Blahoslavení chudobní duchom, lebo ich je kráľovstvo nebeské

Ako to na tej Ukrajine bolo v skutočnosti

Celý svet videl, ako anarchisti (boli „vyškolení“ v tom tak katolíckom Poľsku) hádžu na policajtov na Majdane zápalné fľaše, ako ich mlátia palicami, železami. Amerika preukázateľne vynaložila na puč na Ukrajine päť miliárd dolárov. Je to doložené svedectvami obchodníkovi, ktorí zaznamenali prílev dolárových bankoviek. Je to doložené svedectvami študentov, ktorí chodili za americké doláre vrieskať na Majdan. A napokon to potvrdila aj samotná americká vláda.

Vrecia s touto nekrytou, voľne tlačenou menou, boli nafilmované, ako putujú cez diplomatickú poštu na Ukrajinu.

Samozvaná kyjevská vláda sa medzitým vyprofilovala ako čisto fašistické zoskupenie.

Cirkev to však vidí inak. Tento človiečik (tu na fotke ovešaný zlatom, ktoré mu nepatrí) nehanebne tvrdí, že všetko je inak. Biskup či vladyka či eparcha či kieho krista je tak trochu mimo reality. Nuž, keď to má takto popletené vo veciach svetských, ktoré možno ľahko dokázať, v záležitostiach duchovných by som mu neveril už vôbec. Je to jednoducho klamár.

Avšak blahoslavení chudobní duchom, lebo ich je kráľovstvo nebeské. Veď posúďte sami.

Na jeho neuveriteľné táraniny upozornil Filip (vďaka).

A toto je ukrajinská realita, ako ju pozná svet.

Ako to vidí konferencia biskupov Slovenská ústami akéhosi Svjatoslava? Úryvok je vytrhnutý z kontextu, celé stanovisko si môžete prečítať tu!

To, čo sa stalo na Ukrajine je naozaj niečo zázračné. Premieňajúca milosť bola vyliata na ľudí našej krajiny. Čistá obeta ukrajinských novodobých mučeníkov, horlivá modlitba miliónov ľudí na majdanoch, ako aj modlitba medzinárodného spoločenstva katolíkov, kresťanov rôznych konfesií a ľudí dobrej vôle rôznych vierovyznaní priniesli bohaté požehnanie. Dnes je Ukrajina, inou krajinou; ukrajinská spoločnosť bola obnovná. Váš príspevok k tomuto znovuzrodeniu je životne dôležitý.

Neuveriteľné, neskutočné, stredoveké, a hlavne cirkevné…

9 komentárov k “Blahoslavení chudobní duchom, lebo ich je kráľovstvo nebeské”

 1. To máš těžký, třeba „nature“ (viz jeho nedávný komentář o rozpínajícím se Rusku) to asi taky vidí jinak. A není rozhodně sám.

  Dobré je, že dnes už opravdu hodně lidí nevěří přinejmenším tomu co přináší ČT, ale trvalo jim to docela dlouho a vlastně mi nikdo nebyl schopný říct proč změnili názor, čím prozřeli (takže je možné že ho po masáži zase změní jinak).

  A co si budeme říkat o představitelích katolické církve a jejich oficiálních zpožděných prohlášeních…? Byla by to ztráta času.
  Zajímavé je že i někteří vysocí církevní představitelé vydali různá prohlášení, například o genocidě chystané na lid evropy. Vyhledávače to nenajdou. Pokud to někde v hlubinách Internetu vyhrabete (v nepromazaných cache) a zkopírujete na nějaký znamější a navštěvovanější web, tak to velmi pravděpodobně do hodiny zmizí. Zkuste ale někdo vyrazit ze správce na čí popud…

  Podle mne jsou dnes všichni předposraní a mažou to na popud každého anonymního a neindefikovaného Franty z Horní-Dolní. Ale kdyby ty weby mazaly jen na osobně předložené stížnosti, brzy by se možná ukázalo kdo za tím je. I když nedělám si iluze a navíc myslím že je úplně jedno kteří oni to jsou, strana je pro mne jasná.

 2. Slyšeli jste už někdy o Ukrajinských/Krymských pyramidách? Prý budoui zatím ty nejstarší objevené. Já dnes o nich našel nový a zajímavý článek.

  http://www.eiaktivity.sk/2014/3773

  Radši vám nebudu říkat co vše se mi honí hlavou… Ale řekl bych že ať již bude průběh jakýkoli tak skládačka do sebe zapadá rok od roku více.

  1. Nepočul som o nich, je to pre mňa úplná novinka. Vďaka za odkaz.

   Nech sú tie pyramídy akékoľvek, teraz sú ruské. Rozhodli o tom obyvatelia Krymského poloostrova v slobodnom referende so závratne vysokou účasťou.

   Mika, šéf RTVS, Šebej, poslanec slovenského parlamentu zastupujúci zanedbateľnú židovskú minoritu, Lajčák ktorý ako minister zastupuje iba seba, a RKC považujú tieto voľby za „násilnú anexiu“.

   Podľa Charty OSN národy síce majú právo na sebaurčenie, ale očivodne iba vtedy, ak s tým súhlasí americká neľudská vláda resp. izraelská rasistická komunita.

   Asi tak…

   1. Ty pyramydy budou jistě zajímavé. Přinejmenším historicky. Ale nesmíš věřit všemu čemu věří autor článku. I když i to ledacos vypovídá o dnešní době a o tom kam asi svět spěje.

    Nějaké drby o urychlovači částic či podobném monstrózním díle absolutně neužitečném pro lidi tu na Blogu nemáte? Něco kolem Sfingy?

    1. @Náhodný čtenář: „…Ale nesmíš veřit…“ Čomu verím, to nechávam na svoju intuíciu, ty s tým veľa nenarobíš.

     „Drbov“ je tu dosť, blog funguje už tuším 4 roky, vľavo máš kategórie, vpravo najčítanejšie články, prehrab sa… Prajem príjemné čítanie, pozeranie a zábavu i duševné otrasy…

     Mnohé z tých drbov sú pravdivé…

  2. link už žial nie je funkčný
   chcel som si to pozreiť znova, ale tak asi začnem byť rád, že som to stihol aspoň raz 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *