Dr. Wakefield – spojitosť MMR a autizmu

Dr. Andrew Wakefield hovorí o autizme  spôsobenom aplikáciou trojvakcíny MMR (proti osýpkam, príušniciam a ružienke). V britskom lekárskom časopise Lancet publikoval v roku 1998 štúdiu, v ktorej poukázal na súvis zápalového ochorenia čriev a následného autizmu so zavedením trojkombinácie MMR (viac informácií napr. v tomto článku).

Keďže v súčasnosti sa už nesmie upaľovať, britská lekárska komora mu vtedy za túto drzosť „iba“ odobrala lekársku licenciu.

Štúdiu však nevyvrátil žiaden nezávislý výskum.V plnom rozsahu ju dokazujú smutní rodičia postihnutých detí, ktorí presne vedia, kedy prišlo k ochoreniu ich detí.

Keď je nejaká informácia zverejnená na internete, to neznamená automaticky, že je nedôveryhodná. Vakcinačná inkvizícia – keď sa jej to hodí – informácie na internete bagatelizuje, aj keď predtým vyšli v serióznych lekárskych časopisoch. Obľúbené je tvrdenie vakcinačných lekárov: „musím liečiť, nemám čas študovať pochybné informácie, „je to vytrhnuté z kontextu“, „to určite nebolo spôsobené vakcínou“, atď.

Až vám nejaký „doktor“ bude tvrdiť, že vakcíny sú bezpečné, lebo je to „vedecky dokázané“, neverte mu, robí si z vás srandu. O vakcínach vie guľové, na drahom kongrese mu reprezentant farmaceutickej firmy povedal, že sú bezpečné. Namotáva vás, pretože z každej aplikovanej vakcíny má zisk. A pritom má prístup k informáciám na internete rovnako ako vy.

Jemu ide o peniaze. Vám o zdravie svojho dieťaťa.

Zapojte intuíciu.

Vďaka BuGToM za video.

Jeden komentár k “Dr. Wakefield – spojitosť MMR a autizmu”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *