Bratislava bez hazardných hier

Podporte Petíciu za Bratislavu bez hazardných hier

Bratislavskí starostovia a primátor koncom mája odštartovali petíciu Za Bratislavu bez hazardných hier. Boj proti herniam v blízkosti obytných domov či materských škôl môžete podporiť aj vy. Petičné hárky sú k dispozícii na miestnych úradoch a na magistráte, ale aj na kultúrnych podujatiach organizovaných mestskou časťou. Zbieranie podpisov bude prebiehať až do konca roka 2015, pričom úspešná petícia umožní mestu prijať všeobecne záväzné nariadenie, ktorým bude ustanovené, že hazardné hry podľa § 3 ods. 2 písm. b), d), e) a i) zákona č. 171/2005 Z. z. o hazardných hrách v znení neskorších predpisov nie je možné prevádzkovať na území hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy. Ak chcete pomôcť so zberom podpisov ako dobrovoľníci, petičný hárok si môžete stiahnuť cez odkaz nižšie.

Petíciu môžu podpisovať iba obyvatelia s trvalým pobytom v Bratislave a starší ako 18 rokov. Petíciu chcú adresovať mestskému zastupiteľstvu, aby mohlo prijať všeobecne záväzné nariadenie zakazujúce hazardné hry na území mesta.

Zdroj

Petičné hárky na stiahnutie:

http://www.raca.sk/assets/Uploads/peticiazabratislavubezhazardnchhier.pdf

Komentár:

Žiaľ, kolesíkovia v Národnej rade splodili nejeden nedobrý zákon namierený proti občanom Slovenska, ktorých zastupujú. Petícia je preto asi jediným prostriedkom, ako vytlačiť hazard z blízkosti škôl a obytných domov.

Som presvedčený, že Bratislave sa to podarí a bude tak príkladom aj pre ostatné mestá.

Bude zaujímavé dozviedieť sa, ktorí kolesíkovia majú z ľudského nešťastia prevádzkovania herní na Slovensku osoh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *