Galaktická supervlna

Extrémne poveternostné fenomény v uplynulých rokoch spôsobili veľké škody a vyvolali mnoho strachu a utrpenia. Milióny ľudí na celom svete pripravili o majetok a množstvo ľudí aj o život.

Sotva sme v strednej Európe prestáli povodňovú katastrofu s riadnymi modrinami, politici všetkých vládnucich krajín a táborov už opäť hovoria o »zlom CO2«, ktorý je vraj zodpovedný za údajné otepľovanie planéty a jeho následky. Najmä americký prezident Obama sa na túto tému opäť zviditeľňuje. Írska poslankyňa Clare Daly ho po vrcholovom stretnutí krajín G8 v Írsku nazvala horúcim kandidátom na cenu »pokrytec storočia«. Obamu, ktorý írskym deťom rečnil aj o význame mieru, nazvala aj »vojnovým zločincom«. Tak ako vlny európskych riek boli v poslednom čase stále vyššie a vyššie, tak stúpajú aj emócie mnohých občanov a poslancov na celom svete, pretože je stále viac očividné, že nášmu svetu z väčšej časti vládnu psychopati, humanoidní roboti, ktorí žijú vo svojom vlastnom, celkom blaženom svete – vo svete, ktorý práve sami ničia.

Niet pochybností, že náš svet sa nachádza práve vo fáze obrovského zvratu. Náš peňažný systém, hospodárstvo, zásobovanie energiou, systém školstva a zdravotníctva, sociálne štruktúry, zásobovanie potravinami, to všetko je v súčasnosti podrobené skúške. Moderná veda znova a znova zisťuje, že sa pridlho pohybuje nesprávnym smerom a ignoruje existenciu vyššej inteligencie. Či tento vyšší poriadok nazveme »Boh« alebo nie, v tejto chvíli nie je dôležité. Dôležití je, že stále viac vedcov – najmä biofyzikov, kvantových fyzikov a astrofyzikov – si uvedomuje, že všetka hmota je vytváraná a riadená tak našimi vlastnými duchovnými silami (našimi myšlienkami) ako aj kozmickou (božskou) energiou. Napriek tomu politika vyvíja veľké úsilie, aby poznanie o vplyve univerza na nás a našu planétu negovala a všetky poveternostné fenomény prišila oxidu uhličitému (CO2). V skutočnosti však neexistuje dôkaz ohrievania planéty, ani sa nepodarilo prisúdiť rozhodujúci podiel viny na tom CO2, ak by sa aj planéta ohrievala.

Ruský geofyzik Dr. Alexej N. Dimitriev opísal už koncom 1990-tych rokov, že naša slnečná sústava vstúpila do »vesmírnej zóny bohatej na plazmu« čo povedie k nezvratným zmenám v nám známych stavoch energie v univerze. Tie sú zasa zodpovedné za poveternostné extrémy a zmenu klímy, ktorých svedkom sme boli v uplynulých rokoch. Áno, je to pravda, naše polárne čiapky sa topia, ale robia to pravidelne, v rovnomernom cykle. Topia sa a potom sa opäť vytvárajú. Ešte aj na Marse sa polárne čiapky v súčasnosti topia. Naproti tomu, ľad v Alpách za posledných desať rokov ustavične rastie, potom ako počas viacerých desaťročí ustupoval. V grónsku sa až do 15. storočia obrábala pôda. Potom prišla malá doba ľadová, a letá boli kratšie a chladnejšie. Podmienky v Grónsku však naďalej ešte dlho nebudú umožňovať poľnohospodárstvo!

Fyzik a astronóm Dr. Paul LaViolette (Starburst Foundation) nazýva túto novú, extrémne aktívnu vesmírnu energiu »galaktickou supervlnou«. Energia v univerze sa prudko mení, a tým aj vibrácia Zeme, vrátane všetkého, čo sa na nej nachádza. Táto zmenená vibrácia je výzvou pre všetkých. Núti nás, nanovo sa definovať. Ak sa neprispôsobíme, možno zmizneme z povrchu zemského rovnako ako svojho času dinosaury. Potrebujeme túto Zem na prežitie, ona nás nie. Čudujeme sa, nadávame a bedákame nad povodňami a víchricami, pritom už celé desaťročia vytrvalo pracujeme proti prírode. Staviame domy na miestach, kde nemajú čo hľadať. Vyrovnávame toky riek a berieme im ich prirodzený výbeh. Staviame celé mestá pod hladinou mora. A čudujeme sa, keď nám potom príroda vystaví účet? Prečo politici v spojitosti s poveternostnými extrémami nikdy nehovoria o obrovských následkoch chemtrails (chemické a iné látky vypúšťané z lietadiel vo veľkej výške), alebo o hĺbkových vrtoch na fracking (toxická technológia na získavanie ropných látok) a na využitie geotermie, alebo o anténových parkoch EISCAT, ktoré už desaťročia na celom svete ovplyvňujú počasie a vyvolávajú zemetrasenia? Prečo sa točí všetko vždy iba okolo CO2?

Oxid uhličitý (CO2) nie je problémom: je to základ všetkého života, pretože zelené rastliny ho fotosyntézou štiepia na uhlík a kyslík. Najväčšiu časť tejto práce robia stromy. Uhlík (ktorý menia na cukor) potrebujú na svoj rast a a ako vedľajší produkt nám bezplatne poskytuje kyslík, ktorý potrebujeme na život. Žiaden CO2, žiaden život! Ak by sme skutočne mali mať priveľa CO2 – čo je veľmi nepravdepodobné – potom je to možno spôsobené skôr tým, že ustavične klčujeme obrovské lesné plochy a čoskoro nebude dosť stromov, ktoré by štiepili CO2. Plocha dažďového pralesa, ktorá je každý rok odlesnená, zodpovedá približne trojnásobku Slovenska! Približne pätina dažďového pralesa v Amazónii je už zničená.

Fyzik Prof. Harold Lewis (Kalifornská univerzita), ktorý zomrel v r. 2011, v tejto súvislosti jasne napísal: »S tým globálnym oteplením je to prirodzene podvod, poháňaný miliardami dolárov, ktorý korumpuje toľko vedcov a ktorý pred sebou ako veľkú vlnu hnala American Physical Society.« Na celom svete poukazujú tisíce vedcov na nezmysel údajného otepľovania spôsobeného CO2, klamstvo, založené na sfalšovaných dokumentoch Univerzity East Anglia, a ktoré sa v roku 2009 prevalilo pod označením »ClimateGate«. Vďaka nezmyslu otepľovania Zeme, spôsobeného človekom, inkasujú banky miliardové zisky kšeftami s certifikátmi CO2 – a banky (alebo ich vlastníci) v súčasnosti vládnu tomuto svetu. Ony riadia politiku a médiá.

Stále viac ľudí však stráca dôveru v politiku a médiá. Podľa aktuálneho prieskumu si už iba štvrtina ľudí v USA myslí, že noviny a televízia im vravia pravdu. Stále viac ľudí sa zobúdza! Printové médiá a televízia sa práve vlastným pričinením demontujú spoločne s politickou elitou. Zatiaľ ešte kopú a hryzú, zo všetkých síl skúšajú brániť svoje výsady, svoje spoločenské postavenie, svoje vysoké platy, zvýhodnenia a rôzne výhody. Nevidia, čo sa okolo nich deje, nevnímajú znamenia doby. Prečo? Pretože psychopati nevedia, čo je to empatia. Nedokážu vcítiť sa do inej bytosti. V podstate sú to upíri, energetické pijavice, bytosti podobné človeku, ktoré dokážu prežiť iba tým, že podvádzajú iných a ničia ich, pasú sa na ich nešťastí.

Odborníci odhadujú počet psychopatov v Nemecku takmer na milión (na Slovensky analogicky desaťtisíce, pozn. prekl.). Čo na to hovorí mozgový vedec tübingenský Niels Birbaumer: »Niektorí z nich pracujú v najvyšších funkciách sveta obchodu. Tu nájdu všetko, čo ich zaujíma: peniaze, moc, kontrolu nad inými ľuďmi. Stretnete ich v politike, v zdravotníctve, médiách – inteligentní psychopati sú často veľmi úspešní ľudia.« Majú však veľký problém: majú sklon k bezhraničnému sebapreceňovaniu!

V roku 2009 bolo potrebné zachrániť Anglo Irish Bank siedmimi miliardami eur európskych daňových poplatníkov – najmä Nemcov. Nedávno sa objavili nahrávka telefonátu dvoch popredných manažérov banky, v ktorom si robia posmešky z hlúpych Nemcov a posmešne vyspevujú prvú slohu nemeckej hymny. Excesy psychopatov zo všetkých oblastí vychádzajú na povrch stále častejšie.

V USA stále viac mladých mužov dokazuje, že v krajine vojen číslo jeden existujú skutoční hrdinovia; hrdinovia, ktorí nebojujú ťažkými zbraňami, ale svojou hlavou a svedomím! Bradley Manning sa volá muž, ktorý prihral serveru WikiLeaks všetky dokumente o nepredstaviteľných svinstvách amerických ozbrojených síl v Iraku a v Afganistane a zvyšok svojho života zrejme strávi v žalári. Zakladateľ WikiLeaks Julian Assange sa už rok ukrýva na ekvádorskom veľvyslanectve v Londýne, pretože zverejnil materiál Bradleya Manninga a kompromitoval tak americké vedenie.

Edward Snowden je v súčasnosti na úteku pred americkou tajnou službou, keď verejne potvrdil, že USA zbiera a ukladá telefonáty, maily a iné osobné údaje miliárd bezúhonných občanov na celom svete, až po Čínu. Samo osebe to nie je nič prekvapujúce, rozsah tohto škandálu PRISM však mnoho ľudí predsa len prekvapil − a deň čo deň vychádzajú na povrch nové hrozivé podrobnosti. Edward Snowden vedel, že po svojom »úniku informácií« sa už nebude môcť vrátiť do USA, že už nebude môcť vidieť svoju priateľku a svoju rodinu – iba ak s putami alebo v rakve. Predsa však nemlčal, ale konal. Ukázal nám, že väčšina západných vlád sa necíti ako zástupcova svojho ľudu, vnímajú ho ako nepriateľa. Tieto vlády sledujú svojich vlastných zamestnávateľov, národ, ktorý si ich zvolil, čiže tých ľudí, ktorým by mali slúžiť! A čo sa zvyčajne robí so zamestnancami, ktorí konajú proti záujmom zamestnávateľa a spoločnosti? Prepustia ich!

Presne to sa deje medzičasom na celom svete. V Českej republike vláda odstúpila dobrovoľne, v Egypte muselo na to najskôr zomrieť mnoho nevinných ľudí. V Brazílii, v Turecku, Sýrii a Bulharsku sa vládnuci politici napriek nespokojnosti obyvateľov naďalej držia moci. Zlyhajú. V Grécku, Portugalsku a Francúzsku to majú vlády nahnuté. Po celom svete prebieha vyšetrovanie bánk – Rakúsko ide dobrým príkladom a prvý raz odsúdilo niekoľko bankových manažérov na viacročné tresty odňatia slobody.

Ak si skutočne myslíme, že môžeme žiť tak, ako doteraz, že galaktickú supervlnu a z toho vzniknutú novú energiu v univerze môžeme jednoducho ignorovať, tak všetci spolu zanikneme. Ak chceme prežiť, potom sa musíme zmeniť my sami, svoje myslenie a svoje činy, musíme sa opäť naučiť, žiť v súlade s prírodou a vesmírom. Musím si vychádzať v ústrety. Aby sme to mohli dosiahnuť, musíme psychopatov v našej spoločnosti izolovať a zbaviť ich moci. Nespočetné demonštrácie a občianske vojny po celom svete dokazujú, že takto zmýšľa stále viac ľudí.

Všetko je v ustavičnej zmene, pretože pokoj z pohľadu fyziky ani nie je možný – okrem pokoja v ľudskej mysli. Ale zmena, ktorú práva zažívame, je rozsiahlejšia a siahajúca ďalej ako všetko, čo sme v posledných storočiach videli. Svet sa mení tak závratnou rýchlosťou, že mu sotva stačíme. O to dôležitejšie je, aby sme sa príležitostne zastavili, zhlboka dýchali a položili si dôležité otázky života: »Kto som, a prečo som tu?« Psychopati sú toho názoru, že zmysel života spočíva v tom, mať stále viac ako ostatní, bez ohľadu na to, čoho; ide o slovíčko »viac«. Títo pseudoľudia vytvorili náš súčasný hospodársky a menový systém, a bránia ho do posledného muža.

Nuž, ten by čoskoro mohol sa mohol zrútiť! Ich systém je založený na ustavičnom raste, ale na konečnej planéte nemôže existovať nekonečný rast. Preto teraz zažívame koniec jedného veľkého hospodárskeho cyklu. Všetko sa pomaly rúca. Existuje mnoho nových dobrých koncepcií, ktoré čakajú na koniec éry psychopatov. Postautistická ekonómia a ekonómia šťastia opäť stavajú do popredia človeka. Ide im o spoločenstvo, nie o vymedzenie. Vo všetkých kútoch sveta sa vytvárajú občianske iniciatívy (Downshifting, Incredible Edible, Voluntary Simplicity [dobrovoľná skromnosť, výsadba ovocia a zeleniny na verejných plochách]), ktoré v malom robia dôležité kroky, aby svetu vdýchli kreativitu a pozitívnu energiu a ľudia našli cestu späť k prírode. Urban Gardening (návrat produktívnych záhrad do miest), ekologické obce a celosvetové Transition Town Movement (hnutie za mestá premeny) vytvárajú stále silnejší protipól k panujúcemu bezvedomiu, a to bez veľkej pozornosti médií, jednoducho drobnými, pozitívnymi príkladmi, ktoré nadchýnajú a inšpirujú stále viac ľudí.

Motivovaný množstvom správ a listov čitateľov, ktoré som dostal ako odozvu na svoju knihu Was Sie nicht wissen sollen (Co nesmíte vědet!), som sa posledné dva roky zaoberal najmä otázkou: »Čo môže urobiť každý jednotlivec, aby tento zvrat vedome podporil, aby svet spravil o kúsok lepším?« Tam vonku existuje toľko ľudí, ktorí pochopili, že svet sa mení a že musíme sa zmeniť aj my, naša spoločnosť a naše inštitúcie. Náklady na konvenčnú energiu a zdravé potraviny ustavične stúpajú, príjmy klesajú, vzdelanie je stále horšie, chudoba sa rozmáha dokonca aj v Európe. Čo však môže každý z nás proti tomu urobiť? Mnoho ľudí si pripadá , že sú ponechaní sami na seba a bezmocní, pretože politika, cirkvi, médiá ani školy nedokážu poskytnúť rozumné odpovede.

Počas rešerší pre moju novú knihu Jetzt geht’s los! (Poďme na to!) som s veľkým údivom zistil, že existuje množstvo nádherných iniciatív, ktoré dosahujú už veľké veci, že existuje množstvo úspešných projektov a riešení, ktoré si zaslúžia podporu. Existuje množstvo senzačných vynálezov v oblasti »voľnej energie«, ktoré boli doteraz úspešne potláčané. Medzičasom už skutočne jazdí množstvo áut bez fosílneho paliva a bez pripojenia na zásuvku. Existuje toľko nádherných noviniek a vynálezov, ktoré by uľahčili a zlepšili život nás všetkých, keby sme o nich vedeli. To nové už klope na dvere, treba mu tie dvere iba otvoriť. Presne to som sa pokúsil spraviť vo svojej novej knihe. Poďme na to! je podrobný prehľad o súčasnej premene na planéte. Informuje nielen o novinkách v oblastiach hospodárstvo, životné prostredie, energia, školstvo a zdravie, dáva odpovede najmä na otázku, čo môže urobiť každý z nás za seba; a to tým, že si uvedomíme, kto vlastne sme. Každý z nás má v sebe nesmiernu moc, talent a kreatívnosť, a prišiel čas, aby sme tento potenciál rozvinuli a tým svet zmenili k lepšiemu! Nikto z nás sa nenarodil preto, aby celý život chodil do práce, ktorá ho vôbec nebaví, len aby mohol platiť účty, len aby podporoval systém, ktorý v konečnom dôsledku vo všetkých oblastiach pracuje proti nám. Prišiel čas na nové vzájomné súžitie. Mali by sme si uvedomiť, že všetci sedíme v jednej lodi, že sme neoddeliteľne spojení s prírodou a vesmírom, že s nimi musíme spolupracovať. Éra autistického hospodárstva a autistickej politiky sa skončila. Vitajte v ére »galaktickej supervlny!«

Prišiel čas, aby sme my všetci, každý jeden z nás, prevzali zodpovednosť za svoje myslenie a konanie, aby sme vzali svoj život do vlastných rúk, aby sme sa rozvíjali, namiesto točenia sa v kruhu až do otupenia. Prišiel čas, aby sme politikom začali klásť dávno nastolené otázky a pripomenuli im, že sú našimi zamestnancami a my nie sme ich otroci. Každý jeden človek dokáže veľké veci, každý jeden z nás je dôležitý. Môžeme tento svet premeniť na raj na Zemi, ak naozaj budeme chcieť! Poďme na to!

Michael Morris

Zdroj

Preklad z nemčiny ďurino, júl 2013

3 komentáre k “Galaktická supervlna”

  1. ODPORUCAM PRECITAT TENTO KRATKY OPIS, MNA VELMI POUCIL A ZASE DODAL SIL NA ZMENU SAMEHO SEBA A ZIT V SULADE S PRIRODOU A NEROBBIT JEJ PREKAZKY A UTRAPY. VELMI MOC DAKUJEM ZA TUTO STRANKU A JEJ REALIZATOROM. VELKE UPRIMNE DAKUJEM

  2. trochu moc kritické na môj vkus, ale v podstate pravda…škoda že tá nová kniha nie je ešte preložená..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *