Gardasil zničil dievčaťu vaječníky

Merck »zabudol« skúmať účinok vakcíny na ženské reprodukčné orgány

Čerstvo publikovaná štúdia vyniesla na svetlo, že spoločnosť Merck, ktorá stojí za obávanou vakcínou Gardasil proti ľudskému papilomavírusu (HPV), zabudla preskúmať účinok smrtiacej vakcíny na ženské reprodukčné orgány. Najmenej jedna mladá žena, v tomto prípade z Austrálie, doplatila na toto neospravedlniteľné zlyhanie: bolo zistené, že vakcína úplne zničila jej vaječníky.

Smutná správa o tom, čo sa stalo 16-ročnej, bola publikovaná v uznávanom magazíne British Medical Journal (BMJ). Mala by pomôcť v rozhodovaní všetkým rodičom, na ktorých v súčasnosti tlačia lekári, aby dali zaočkovať svoje dcéry Gardasilom. Táto mladá žena, ktorú olúpili o jej prirodzenú schopnosť naplno zažiť svoje ženstvo, dostala predčasnú menopauzu, v rámci ktorej jej vaječníky prestali fungovať ešte skôr, ako sa naplno rozvinuli.

Táto prípadová štúdia, ktorá vyšla pod názvom Premature ovarian failure 3 years after menarche in a 16-year-old girl following human papillomavirus vaccination (Predčasné zlyhanie vaječníkov tri roky po prvej menštruácii u 16-ročnej po očkovaní proti HPV), prináša dôkazy toho, že Gardasil je pre normálnu funkciu vaječníka prinajmenšom vážnou hrozbou. Dievča bolo pred očkovaním riadne vyšetrené, pričom jej vaječníky boli zdravé, a okrem Gardasilu neboli zistené žiadne ďalšie faktory, ktoré by mohli hrať rolu v jej náhlom nešťastí.

Čo je ešte horšie, podľa informácií, ktoré neskôr k prípadu poskytol austrálsky úrad na kontrolu liečiv (Therapeutic Goods Administration, TGA) TGA je niečo ako slovenský Štátny úrad na kontrolu liečiv ŠÚKL –, spoločnosť Merck nepodrobila svoj Gardasil žiadnej skúške bezpečnosti v súvislosti s účinkom na ženské vaječníky. Podľa správy Merck skúšal účinok iba na semenník(!).

»Aj keď verejná hodnotiaca správa TGA pre 4-valentnú vakcínu proti HPV z februára 2011 informuje o histológii semenníkov a prísemenníkov očkovaných krýs, neexistuje histologická správa o vaječníkoch očkovaných krýs«, uvádza sa v správe. »Neexistuje histologická správa o vaječníkoch očkovaných krýs, odhliadnuc od spočítania žltých teliesok pri eutanázii po prvom vrhu zvierat.«

Inými slovami: Merck úmyselne alebo neúmyselne – obe možnosti sú neakceptovateľné – zabudol preskúmať, či Gardasil môže poškodiť reprodukčné orgány mladých žien. Napriek tomu, že od samého začiatku boli najdôležitejšou cieľovou skupinou pre túto vakcínu mladé ženy. Až celkom nedávno sa začalo diskutovať o možnosti používať Gardasil aj pre chlapcov, aj keď dlhodobé vedľajšie účinky vakcíny u mužov sú celkom neznáme.

Gardasil obsahuje prísady, o ktorých sa vie, že poškodzujú ženskú reprodukciu

Ako informuje investigatívna novinárka Heidi Stevenson, Gardasil obsahuje prinajmenšom dve prísady, ktoré by mohli byť zodpovedné za deštrukciu ženských vaječníkov. Sú to Polysorbát 80, emulgujúca konzervačná látka, a L-histidín, prírodná aminokyselina. Obe prísady sa používajú aj v priemyselne spracúvaných potravinách, ktoré denne konzumujú milióny ľudí. Dostať ich do tela injekčnou formou má však, podobne ako v prípade mnohých iných látok, celkom iný biologický účinok, ako v prípade ich konzumácie.

Ako ukazujú štúdie, Polysorbát 80, ktorý sa používa aj pod názvami »Tween 80«, »Alkest« a »Carnacel«, má preukázateľne škodlivý účinok na ženskú reprodukciu. Táto chemická prísada nielen urýchľuje sexuálne dospievanie žien, zároveň spravidla znižuje hmotnosť a funkciu vaječníkov a maternice. Podobné platí pre L-histidín, ktorý v prípade injekčného aplikovania do svalu môže vyvolať v organizme autoimunitnú reakciu proti prírodnej substancii, ktorá môže viesť k závažným vedľajším účinkom, ktoré boli pozorované u množstva dievčat po očkovaní Gardasilom.

Zdroj

Preklad z nemčiny ďurino, august 2013

Komentár, nie môj, ale jedného z akcionárov spoločnosti Merck: „If we do a really great job…“.

Jeden komentár k “Gardasil zničil dievčaťu vaječníky”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *