynikov, bezduchých ľudí a kozmopolitov. Takto to urobíme.“ (A. Dulles, na pozícii riaditeľa CIA po II. svetovej vojne)

9.2.2013

Žijeme v zemi, kde doktori ničia vaše zdravie, právnici ničia súdnu spravodlivosť, univerzity ničia vedomosti, vlády ničia slobodu, médiá ničia informovanosť, náboženstvo ničí morálku a naše banky ničia ekonomiku. (Chris Hedges)

12.12.2012

Chcú si to rozdať so štátom? Nech sa páči, poďme, my sme na to pripravení. (JUDr. Róbert Fico a jeho „právnické“ ambície)

16.11.2012

Organizácia spojených národov (v súčasnej podobe) nie je nič iné ako exkluzívny klub na zabíjanie a ničenie iných národov pod zásterkou spravodlivosti (Mehran Tavakoli Keshe)

28.10.2012

Keby Zem bola banka, už dávno by ste ju zachránili (Sir Nicholas Stern)

14.10.2012

Hanbite sa, vy hajzli! Europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová ziape v Bratislave na ľudí pokojne demonštrujúcich za právo na slušný život

8.10.2012

Radšej vtieravý Izraelčan ako nijaký Slovák (Jana Shemesh, úderka sionistického denníka SME)

7.10.2012

Dnes tolerantní a politicky korektní, zajtra cudzincami vo vlastnej krajine

30.09.2012

„Európske národy treba viesť k superštátu – bez toho, aby ľudia v nich rozumeli tomu, čo sa deje. Možno to dosiahnuť postupnými krokmi, z ktorých každý bude maskovaný ekonomickými dôvodmi, tieto (kroky) však nakoniec neodvratne privodia federáciu.“ (Jean Monet, otec Európskej únie)

28.08.2012

Depopulácia by mala byť najvyššou prioritou americkej zahraničnej politiky vo vzťahu k tretiemu svetu (Henry Kissinger, žid, vojnový zločinec, nositeľ Nobelovej ceny za mier).

27.08.2012

Ak chcete vedieť, kto vám vládne, zistite si, koho nesmiete kritizovať (Voltaire).

27.08.2012

Ak by sa Neil Armstrong dostal na Mesiac, bol by na ňom doteraz.

21.07.2012

Takto Izrael investuje na Slovensku: Potom ako sa „dielo“ spadlo, kóšer investor zdupkal späť do Izraela. Ostala iba obrovská škoda.

06.06.2012

Šťastie je jediná vec, ktorá sa znásobí, keď sa oň podelíte.

06.06.2012

Život rodičov je kniha, z ktorej si čítajú ich deti (Augustinus Aurelius).

06.04.2012

Konšpiračné teórie včerajška sú realitou dneška!

20.03.2012

Zmyslom živote nie je napĺňať cudzie peňaženky!

13.02.2012

Ak sa o niečom rozhodujete bez akýchkoľvek predchádzajúcich informácií, je tu šanca aspoň 50 percent, že sa rozhodnete správne. Ak do rozhodovania zapojíte aj svoju intuíciu, pravdepodobnosť správneho rozhodnutia je ešte vyššia

Ak sa rozhodujete na základe správnych informácií, s najväčšou pravdepodobnosťou  sa rozhodnete správne.

Ak sa však rozhodujete na základe nesprávnych informácií, aké vám podsúvajú napríklad kontrolované médiá, s najväčšou pravdepodobnosťou  sa rozhodnete nesprávne. (ja)

13.02.2012

Žiadne peniaze na svete nestoja za to, aby človek vykonával na nesprávnom mieste nesprávnu prácu.
Žiadne peniaze na svete nestoja za to, aby sa človek trápil po boku nesprávnej osoby. (Ruediger Dahlke)

21.12.2011

V politike sa nič nedeje náhodne. Ak sa niečo udeje, možno si byť istý, že to takto bolo naplánované. (F. D. Roosevelt)

7.11.2011

Grécky národ je anarchistický a ťažko ho možno skrotiť. Preto musíme viesť úder hlboko do ich kultúrnych koreňov. Možno ich potom donútime ku konformite. Mám na mysli samozrejme úder do ich jazyka, náboženstva, kultúry a historických rezerv, aby sme dokázali neutralizovať ich schopnosť vyvíjať sa, odlišovať sa, alebo udržať sa, aby sme ich takto odstránili ako prekážku pri našich strategicky dôležitých plánoch na Balkáne, v Stredozemnom mori a na Blízkom východe (Henry Kissinger, žid, vojnový zločinec, nositeľ Nobelovej ceny za mier).

8.9.2011

Kto kontroluje minulosť, kontroluje aj budúcnosť. Kto kontroluje súčasnosť, kontroluje aj minulosť. (George Orwell)

22.8.2011

Jeden človek nedokáže zmeniť svet, môže však komunikovať správu, ktora svet zmeniť dokáže. (David Icke)

23.6.2011

Ľudia obetujú zdravie, aby zarobili peniaze; potom obetujú peniaze, aby znovu získali zdravie; potom sa tak znepokojujú budúcnosťou , že si neužívajú prítomnosť,a tak nežijú ani v prítomnosti ani v budúcnosti. Žijú tak, akoby nikdy nemali zomrieť. A potom zomrú bez toho, aby predtým žili… (Dalajláma)

21.6.2011

Neproduktívny sektor v našom štáte (banky, poisťovne, politici, obchody…) je stále bohatší.

Produktívny sektor (producenti, živnostníci, ľudia čo tvoria hodnoty…) je stále chudobnejší.

20.6.2011

Neočkované deti sú chodiaci bioteroristi (!) (výrok člena predstavenstva STIKO, čiže nemeckej stálej očkovacej komisie, na očkovacom sympóziu v Gautingu).

17.6.2011

Katolícka cirkev je najväčšia finančná sila akumulujúca bohatstvo a majetok v celej histórii sveta. Vlastniaca viac materiálneho bohatstva ako ktorákoľvek banka, korporácia, fond alebo vláda na tejto planéte. Pápež, ktorý je viditeľným vládcom tohto kolosálneho bohatstva, je jeden z najbohatších ľudí na planéte. Keď 2/3 sveta zarába menej ako 2 doláre na deň, 1/5 umiera a hladuje, Vatikán drží svetové bohatstvo, bohatne z neho obchodmi na burze a zároveň učí o dávaní.

Prečo táto nechutne bohatá inštitúcia učí duchovné hodnoty pokory a chudoby?

13.5.2011

To najhoršie, čo sa vám môže stať, že vám pacient zomrie. Druhá najhoršia vec, ktorá sa vám môže stať, že vám pacient vyzdravie (vysoký predstaviteľ farmapriemyslu)

Kedykoľvek sa nám niečo v prírode zdá smiešne, absurdné, alebo zlé, je to preto, že máme iba čiastočné znalosti vecí (Spinoza)

Kto nie je spokojný s tým, čo má, nebol by spokojný ani s tým, čo by chcel mať (Berthold Auerbach)

staršie…

Svetové poľnohospodárstvo by bez problémov dokázalo uživiť 12 miliárd ľudí. To znamená, že dieťa, ktoré dnes umrie hladom, bolo zavraždené (Jean Ziegler)

Ak sa chcete dostať k prameňu, musíte plávať proti prúdu (Konfucius)

Viete aký je rozdiel medzi študentom medicíny a študentom fyziky? Keď dáte študentovi medicíny naučiť sa naspamäť telefónny zoznam mesta, opýta sa: Koľko mám na to času? Keď to prikážete študentovi fyziky, opýta sa: A načo?

Politika bola najskôr umenie brániť ľuďom, aby sa starali o to, čo sa ich týka. Neskôr sa k tomu pridalo umenie nútiť ľudí rozhodovať o veciach, ktorým nerozumejú (Paul Valery)

Nič neškodí novej pravde viac ako starý omyl (Johann Wolfgang von Goethe)

Neviem, či som predsa len nespravil strašnú chybu a nestvoril niečo hrozné (Edward Jenner, údajný vynálezca očkovania)

V prvom rade neuškodiť (Hippokrates)

Ja osobne to považujem za pohŕdanie ľudským životom, ak ešte dnes (r. 2005) nejaký zubár vkladá deťom amalgámové plomby. To je hlboké pohŕdanie ľudským životom, ignorancia a odmietanie vedy, ktoré je despotické, zákerné a odporné. A zubní lekári, ktorí dodnes vkladajú amalgámové plomby, sú pre mňa zločinci, skutočne. Poškodzujú našu budúcnosť, deťom, ktoré majú byť našou budúcnosťou, poškodzujú zdravie, popri všetkých ďalších jedoch zo životného prostredia. A to je jednoducho neudržateľné… (Dr. Dietrich Klinghardt)

„V súčasnosti v Amerike neexistuje nezávislá tlač. Viete to Vy, viem to aj ja. Ani jeden z Vás sa neodváži napísať svoj úprimný, pravdivý názor, a keď ho napíšete, dopredu viete, že sa neobjaví v tlači. Ja som týždenne platený za to, aby som svoj úprimný názor nedával na papier. Vy ste platení za to isté a každý z Vás, kto by bol taký hlúpy, aby písal svoje úprimné názory, by skončil na ulici a hľadal si inú prácu. Keby som si dovolil, aby sa moje úprimné názory objavili v novinách, stratil by som do 24 hodín zamestnanie. Úlohou žurnalistu je zničiť pravdu; dokonale klamať; prekrúcať; byť prešibaný; plaziť sa pred mamonom a predať svoju krajinu i svoju rasu za svoj každodenný chlieb. Vy to viete a viem to ja.“ (John Swinton, bývalý šéf New York Times v r. 1953)

Ľudia veria iba tomu, čo vidia. Pretože pozerajú televíziu, veria klamstvám alles-schallundrauch.blogspot.com

Môžete mať vlastný názor, ale nemôžete mať vlastné fakty

Celok je viac ako súčet jeho jednotlivín (Aristoteles)

Nikto nie je tak beznádejne zotročený ako tí, ktorí falošne veria, že sú slobodní (Johann Wolfgang von Goethe)

Hovorí sa, že deti, blázni a filozofi hovoria pravdu. Preto deti bijú, bláznov zatvárajú a filozofov nechápu (Niccolò Paganini)

9.4.1948 teroristický klan Irgun vedený Menachemom Beginom zmasakroval 254 obyvateľov arabskej dediny Deir Jasín, väčšinou ženy, deti a starých ľudí. Dva dni vraždili mužov, znásilňovali ženy, párali bruchá tehotných žien a kradli ich majetok. Izraelský terorista Menachem Begin dostal v roku 1978 spolu so Sadatom Nobelovu cenu za mier.

Bèchamp mal pravdu. Nie mikróby, rozhodujúce je prostredie (Louis Pasteur, na smrteľnej posteli)

Všetci sme anjeli s jedným krídlom. Ak chceme lietať, musíme sa objať (Luciano De Crescenzo)

Ak niektoré ochorenie vyzerá ako psychické, ako napríklad depresia, príčiny tohto ochorenia sú skoro vždy telesné. Je to otrava na telesnej úrovni, ktorá vedie k týmto symptómom (Dr. Dietrich Klinghardt)

Ak niektoré ochorenie vyzerá telesne, ako napríklad rakovina, príčiny tohto ochorenia sú skoro vždy emocionálne, alebo psychické (Dr. Dietrich Klinghardt)

Tiomerzal (vo vakcínach) nemá nejaké negatívne účinky (MUDr. Peter Lipták)

Začiatok múdrosti je zbaviť sa pochabosti (Horatius)

Najskôr vás ignorujú, potom sa vám smejú, potom na vás útočia a nakoniec vyhráte (Mahátma Gándhí)

Lekári predpisujú lieky, o ktorých toho veľa nevedia, ľuďom, o tele ktorých toho vedia ešte menej, aby liečili choroby, o ktorých nevedia vôbec nič (Voltaire)

7 komentárov k “Na zamyslenie”

 1. … národ, ktorý sám seba neopúšťa, nebýva opustený! — Autorom tohto hesla je Martin Hamuljak (1789 — 1859), ktorý ním ozdoboval ako mottom štyri ročníky almanachu Zora, vydávaného v rokoch 1835 — 1840 v Budíne Spolkom milovníkov reči a literatúry slovenskej (niekedy sa autorstvo tohto hesla omylom pripisuje básnikovi Jánovi Hollému).

  Neraď mi, prosím ťa, zmýliť sa viem aj sám. Boris Filan.

  V rozpočte je miliarda eur pre ľudí. Dávajte aj zoznam tých ľudí, nech sa predíde sklamaniam…

  Bernard Shaw, nositeľ Nobelovej ceny za literatúru v roku 1925: Cenzúra logicky končí v stave, kedy nikomu nie je dovolené čítať akékoľvek knihy okrem tých kníh, ktoré nikto nečíta.

  „Všimol som si, že každý, kto je za potraty, sa už narodil.“ Ronald Reagan.

  “Politická korektnost” je nepřítelem svobodné společnosti.”

  Každá revolúcia sa končí tým, že ku korytám sa dostanú nové prasatá. George Orwell.

  Hroznou tragédiou vedy sú vraždy nádherných teórií príšernými faktami.

  Ubi est concordia, ibi est victoria.

  Thomas Jefferson: „Člověk, který se nikdy nepodívá do novin, je lépe informován než ten, kdo je čte. Protože ten, kdo nic neví, je pravdě blíže než ten, jehož mysl je naplněna lží a omyly.

  Pochybovanie je cesta k múdrosti. Descartes.

  Kdo nic neví, musí všemu věřit.

  Človek prechádza prítomnosťou so zaviazanými očami.

  Ľahko je hovoriť potom, čo sa malo urobiť predtým.

  Pravda sa nebojí skúmania.

  No, hádam stačilo….
  bebece999(zavinaacc)gmail.com

  1. Ahoj Belino, ten výrok Orwella je vtipný. Pravda je ,že Orwellove knihy Zvieracia farma a 1984 sú naozaj v globále aktuálne.
   Politici pred volbami slubujú hory doly, rozprávajú o ľudských právach a krásnych víziach ale akonáhle sa dostanú k moci a privonajú si k milionom na všetko žial zabudnú a robia pravý opak. Sú doslova zaslepení mocou a bohatstvom. Norska vedkyňa Linda Laiová zistila že 70 až 80 percent ľudí- teda väčšina- po tom čo získa moc- ju zneužije a vykoná niečo čo je v rozpore s morálkou alebo normou.Nielen to…… ešte horšie dopadol slávny väzenský experiment-profesor Philip Zimbardo, počas slávneho väzenského Standfordského experimentu preukázal ,že už za dve hodiny ….. dobre čítate..ano za dve hodiny sa môže uplne normalny človek …. vplyvom mocnejskej role zmeniť na tyrana. Ludí rozdelili na dve skupiny na väznov a dozorcov- no a dozorcovia ,ktorý mali absolutnu moc nad väznami sa začali správať tak násilne a šikanozne, že po pár dnoch musel byť experiment prerušení. Philip Zimbardo napísal aj výborné knihy -Moc a zlo, alebo Luciferuv efekt. Doporučujem prečítať si. Moc a peniaze menia človeka- no častokrát k horšiemu…. žial….ako hovorí orwell – všetci sú rovní ale niektorí ešte rovnejší….. zapamätajte si jednu múdru vetu- žiadne zviera nieje tak nebezpečné ako ľudský predátor,ktorému ide iba o nadvládu ,moc a peniaze. Tá zmena osobnosti ,ktorá nastane ked sa dostanú ku korytám je dych vyrazájuca, raz ked ochutnajú z koryta už z neho nechcú odísť….. chcú si ho celé privlastniť ….. a to navždy………… orwell by si zaslúžil nobelovu cenu za pravdovravnosť a mali by ho vyhlásiť za nového nostradama ktorého predpovede sú takmer stále aktuálne.

 2. Když už jednou člověk je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je. / J. Werich/

 3. Ja jen kráčím po cestách,které mají srdce.Po kterékoliv cestě, která má srdce. Po nich putuji a jediné,co mě zajímá,je,abych je prošel až na sám konec.
  A jak tak jdu,tak bez dechu jenom zírám a zírám.
  Don Juan

 4. Najväčšie zlo je nevedomosť a nedbalosť…

  Avšak je vešmi ťažké nájsť človeka, ktorý osvietil svoju nevedomosť a nahradil nedbalisť sebadávaním v najvyššej službe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *