Kto mlčí, ten svedčí

Toto video zachytáva zúfalý plač 5-ročného palestínskeho chlapca. Jeho otca prišla zatknúť hrdinská izraelská obranná armáda (IDF) za to, že židovským osadníkom ukradol na svojom území svoju vodu. Izraelčania ukradli všetku vodu a Palestíncom ju dávajú iba na prídel.

Udatní, po zuby ozbrojení izraelskí vojaci (IDF) kopú do zraneného 19 ročného Furkana Dogana, tureckého mladíka s americkým občianstvom  ležiaceho bezvládne na zemi a následne ho nebojácne popravia streľbou z blízka. Spolu zmasakrovali 9 cestujúcich. Najnovšie sa ukázalo, že ostreľovači na helikoptére zasiahli najmenej jednu osobu do hlavy ešte predtým, ako v medzinárodných vodách vstúpili na loď Mavi Marmara naloženú humanitárnou pomocou. A samozrejme, skonfiškovali všetky záznamy a tie ktoré zverejnili, tie sfalšovali. To nebola obrana. To bol arogantný odkaz svetu. Sme nedotknuteľní. A budeme si robiť čo chceme. Kašleme na vaše OSN, na vaše predpisy. Máme svoje .

Izraelský vojak spútanému Palestíncovi udatne prestrelil nohu. Okrem toho že mal Palestínec zviazané ruky, mal previazané oči. Nijako vojaka nemohol ohroziť.

Tí Izraelci, ktorí na to mali, si chodili formou zájazdov na vlastné oči zažívať adrenalínové bombardovanie nevinných palestínskych civilistov, ženy a deti. Vidieť to v televízii im bolo málo. Podľa tejto aktérky bombardovanie je jediným riešením. Neskôr aj OSN konštatovala, že IDF sa dopustila vojnových zločinov a zločinov proti ľudskosti.

Počas masakier v Gaze začali medzi vojakmi IDF kolovať nasledujúce populárne tričká: Jeden výstrel, dvaja mŕtvi (na tričku tehotná palestínska žena). Alebo: Čím menší cieľ, tým je to ťažšie (na tričku je dieťa zobrazené v zameriavači).

Udatný vojak izraelskej obrannej armády (IDF) mláti chlapca, ktorý mu siaha sotva po pás.

http://www.youtube.com/watch?v=II83xwo49Wo&feature=related

Udatní vojaci izraelskej obrannej armády (IDF) používajú chlapcov ako ľudské štíty.

23-ročná Američanka Rachel Corry nenásilnou formou protestovala proti strhnutiu domu palestínskeho lekára. Stálo ju to život. Izraelský buldozér ju nemilosrdne prešiel. Páchateľ nebol potrestaný.

Izraelskí vojaci lámu Palestínčanom ruky, pretože na nich hádzali kamene.

http://www.youtube.com/watch?v=36r8eSmpGx4

Prečo uvádzam tieto veci?  Pretože Izrael prejavil želanie stať sa členom Európskej únie! A ticho na tom pracuje. A je celkom možné, že ho tu čoskoro máme.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Kto mlčí, ten svedčí, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

4 komentáre k “Kto mlčí, ten svedčí”

 1. Jedno násilie plodí len ďalšie násilie, kto bude hodnotiť, ktoré je väčšie!? Bombové útoky na civilov v Izraeli a šírenie nenávisti sa síce môže zvonku hodnotiť ako zúfalá obrana, ale je to vždy tá najhoršia stratégia. Všetko poničí a naleje len viac oleja do ohňa. Ten skutočný nepriateľ, s ktorým sa je treba vysporiadať je vo vnútri človeka, tam ho treba vyplieniť. Až potom sa otvára cesta ku slobode.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  1. Skús si zistiť niektoré fakty. Nehľadaj ich však v mienkotvorných či katolíckych novinách. To, čo sa tam deje, je genocída.

   Mimochodom, vieš prečo sa OSN nedokáže zhodnúť na definícii terorizmu? Pretože zakaždým do toho spadne politika Izraela.

   Spomínaš bomby a medituješ nad tým čo je väčšie násilie? Skús si zistiť, kto dal svetu moderný terorizmus, kto začal s bombovými atentátmi na civilistov, s vypaľovaním dedín a vraždením civilistov. Navrhujem, začni u niektorých nositeľov Nobelovej ceny mieru.

   Porovnávaš neporovnateľné.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Nehodnotím dôsledky toho, čo je teraz vidieť ako hrubé náslie. Súcit mám veľký nad tým, čo sa tam deje ale nemienim sa súcitu podriadiť, ním nikto ešte nič nevyriešil. Sialo sa zlé osivo, preto všetko bujnie až do zrelosti. Protesty a petície sú treba a požadovať tvrdé sankcie za teror, áno – ale u nich to nemá zostať.

  Nemusíš to prijať, ale terorizmus nevyhubíš zničením teroristov. Predsa to už raz musí byť vidieť, že skutočná zmena a skončenie konfliktov sa dá uskutočniť len zmenou myslenia ľudí! O to teraz ide na Zemi, všade je už vidieť, že ľudia si nepomôžu a musia predsa vidieť aj to, že voči utrpeniu nedochádza žiadnym ústupkom. Aspoň potiaľ sa nič nezmení, kým sa konečne ľudia nezačnú dívať!! Ľudstvo osleplo, preto používa iba emócie na vybitie tlaku, ktorý vzniká? Tam sa predsa jednoduchá pravda nehovorí. Hoci by sa mohla a mala. Ale o ňu sa nestarajú, nepoznajú ju.

  Teror je dnes v každom človeku a tam treba začať s plienením. Je to boj na život a na smrť. Kto to pochopí a potom aj dôsledne odmrští nenávisť od seba, svojou časťou pripieva oveľa viac svetu, než lamentujúci. A začať s tým už mal dávno každý !!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. A daj si prosím do poriadku editor stránky zmršilo mi zvyšok textu, takže doplňujem dodatočne:

  Ľudstvo osleplo, preto používa iba emócie na vybitie tlaku, ktorý vzniká z nevedomosti.
  Čo s tým majú katolícke noviny, tam sa predsa jednoduchá pravda nehovorí? Hoci by sa mala. Ale nepoznajú ju.

  Teror je dnes v každom človeku a tam treba začať s plienením. Je to boj na život a na smrť. Kto to pochopí a potom aj dôsledne odmrští nenávisť od seba, svojou časťou pripieva oveľa viac svetu, než lamentujúci. A začať s tým už mal dávno každý !!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *