Internetová etika, radosť z práce a iné hovadinky…

Igor, ja s tým nemám problém, že šíriš moje a ďalšie veci, pokojne to rob ďalej. Mám problém s tým, že prevezmeš moju prácu a vydávaš ju za svoju. Moje videá preberajú mnohí, koniec koncov robím ich už približne desať rokov, prepísal, preložil a otitulkoval som ich desiatky. Ale každý z tých, čo moje preklady preberajú, má toľko slušnosti, a nechá zdroj na pôvod diela.

Nemal si na mňa kontakt? Na konci titulkov, ktoré si prečítal do svojho videa, je odkaz na portál prekladyodlesa, ten si však odtiaľ odstránil. Netýka sa to len videa Q Plán na záchranu sveta, na tvojom účte sú aj niektoré ďalšie moje práce, pri ktorých buď uvádzaš nesprávny zdroj, alebo ho neuvádzaš vôbec.

Môžem len zopakovať, že na tých videách, ktoré som otitulkoval a zverejnil (s uvedením zdroja, predstav si) je kopec práce. Prepis z odposluchu, rešeršovanie mien, ktoré sa identifikujú z odposluchu niekedy veľmi ťažko, preklad, načasovanie titulkov, s každým jedným sa hráš, nastavuješ jeho začiatok a koniec, potom ho na záver optimalizuješ a skracuješ, aby si neprekročil počet znakov za sekundu a poslucháč/čitateľ mal času to vo vyhradenom časovom okne prečítať, zvažuješ, ktoré slovo vyhodiť, aby sa ešte neskreslil preklad, nakoniec odstrániš prípadné prekrývanie titulkov a spravíš záverečnú kontrolu, ak na ňu je ešte energia.

A potom nájdeš svoje dielo, ktoré poznáš takmer naspamäť, na cudzom kanáli so zapnutou monetizáciou, plnom obdivných komentárov na akéhosi pána Jurečku, s odstráneným odkazom na toho, kto si to najviac odmakal.

Je to demotivujúce.

Prajem ti veľa klikov a fanúšikov tvojej/mojej/cudzej práce, a nech ti ten kanál sype. Mne nesypal, ale na to vlastne ani nebol určený.

Tento portál končí svoju činnosť. Všetkým ďakujem za priazeň.

Juraj (ďurino) Mitterhauszer

19 komentárov k “Internetová etika, radosť z práce a iné hovadinky…”

 1. Igor sa už na svojom účte omluvil. Bola by škoda po toľkých rokoch ukončiť činnosť, obzvlášť keď sa veci pomali dostávajú k svojmu vyvrcholeniu. Rád by som všetkých spriaznených povzbudil k vytrvalosti, rok 2020 bude rozhodujúci.
  Prečo?
  V roku 2011 vyšla nenápadná kniha od nemeckého astrológa Markusa Jehle – Astrocykly – planetárne konštelácie 2010-2020.
  Pán Jehle nie je žiadny jašterák, má diplom z psychológie, je riadne preskúšaný nemeckou astrologickou nadáciou a je šéfredaktor časopisu Meridian.
  Čo teda píše o roku 2020?
  Začiatok nového svetového usporiadania.
  ,,S touto konšteláciou je spojená zmena paradigmy, ktorá stanoví nové merítka pre tretie a štvrté desaťročie 21. storočia.
  Zároveň začne nový cyklus rastu, ktorý bude na politickej rovine sprevádzaný systémovými zmenami vo veľkom štýle.
  V týchto rokoch sa rozhodne, ktorý národ sa stane vodcovskou svetovou mocnosťou a ktoré politické a ekonomické ideologie sa presadia ako určujúce.“
  V knihe sa spomína niekoľko príkladov z minulosti, napr. nástup fašistov k moci a ich porážka.
  Takže rád by som Ti Juri v mene čitateľov poprial ešte veľa super príspevkov tak ako doteraz. Ďakujem Marian

  1. Marian, som ekonomicky aktívny človek, ktorý sa nenarodil so striebornou lyžičkou v ústach, nie som za vodou a v podstate ako SZČO musím každý deň zarobiť istú čiastku. Napriek tomu som za tie dlhé roky bez akejkoľvek náhrady popri práci uverejňoval preklady, ktoré som považoval za dôležité. Za tých približne 10 rokov činnosti som na dobrovoľných príspevkoch vyzbieral asi 20 (slovom dvadsať) eur ročne.

   Nerobím tento blog pre peniaze, aj keď spočiatku som sa pohrával s touto myšlienkou. Keď som po niekoľkých rokoch intenzívneho záujmu o mnou oslovené témy pochopil obludnosť toho talmudského systému, ktorý trávi naše telá, ktorý prepísal naše duchovno duchovnom otroka, trávi naše potraviny, kradne vodu, unáša a obetúva deti, sype na nás svinstvá, bolo mi tak zle, že som nedokázal pokračovať a chcel som s tým seknúť.

   Dostal som sa z toho až s poznaním, že presne toto druhá strana chce. Tak som pokračoval. Už som tomu nemohol venovať toľko času, pretože potrebujem predsa len zarobiť aj na seba – nie som dôchodca, ktorý strávi deň na internete – robil som aspoň Fulforda, pretože jeho informácie sa zhodovali s mojim poznaním, s mojim technickým vzdelaním, s mojimi skúsenosťami s ezoterikou a hlavne s mojou intuíciou.

   Sám uznáš, že 20 eur ročne je menej ako almužna, pochopil som, že o tieto témy asi nie je záujem, ale robil som ich ďalej, pretože jednoducho nechcem, aby si nejaký bratislavský rabín alebo napríklad traubner ako predstaviteľ nenávistného talmudského náboženstva na Slovensku nastrčil na svoj zmrzačený k0k0t akúkoľvek mne blízku bytosť vo veku 3 roky a jeden deň a viac, alebo zamiešal jej krv do svojho macesu, len preto, že mu bolo povedané, že je vyvolený a bude tak bližšie k svojmu jahweemu.

   Prakticky až na jedno krátke video, ktoré sa ukázalo ako kačica (nepoviem ktoré) sa všetky mnou oslovené témy ukázali ako reálne, často však oveľa desivejšie a vážnejšie, ako si myslíme. Rozhodne nie konšpirácie.

   Preklady od lesa mi prinášali aspoň radosť, keď už nie ani len drobné. Igor ma pripravil aj o tú radosť. Takže ani peniaze, ani radosť, ani energia od čitateľov. Z príspevkov na Igorovom účte sa pod svojou prácou dozvedám, že je vlastne národný hrdina…

   Nie som nikomu nič dlžný, ani povinný viesť preklady od lesa ďalej. Dnes už nie sú niektoré témy tabu, je mnoho prebudených duší, mnohí si začínajú uvedomovať, čomu čelíme.

   Píšeš, že veď už sa mi omluvil. Ja nepotrebujem ospravedlnenie, zobral mi energiu, s ktorou som za možno 20 eur ročne dokázal viesť tento portál. Keď vidím, s akou eleganciou dokáže prevziať cudzie veci, vyhodiť zdroj alebo ho presmerovať na pôvodný nemecký či anglický originál a šíriť ich pod svojou značkou a ešte na tom zarábať, jednoducho už tú energiu nemám.

   Portál auria.sk/blog/ prípadne prekladyodlesa.sk bol spanilá jazda, pre mňa sa však skončila.

   Pekný večer všetkým

   Juraj

   1. Juraji udělal jste pro nás hodně práce a děkuji. Vaše články, překlady mi hodně daly a dodávaly mi energii a poznání. Ale já i mnoho dalších zapomnělo na to, že i Vám je potřeba energii dodávat…omlouvám se moc, že jsem to žádnou formou neudělala. Žijeme v těžké době a lidi jako Vy to mají ještě těžší. Myslím, že toho na Vás bylo moc už delší dobu a p. Jurečka byl prostě tou poslední kapkou. I když Vaše stránky navštěvuji jen krátce, měl jste můj obdiv a vděk a máte ho stále…i když jsem to nepsala do komentářů a jen ho „vysílala“ do prostoru po každém přečtení článku. Možná,že se s odstupem času na své stránky podíváte a znovu uvidíte smysl který mají… V každém případě je pro mě velkým poučením to, že chcete skončit a od teď si budu více vážit všech zdrojů, které mi poskytují cenné informace. Přeji vše dobré, mnoho sil a energie a děkuji ze srdce. Ať se Vám daří!!!

 2. zdravim Juraj,

  chapem tvoje rozhodnutie. nechodil som na tento blog dlho ale pacil sa mi.

  viem ako sa citis, ver ze mnohi z nas ktori sa uz zacali trochu prebudzat maju tiez dost zle skusenosti s okolim ani nehovorim o pracovnych vztahoch, strate zamestnani, vymyslenych udaniach, zapalenom cudzom aute pod oknom, zapalenom dome oproti mojmu oknu z bytu, najazdy zo zadu na dialnici tesne k narazniku auta, isty cas aj sledovanim cudnymi postavickami a dalsimi utokmi z oblasti nefyzickej (o ktorych zatial nebudem hovorit).

  strata penazi a casti majetku nie je to najhorsie comu celime. najhorsi su nasi vlastni mili kvazi kamarati a kamaratky a byvali kolegovia ktori vam bez problemov vrazia noz do chrbta udanim alebom nepravdivym svedcenim proti vam. nikdy ste im nic nespravil alebo ste im dokonca pomohol a pozical peniaze ked boli v nudzi, nikdy ste im nevnucoval ziadne svoje nazory iba ste neakceptoval hluposti masmedii a platenych zahranicnych agentov v mimovladnych (protivladnych a protislovenskych) organizaciach.
  staci ked sa mozu zavdacit svojmu polodebilnemu narcistickemu sefovi ktory je poskokom tej najnizsej a najblbsej triedy slobodmurarov a hop uz vas nepoznaju… :o)
  uz mi je to teraz smiesne, ale tesne po ich podrazoch som sa citil naozaj velmi nastvany a klamal by som keby som povedal ze ma to nestalo dost energie aby to clovek zvladal a to opakovane.
  nevadi, vydrzal som to tak ako aj mnohi ini.
  drzme si navzajom palce aby sme to vydrzali az do konca a to do dobreho konca, myslim ze sa to uz blizi.

  zelam ti vela stastia a vela sil, a aj ked uz nebudes viest blog prosim zostan na nasej strane a zostan s nami hladat pravdu. staci ak clovek ma otovrenu mysel je to omnoho silnesia zbran ako si vieme predstavit a jedine coho sa temne sily naozaj boja…
  maj sa !
  pekny den !
  bc.

 3. Ďurino,prosím,prosím ostaň !!!

  Teraz to čítam a neviem,čo mám povedať.Celý čas som si myslela,že Ty a I.Jurečka ste jedna a tá istá osoba. Aj ten nick som chápala tak,že Jurečko- Ďurino.Norman k Tvojim prekladom povedal,že je to nesmierne náročná práca,a Ty si nám dával ešte aj odkazy na čas,kedy bude Fulford hotový.
  My Ťa potrebujeme ako soľ,Ty však máš iste hypotéku a si unavený.
  A nedalo by sa to spoplatniť,ako má Matrix? Čítať preklady by mohol len ten,čo zaplatí pevnú čiastku mesačne.Veď navrhnite niečo, ja sa v tom nevyznám.

  Ďurino,písal si,že ideš na tri týždne na dovolenku. M ožno si to ešte rozmyslíš,veci sa menia každý deň.

  No nesmieš ďalej viac dávaŤ,ako dostávaš. Portál musíš spoplatniť. Možno to nebude veľa,čo Ti pošleme,ale ide o princíp.

  1. Ľubov: no, to si mi dala, nie, nie som ten pán, ten pán robí… niečo úplne iné

   Tie tri týždne, to je Fulfordova poznámka…

   1. Ospravedňujem sa. Inak,preklady uverejňuje aj Tadesco cz,ale tam bol odkaz na zdroj,aj keď len maličký,ale bol.Vieš o tom?

    1. Samozrejme, tadesco nie je jediné… a pokiaľ uvedie zdroj, je to úplne v poriadku, takto to skrátka funguje. Niekedy je to aj jediný spôsob, ako na seba upozorniť, keď začínaš.

     Ale zobrať si prácu iného a prezentovať ju ako svoju, hm, to je také židovské…

     1. Pravda je taká,že mi odľahlo,teraz,keď viem,že nie si on.Niečo mi nesedelo .
      Nemá dobrý hlas,ani intonáciu. Zatial úplne najlepší hlas komentátora,ktorý som počula bol hlas Pavla Rimského. Komentoval sériu Okom boha Hóra.
      Ďurino,drž sa ! Musím to nejako rozchodiť,že chceš skončiť….zatiaľ.

 4. ps.Ak si sa však už rozhodol definitívne ,chcem Ťa poprosiť,aby si nami ostal ako komentátor a dal nám približne tip,kde Ťa budeme môcť nájsť. Ďakujem.

  Ži dlho a prosperuj ! Ľ.

 5. Dobry vecer, skoda, kludne si pristup kupim, ak bude ta moznost. Robite zasluznu pracu a toho panaka som doteraz nezaregistroval. Nie je dolezity.

 6. Možno by si sa čudoval, koľkí ťa tu chodia čítať. A to už roky. Asi nikdy sa na týchto veciach nebude dať zarobiť (asi to nejde veľmi spolu – morálka a vysoké zárobky :D) – a anonymita internetu neguje aj prípadnú ľudskú pomoc ktorú by Ti určite mnohí ponúkli. Zároveň obavy – keďže 90% alternatívy je nastrčenej.
  Ale ja o žiadnom Jurečkovi nič neviem – až teraz – zato teba čítam už asi 5 rokov. Keď si prešiel pochopením a zmierením sa so sebou, bolo by veľkou chybou vzdať to kvôli čurákovi. Možno práve preto tam ten čurák je.

 7. Ja som ta objavil len asi pred pol rokom. Samozrejme mas pravo konat ako chces ale bola by skoda skoncit. Nemyslim si, ze Igor Jurecka na tom nejak extra zaraba, myslim si skor, ze ste na tom nejak podobne. On prerozpravava otitulkovane videa , spravy, komentare, cim mnohym spristupnuje obsah. Isto mal uviest zdroj, to samozrejme, no mam taky pocit , ze sme akosi vsetci na jednej lodi. Noro z infovojny tiez vycita hlavnym spravam, ze ho neozdrojovali, ale mame preto na hlavne spravy zanevriet? Noro tiez mozno niekedy streli capa a podobny zmierlivy pristup by mozno tiez ocenil. Kazdopadne je to na tebe. Ak sa rozhodnes skoncit DAKUJEM za vsetky tvoje preklady a ak nahodou nie, tak vela zivotnej energie:)

 8. Som rad, ze som tento portal spoznal. Myslim si, ze vela ludom pomohol prezit ockovacie nasilie sirenim osvety, svetla. Z presvedcenia, ze je to spravne, ze to svetove dianie je prilis zaspinene. Dneska je stale vela spiacich, a zial, neda sa kazdemu pomoct.
  Dakujem

 9. …..Ahoj Juraj……Boj je boj, niet štvrť- boj ,polo- boj, mlženie, hmla a závoj, osobné ambície, dôležitý je motív, to je nosný skelet, a ty ho máš, a v správny čas najdeš riešenie s krivákmi, ale to je vedľajšie, dôležité je svieťiť a neustále aj v búrke, tam je zmysel, tam je cesta, je nás málo, ale si jeden z nás. Až zhasne jedno svetlo bude väčšia tma! Všetci prinášame veľké obete a ty tiež, ale svojou prácou si už zašiel priďaleko, aby si to ukončil, a akokoľvek s tým naložíš, vždy ťa to posunie niekam! Sme s tebou, všetci tí čo vedia.
  PS: ..šéfe nechte svítit prosím, já se tmy bojím…(Zelená míľa)

  1. Igor, v pohode, už si sa ospravedlnil, ja som svoje rozhodnutie neurobil v hneve, všetko som vysvetlil vo svojom príspevku a komentári pre Mariana, jednoducho odteraz je to takto.

  2. Igor,nie ste sám na vine. Aj ja som to brala ako samozrejmosť, že v pondelok bude Fulford. Občas ma svedomie uštiplo,
   „a poslala si niečo“? Nie,stále som to odkladala,nabudúce už pošlem.A vyšumelo mi to z hlavy pre iné starosti.

   Mlieko je rozliate, teraz sa niečo v čiernom v kúte uškiera.-(.
   Jediné,čo by mohlo byť prínosom tejto stuácie je poučenie,že si musíme viac vážiť jeden druhého.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *