Dočko – telepatia (aj) so zvieratami

Dočko, kedy ste si uvedomil, že dokážete komunikovať so zvieratami?

Už je to pomaly 42 rokov, od roku 1968. Zo začiatku to prebiehalo tak, že vnímal som len radosť, hnev, zlosť – skrátka to, že sa niečoho ten koník bojí, alebo že prejavuje z niečoho radosť. Len som to vnímal. Nekomunikoval som s nimi, len som vnímal. U niektorých koní som cítil, že sa veľmi tešia, keď ma vidia. Niektoré kone zasa ostali absolútne chladné.

S postupom času sa to zlepšilo. Niektoré kone mi už pri prvom stretnutí oblízali tvár, neskôr vždy, keď ma videli. Niektoré ma oňuchali a hneď mi vrazili hlavu medzi ruky a túlili sa, nech ich škrabkám, hladkám. Niektoré kone boli také, že na mňa zaútočili – až potom si uvedomili, že ja im vlastne neubližujem. Že nie som ten, kto mu ublíži. A začali ma vnímať ako kamaráta.

Prvýkrát som sa rozprával s koňom, volal sa Salvador. Ja som ho nazýval Bubo bubo, teda výr skalný. Bol to bývalý dostihový kôň, ktorý mával ľadvinové záchvaty, vtedy strácal nervy a útočil na všetko čo sa okolo neho hýbalo. Ja som mal izbu hneď za jeho boxom, delila nás jedna stena. Raz som sa v noci zobudil na to, že niekto na mňa myslí. Došiel som do maštale a videl som, že má záchvat. Rýchlo som volal veterinára, išiel ho vodiť a všetko ostatné. To bol prvý kôň, ktorý so mnou nadviazal telepatické spojenie. A potom to už išlo pri každom koňovi, potom už to nebol problém.

Takže vy s koňmi komunikujete telepaticky?

Hej, telepaticky. A telepatiu používam aj pri psoch, mačkách, pri potkanoch – je to jedno o aké zviera ide. Dokonca aj pri niektorých ľuďoch.

Vyskytli sa zvieratá, ktoré nereagovali na váš telepatický kontakt?

Doteraz som nemal také zviera, ktoré by mi neodpovedalo. Existujú zvieratá, ktoré so mnou nekomunikujú, ale nie je to o tom, že by nechceli. Zvieratá medzi sebou komunikujú. Či sú to vtáci alebo štvornožci, oni všetky medzi sebou dokážu komunikovať, telepaticky. Ale nekomunikujú s človekom. Niektoré zvieratá berú človeka ako niečo, čo im zavadzia, čo nie je v ich svete. Ľudia zvieratám ubližujú a preto máloktoré zviera verí v to, že človek nemusí byť zlý.

Ako potom reagujú zvieratá na pokus o komunikáciu?

Niektoré to berú normálne, niektoré nie. Záleží na tom, či je to vodca stáda alebo jednotlivec. V tom je to. Jednotlivec nemusí brať vážne to čo počuje, iba to čo vidí. Vodca stáda však berie vážne väčšinou aj to. A ak dokážem komunikovať s vodcom stáda, vtedy je to také obojstranné.

Uvediem príklad: Nepoviem kde, videl som prebiehať potkany. Bolo to pri lese, v istej oblasti. Sedel som tam a popíjal kofolu a videl som tam prebiehať potkany. Tak som vyslal telepaticky správu, že by som ich chcel pozdraviť. Prebehol prvý potkan, prebehol druhý, prebehol tretí, potom znova ten prvý. Až na štvrtý krát sa zastavil, sadol si na zadok a pozeral na mňa a vtedy som dostal správu, že čo vlastne od neho chcem. Ja na to že nič – iba sa porozprávať. Tak sme sa asi desať minút rozprávali o tom, aké majú problémy a ako ich vyriešiť, prečo ich ľudia naháňajú a prečo ich chcú zabiť. Nakoniec keď sme sa lúčili, tak mi povedal, či ma môže o niečo poprosiť. Že by bol nerád, keby som oznámil majiteľovi, že sú tam. Pretože majiteľ o nich nevedel.

Aj sa vám niektoré zviera poďakovalo po telepatickom kontakte?

Ale áno, veľa zvierat. Veľmi krásne jeden kocúrik. Ten si ma potom obľúbil, a keď ma zbadal sedieť, hneď ku mne prišiel, vyskočil mi na nohy, priadol a bol úplne blažený, keď som ho škrabkal. Vždy keď ma našiel sedieť, vyskočil mi na nohy.

Viete mi povedať nejaký príklad, kedy zviera oslovilo vás, nie vy jeho?

Raz sem doviezli jedného koňa. Išiel som sa na neho pozrieť, ako vyzerá, čo je to za koňa, pretože práve som mal voľno. Vošiel som do boxu a zavrel dvere. Ešte som ani nedal oňuchať ruku, už mi vkladal hlavu medzi ruky a vyzval ma: Hladkaj ma. To nie je normálne oslovenie u koňa, kôň také niečo spravidla neurobí. Ak to kôň spraví cudziemu človeku, tak to niečo naznačí: Teba som si vybral, teba chcem. Viem, že to nikto nepochopí, že telepatická správa môže byť aj tohto druhu.

Telepatia je jav veľmi starý a na tejto planéte zabudnutý. Telepatiu používajú v podstate aj zosnulí – tí čo sú v medzisférach alebo vo štvrtej dimenzii. Používajú ju aj vesmírne bytosti, akéhokoľvek druhu. Nemusia hovoriť – pošlú myšlienku. Alebo obraz. A ak človek ovláda telepatiu, automaticky odpovie. Tým istým spôsobom, ako správu dostal. Neodpovie ústami, vyšle myšlienku.

Asi pred štyrmi rokmi som bol na jednom seminári v Oravskej Lesnej. Ráno som sa bol prejsť do lesa, spraviť si svoj ranný rituál, a vyrušil som pritom jednu srnu. Tak som sa jej ospravedlnil. Asi o tri dni neskôr, mali sme prednášku v lese, som zachytil myšlienku, že niečo sa deje. Keď som telepaticky vydal tým smerom, oslovila ma spomínaná srna, že sa jej narodil malý srnček, a že je v poriadku.

Nedávno som sa na tú srnu pozeral. Už nežije, zato srnec, ktorý sa jej vtedy narodil, dodnes behá po hore.

Už vás niekedy požiadal niekto o nadviazanie kontaktu so zvieraťom, pri riešení nejakého problému?

Ale áno. Raz sa ma jedna pani pýtala, čo chce jej pes. Pretože je stále smutný. No a zistil som, že psík je smutný z toho dôvodu, že jeho panička sa často sťahovala. Ten pes si nezvykal na ten priestor, kde bol. Mal problém s priestormi, v ktorých žil. Vždy ho odtiaľ zobrala skôr, než si na ten priestor zvykol. No a pes, veľký pes, si ťažšie zvyká na priestor, v ktorom žije. Malý pes s tým nemá problém.

V druhom prípade, to bolo toto leto, prišiel za mnou majiteľ, či by som nezistil, čo jeho psovi je. Zistil som, že pes je stresovaný z počasia, ktoré vtedy bolo. Tak som majiteľovi povedal, nech si nad tým neláme hlavu, že pes bude v poriadku.

Odkazujú zvieratá niečo svojim majiteľom?

Nie. Ja sa v podstate rozprávam s dušou toho zvieraťa. A tá duša sa rozpráva so mnou o tom, čo je medzi nami dvoma. Nie o tom, čo je medzi zvieraťom a majiteľom. Majiteľovi potom poviem, čo som sa dozvedel od duše toho zvieraťa.

Čo musí majiteľ spraviť, aby ste sa porozprávali s jeho zvieraťom? Priviesť ho?

Nie. Mne stačí vidieť jeho fotografiu. Nech pošle fotografiu. Potrebujem ju, aby som sa dokázal napojiť. Nie na človeka či zviera, ale na jeho dušu. Ja si to zviera potom predstavím, najlepšie je to v noci pred spaním, alebo skoro ráno, keď sa zobudím. Predstavím si jeho fotografiu v mysli. A myslím na neho dovtedy, kým s ním nenadviažem kontakt. Požiadam jeho dušu, aby som sa s ňou mohol rozprávať. Či je ochotná sa so mnou rozprávať. Ak áno, dostanem telepatickú odpoveď. Stále pritom vidím tvár toho zvieraťa. To je všetko. Potom sa už iba rozprávame.

Tiež sa stáva, že ak sa s dušou nejakého zvieraťa raz či dva razy spojím, ona si ma potom sama vyhľadá, ak potrebuje vyriešiť nejaký problém. Vtedy to v podstate prejde aj cez deň. A vtedy vidím aj to, kde tá duša je. Prostredie, v ktorom sa pohybuje. Akoby som videl jeho očami.

Vtedy dokážem nielen vidieť jeho očami, ale zachytím aj jeho myšlienkové pochody. To, ako reaguje na svoje telo. Či niekde vníma bolesť, či je zranené.

Dokážete sa napojiť aj na stratené zviera?

Aj na stratené. Ak mám jeho fotografiu.

A čo stratené dieťa?

Poviem ti takú maličkosť. Pamätáš sa na to dieťa, čo našli tento rok v rieke, utopené? To malé päťročné dievčatko? Ktoré sa stratilo kým boli jeho rodičia v krčme a pili? A zatiaľ sa dievčatko údajne stratilo? Neskôr sa zistilo, že matka ho hodila do vody. Prvá myšlienka, ktorú som dostal, keď som v médiách počul tú správu, bola: pod mostom, voda, potok. A táto myšlienka sa neskôr potvrdila. Ja som sa k tomu potom nevracal, len som čakal, kde ju nájdu. Našli ju potom 5-6 kilometrov po prúde v rieke.

Takže pod mostom ju hodila do vody?

To netvrdím. Ja som prijal obraz toho miesta, kde bola duša poškodená. V podstate tam sa duša vtedy nachádzala.

Keď už sme pri deťoch, čo to dievčatko, ktoré teraz hľadajú v Prahe?

Pozeral som sa na to, ale je v temnote. Ja by som hľadal v pražských tuneloch a v podzemí, v oblasti, kde býva.

Vráťme sa k zvieratám. Čo chcú ľudia väčšinou vedieť od zvierat?

Budeš sa diviť, ale väčšinou za mnou chodia ľudia, aby sa dozvedeli niečo o iných ľuďoch. Donesú si fotografiu syna či dcéry, ktorí majú nejaký problém. A chcú vedieť aký je to problém, pretože s dotyčným sa o tom probléme nedokážu porozprávať.

Tým istým spôsobom, ako sa napojím na dušu zvieraťa, sa napojím aj na dušu toho človeka, keď spí. Jeho duša nespí. A ak mi potvrdí komunikáciu, tak sa jej spýtam, prečo je napríklad ten chlapec taký a taký. Prečo robí to a to. Aký to má súvis dušou,. A či duša chce, aby bol „vyliečený“, aby sa ten stav napravil. Pretože záleží na duši, čo chce, nie na človeku. To isté aj u tých zvierat. Ak duša chce, zviera nerozhoduje. Rozhoduje len to, čo chce duša.

Takže o niektorých veciach sa duša s vami nerozpráva?

Ona sa so mnou rozpráva. Ale na otázku či jej môžem nejako pomôcť, mi povie áno alebo nie. Pokiaľ môžem pomôcť, dostanem povolenie. A vtedy pomáham tak, ako viem. Ak duša pomôcť nechce, ak to má byť istým spôsobom pre ňu poučenie, alebo ak by sa to mojim zásahom malo zhoršiť, vtedy duša pomôcť nechce. Odmietne pomoc.

Keby niekto chcel využiť vaše schopnosti na pomoc svojmu zvieraťu, alebo na jeho vyhľadanie, čo teda musí urobiť?

Ak teda veľmi chce, musí mi poslať fotografiu a krátky opis toho, čo je s tou osobou alebo s tým zvieraťom. Ja mu odpíšem to, čo sa mi podarí zistiť.

Je jedno odkiaľ ten človek je? Či z Prahy alebo z Austrálie?

S Austráliou mám problém. To je iný kontinent. Napríklad chcel som ochraňovať jednu osobu, ktorá letela na dva týždne do Ameriky, ešte z Československa. Podarilo sa mi ju ochraňovať iba do pristátia. Nič viac. V Amerike ma to už nepustilo dole. To znamená, akákoľvek strana mimo Európy ma nemusí pustiť dole. Môže, ale nemusí.

Čo poradíte ľuďom, ak by sa tiež chceli napojiť na dušu?

Musia sa vedieť vnútorne stíšiť. Musia mať dušu dieťaťa. Čo to znamená? Musím sa ospravedlniť všetkým, ktorým som v minulosti ublížil, a zároveň ich požiadať o odpustenie. Tak isto, musím sa ospravedlniť aj všetkým tým, ktorí ublížili mne. Musím im odpustiť a musím ich požiadať, aby odpustili oni mne.

Najťažšie je však odpustiť vlastnej duši, svojmu vyššiemu ja. A ak to všetko dokážeme, prestanú nás hrýzť skryté výčitky za veci, ktoré sa stali v minulosti. O ktorých vieme, že neboli správne. Všetky tieto veci zmiznú. Prestanú sa pripomínať. Z neukončených prípadov sa stanú prípady ukončené, vieš? Človek prestane mať fikciu, že niečo v živote pokazil, zbabral. Jednoducho, vyrovná sa s minulosťou. A to je tá čistá duša malého dieťaťa.

A keď ju má, keď nikomu neubližuje, keď každému pomáha, keď ho nikto nevníma ako zlého, takýto človek sa potom dokáže baviť aj s bytosťami, ktoré nepatria do ľudského sveta. Zvieratá, stromy, kvety, trávy kamene, voda, vzduch, svetlo… Všetko čo bolo stvorené Bohom, v akejkoľvek podobe.

Takže naučiť sa to môže každý?

Každý, kto chce. Kto dokáže toto urobiť. Je to však založené na viere. Jednoducho že verím, že to je tak, ako to je. Ak človek pochybuje, túto schopnosť stratí, resp. nezíska ju. Stačí maličké pochybenie, zaváhanie.

Jednoducho musím veriť, že dotyčnému dokážem pomôcť. A nič za to od neho nežiadam. Žiadnu odmenu, nič. A ak už mi chce dať niekto nejakú odmenu, nech ju dá niekomu, kto to potrebuje.

Pýtali sa ma ľudia, ako by sa mi mohli odvďačiť za to, že som im zlepšil náladu. Že som im v niečom pomohol. Moja odpoveď vždy bola: Za prvé, poďakujte Bohu. A za druhé, ak stretnete niekoho, kto bude mať akýkoľvek problém a vy budete mať schopnosť pomôcť mu, pomôžte mu. Nezištne.

S Dočkom sa zhováral ďurino, október 2010. Kto má záujem obrátiť sa na Dočka, napíšte mu na adresu letkis111 zavináč gmail bodka com. Treba si však uvedomiť, že schránka nie je vyberaná denne.

27 komentárov k “Dočko – telepatia (aj) so zvieratami”

 1. Keď som čítala – tešila som sa z Vás. Z toho čo ku mne od Vás dorazilo išiel pokoj a pokora, pochopenie, múdrosť… taká ľahkosť a sila zaroven.
  Teším sa z Vás, teším sa že odovzdávate lasku a pomoc na všetky strany.

  Zuzana

 2. Velmi zaujimavy blog, zvieratkam rozumiem aj ja, skutocne citim, viem, co citia a oni to vedia, idu ku mne, chcu aby som ich pohladila, niekedy sa majitelia cuduju, ale ja uz nie:)
  Hovorim tiez nemecky a velmi ma zaujala Anita Petek, Svajciarka. ktora umrela za zahadnych okolnosti.
  No, ja som tiez taka ,,Anita,, a normalne som dostala strach, co ked budem mat nejaku ,,nehodu,,…Clovek aby sa skutocne bal povedat pravdu, pretoze niekto z mocnych ho umlci?!

  1. Nemusíš sa báť hovoriť pravdu, maxima03. Ak však budeš kaziť niekomu miliardové kšefty, tak ten niekto to bude zrejme chcieť riešiť, to je prirodzené…

 3. Ako vlastne p. Anita zomrela? Co o tom viete? Ja som len citala, ze zomrela v nemocnici, tam, kde ist nikdy nechcela.
  Dakujem za odpoved.
  Pokojny den zela
  Eva S

  1. Dievčatá, neviem o tom nič viac ako vy. A toto je článok venovaný telepatii so zvieratami. Skúsme sa držať témy.

 4. telepatia nie je o zvukoch a hlasoch ale o vzájomnom prepojení vyššieho Ja s duchovnom inej bytosti, ktorej sa to týka. Robím to len vtedy, keď to chcem. Záleží iba odo mňa a od bytosti, ktorej sa to týka.. V.D

 5. Ja viem o čom to je,ja sama ovládam telepatiu.No mne sa nedá nepočuť,ked nechcem….dokonca mávam aj vízie čo sa komu stane alebo deje.Preto som sa opýtala,či náhodou nepoznáte spôsob ako sa to dá ,,vypnúť,,.No ako čítam, vám stačí vôla.
  Vela štastia vám prajem :))

 6. Pokiaľ myslite videnie veci a dejov tie sú vám dané pre pochopenie vecí pozemských i nad pozemských, ale tieto veci nemajú nič s telepatiou. Sú tu pre vaše vzdelávanie, v tomto prípade pochopiť zmysel toho, čo sa deje…

 7. Je mi jasné, že sa trochu nerozumieme, ja viem čo je telepatia…..nemám problém napríklad sedieť vedla niekoho a čítať mu myšlienky presne tak ako na ne v danej chvíli myslí, len to nedokážem ignorovať…..proste ho ,,počujem,, či chcem alebo nie.No odpoved na otázku ste mi už dali 🙂

 8. Dodatok: keď ste došli k pôvodnej myšlienke na základe ktorej vznikli všetky tri odpovede, tak ste dobrá. V.D

   1. Áno, Dočko naďalej komunikuje so zvieratami. Uvedenú adresu však už nepoužíva, pretože mu ju začali masívne spamovať.

 9. ja mam iba 11rokov ale rozumiem zvieratam nevim preco ale viem kedy je mojmu psikovi zima alebo je smadny ci je stastny raz sme dali kamaratovi nase maciatko ked už vyrastol prisal som to mača pozret bolo uz dospele ten kamos mi povedal bude sa ta bad nepozna ta kazdeho sa boji neda sa hlladkat ale ku mne prisiel a zacal sa maznat tulit od vtedy komunikujem so zvieratmi a viem kedy je im zle!

 10. Dobrý deň pán Dočko, na akej mailovej adrese by som Vás mohol zastihnúť, veľmi by som potreboval Vašu radu a pomoc, trápi ma ako odišiel zomrel môj kocúrik, už vyše 2 mesiacov sa kvôli tomu trápim. Ďakujem Vám za odpoveď.

 11. Dobry den pan Docko,
  chceli by sme Vas poprosit o pomoc pri hladani stratenej macicky, velmi nam na nej zalezi. Ostala nam len jej sestricka, ktora tiez za nou smuti. Na aky mail Vam mozem poslat jej fotku? Vedeli by ste nam s tym pomoct? Dakujem velmi pekne.

 12. Dobrý deň pán Dočko, vedeli by ste mi prosím pomôcť s hľadaním stratenej mačičky? Foto a okolnosti by som Vám napísala meilom. Ďakujem.

 13. Dobry den, bolo by mozne mi poslat kontakt na Docka na moj e-mail? Potrebujem sa s nim spojit ohladom mojho psa.
  Velmi pekne dakujem

   1. tak to ma mrzi. Chapem to spravne, ze odišiel uplne? ci len od vas z firmy. Len som trochu z toho zmatena. Dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *