Anexia očami slovenských médií

Po nástupe nelegitímnej pučistickej vlády v Kyjeve sa 16. marca 2014 na Kryme uskutočnilo referendum vyhlásené krymským parlamentom, v ktorom sa obyvatelia ukrajinskej autonómnej republiky Krym a mesta so zvláštnym štatútom Sevastopoľ rozhodli pre pričlenenie Krymu k Ruskej federácii. Účasť na referende bola nezvyčajne vysoká, až 83 percent, z toho 96 percent voličov sa vyhlásilo za pripojenie k Rusku.

Slovenská vláda, podriadené a zahraničné média vychádzajúce na Slovensku odvtedy z nepochopiteľných dôvodov hovoria o krymskom referende ako o anexii. (!)

Definícia anexie podľa terminologickej databázy Slovenskej akadémie vied:

Násilné pripojenie celého územia alebo časti územia iného štátu po jeho vojenskej porážke jednostranným aktom víťazného štátu.

Podľa akademického Slovníka cudzích slov, doplnené vydanie z roku 2005, vydaného v Slovenskom pedagogickom nakladateľstve, na str. 65 anexia je

násilné pripojenie územia al. jeho časti, ktorá patrí inému štátu

Nuž, buď sú tieto definície nesprávne, alebo nedokážem pochopiť písaný text, alebo ho nedokážu pochopiť médiá, vrátane vládnych predstaviteľov.

18. septembra 2014 budú občania Škótska rozhodovať o osamostatnení svojej krajiny. Ak bude referendum platné a Škóti sa vyslovia za osamostatnenie, čo to bude pre médiá Slovenska? Násilné osamostatnenie? Aký bude rozdiel medzi krymským a škótskym referendom?

ďurino, september 2014

17 komentárov k “Anexia očami slovenských médií”

 1. Presne tak. Ale všade u nás chýba základná informácia z wikipédie: referendum o osamostatnení Krymu prebehlo v roku 1992 a 12 rokov ho nik nespochybnil !!!!!!!!!!!, až túto jar ho začal spochybňovať Pravý sektor a Kyjevská pučistická vláda. Wikipédia jasne hovorí, že od roku 1992 bola Krymská republika samostatná, mala svoju vládu, ústavu, zástavu, prezidenta, parlament, len naše médiá to utajujú!!!!! A hlupáci, čo papúškujú Amíkov to nevedia.
  V roku 2014 nebolo na Kryme referendum o osamostatnení – samostatnosť bola už 12 rokov, ale bolo referendum o pripojení samostatnej republiky k Rusku. A bolo vyvolané zavraždením 46 Krymčanov, ktorí sa vracali z Antimajdanu príslušníkmi Pravého sektora z Kyjeva. Ani o tom sa nikde nesmie písať.

 2. Tento blog ma bavi dlhe roky, takato znoska konspiracnych nezmyslov sa len tak nevidi! 🙂

  Ale k teme. Aky je rozdiel medzi referendom na Kryme a v Skotsku? Jeden. Na jednom z nich asistovali vojaci cudzieho statu, na druhom nie.

  A len tak mimochodom, na urazky neodpovedam a nereagujem 🙂 Sice, co si fandim, aj tak ma tu zmazu. Na takych konspiracnych servrikoch sa toleruju len tie spravne konspiracne nazory…

  S pozdravom Lba

  1. Ďakujem za dlhoročnú priazeň, LbA.

   Ako si isto postrehol, nechávam pod článkami aj komentáre s negatívnymi názormi, pokiaľ nie sú vulgárne. Nepotrebujem si nič dokazovať. A bol by som iba rád, keby som v mnohých témach nemal pravdu.

   Tvoj výsmech je subjektívna záležitosť, ak ťa tento baví, super. Ja sa napríklad neviem dorehotať, keď čítam opis a analýzu svetových udalostí z pohľadu zahraničných alternatívnych médií a potom napr. na SME alebo v RTVS. Ukážkové manipulácie…

   Referendum je referendum a tak vysoká účasť ako na Kryme, nebola už dlho. Ľudia tam prejavili svoju vôľu o napredovaní svojej krajiny absolútne presvedčivým spôsobom, a je úplne jedno, či si nejaký odkundes z druhého konca sveta myslí, že túto možnosť nemali dostať.

 3. Referendum je referendum. Zbrane su zbrane. Aj na jednom aj na druhom bola vysoka ucast (cca 90%). Na jednom z nich boli vojaci cudzieho statu (presne ako sa pise v clanku — anexia). Na druhom nie. To je taky dost podstatny rozdiel. Neysmievam sa, len sa smejem. Konspiracnici maju oci na klapkach presne tak isto ako ti, co bez mihnutia oka zozeru propagandu (a je jedno ci zo zapadu alebo z vychodu). Preto vysledky zo skotskeho referenda su platne a z krymskeho (toho z roku 2014) nie.

  SME necitam, RTVS pozeram obcas (maju objektivne spravodajstvo narozdiel od tv markiza). Odporucam vsak citat okrem BBC a CNN serverov aj ruske zdroje. Napr ria novosti.

  1. Keď poznáš také objektívne stanice ako RTVS,BBC a CNN tak nám tu hoď zopár videí, na ktorých vojaci nútia hlasovať za pripojenie k Rusku.
   Bolo tam spústu „objektívnych“ medzinárodných pozorovateľov a agentov.Každý z nich má mobil,tak určite natočili kopu dôkazov o tom,ako vojaci nevoľným krymčanom držia pri hlavách kalachy a kontrolujú volebné lístky.Možno že tých,čo hlasovali proti v hlasovacích miestnostiach rovno strieľali:)

   Ja viem,že stádo je už tak vycvičené,že mu už nič ukazovať netreba.Sú to všetko „objektívne“ nekonšpiračné médiá a tak stačí,keď to ovciam len povedia.
   Dôkazy dnes potrebujú už len „konšpirátori“,tak nám vytri zrak 🙂

   1. Stado buci beee! 🙂

    A teraz vazne. To vazne si niekto mysli, ze je normalne, aby referendum bezalo v pritomnosti vojakov cudzej krajiny? Ti vojaci ma nutit nemusia, aby som spravne hlasoval. Len ludia podvedome proste…
    Hlavne, ze vsetci nadavaju, ked su v Iraku demokraticke volby pod dohladom vojsk USA. Zdravim konspiracne ovecky! 🙂

    Ja konspiracnym nezmyslom neverim, len si vzdy (v ramci moznosti) informacie overujem. Linky nedavam. Je ich plny net (ci CNN, ci unian.net, ci ria.ru). Kto chce, hlada a pracuje s informaciami a kto chce, veri pseudo serverom typu ac24.cz, kde vsetky spravy o krize na Ukrajine su (len!) z ruskych(!) zdrojov. Ale to asi oveckam nevadi.

    Nepotrebujem nikomu vytierat zrak. Prajem pekny den a idem si masirovat mozog pivom a spravodajstvom CT24 🙂

    1. Tak podvedome proste:) To si sa úžasne vynašiel:)Ako pravý ,pridelený smrad.
     A s tými linkami detto:)
     To,do čoho svet ženiete od satanistov študujúcich v Yale a potom blúzniacich v Bohemian Growe,cez predajné marionety v politike,až po sugestívnch predájcov lží- Zápalu,Bielika,Puškárové a vás špinavých internetových trolov má jednu výhodu a síce to,že vaši podobne narušení potomkovia už to nebudú môcť robiť.
     Vo vašej zaslepenosti sa vám to stane osudným.
     Alebo si myslíte,že keď sa vám všetkým,spoločným úsilím podarí svet vtiahnuť do tretej svetovej vojny,tak vy,s vašim potomstvom odletíte na Mars?

 4. Nuz kto koho taha do vojny? Chcel si link? Dam na aktualnu temu:
  http://www.unian.net/politics/987447-v-moskve-desyatki-tyisyach-rossiyan-uchastvuyut-v-marshe-mira.html

  Strucny preklad. Desattisice Rusov vybehlo na namestie a okrem ineho na transparentoch mali Junta je v Kremli, nie v Kyjeve! Nie vojne na Ukrajine! Ukrajina prepac!
  Presne o tom pisem cely cas. Nie je v poriadku aby sa do diania na Ukrajine miesali vojska cudzieho statu! Ale toto nevidite. Tu je to moj posledny prispevok.
  Stranku budem citat nadalej, tolko veselych nezmyslov inde pokope nenajdem.

  1. Tady to máš trochu shrnuté.

   http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/1239-zavazne-svedectvi-z-kyjeva-deti-uci-ze-jsou-arijci-a-jejich-predkove-ze-zalozili-rim-nemlcis-udaji-te-pravemu-sektoru-moskaly-na-noze-to-zacalo-uz-davno.htm

   http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/1237-nacisticka-romantika-v-kyjeve-americane-bagatelizuji-ceho-se-i-nemecka-verejnopravni-televize-desi-jednotky-se-symboly-ss-na-prilbach-kam-smeruje-primeri.htm

   Mimochodem, většina komentářů a názorů (zmíněných v článku a prolínající se staršími informacemi rovněž uveřejněnými Protiproudem) pochází od amerických novinářů, kteří jsou hrozeni oběma zhnilými spolky (USA, EU) a bijí na poplach dokud mohou.

   Elegantním a velmi razantním řešením by mělo být požadovat vystoupení emě z EU. Já osobně takovéto řešení preferuji, i kdyby mělo dojít k otevřené válce mezi Českem a zbytkem Evropy, takhle bude alespoň situace všem našincům zřejmá a pochopitelná a mohou se s plným svědomím toho co páchají rozhodnout co dál. Třeba se i k té prokleté uhniji znovu připojit, takhle strkají hlavu do písku a nechávají se unášet, takhle bude šance že když jednou vezmou osud do svých rukou budou si chtět některá práva opravdu nechat zachovat, bez vměšování z vnitra prdele evropy.

   1. Na územích, odkud byla vytlačena ukrajinská armáda a nacistické trestné oddíly, domobrana nachází stopy hrůzy v podobě masových hrobů. V okolí Doněcka, kde operovaly nacistické oddíly Azov, Dněpr a Ajdar, byly vypleněny celé vesnice. Masové hroby se 400 těly byly objeveny v nedalekém lomu, kam zavražděné vesničany svážely nákladní automobily. Vesměs šlo o umučené ženy a jejich zastřelené muže. Podle přeživších svědků byl scénář vždy stejný: Muži byl zastřeleni a ženy ponechány „pro zábavu“ pekelným kolonám „čistících oddílů“, složeným z těžkých kriminálníků.

    http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/1251-hromadne-hroby-obeti-kyjevske-junty-u-donecku-jak-si-s-tim-poradi-propaganda-obama-vola-po-protiruske-koalici-v-nemecku-se-uz-ukrajinske-lzi-smeji-na-vychodni-fronte-klid-jen-naoko.htm

 5. Diskutér LbA tára bez argumentov. Cudzie vojská na Kryme počas referenda boli v rámci limitného počtu a patrili k ruskej vojenskej základni,
  za ktorú platí Rusko Ukrajine nájom. Do priebehu referenda nijako nezasahovali, čo potvrdili všetci zahraniční pozorovatelia, okrem iných aj
  českí. Podľa amerických odborníkov na medzinárodné právo bolo síce odtrhnutie Kosova od Srbska v rozpore so srbskou ústavou, ale právo na se- baurčenie má prednosť pred inými zákonmi. Keďže medzinárodné právo nemožno ohýbať podľa vôle politikov, rovnaký princíp platí i pre Krym. Re-
  ferendum o osamostatnení Krymu teda nemožno spochybniť, pokiaľ súčasne nespochybníme osamostatnenie Kosova. Pritom Kosovo uznalo už asi 120
  krajín, mimo iné i naši českí bratia. Keďže pripojenie Krymu k Rusku nasledovalo až po jeho osamostatnení, bolo legálne a ukrajinská vláda,
  ktorá naviac nemá legitimitu, lebo nevzišla zo slobodných volieb, nemá právo zasiahnuť. Pripojenie Podkarpatskej rusi po vojne k Ukrajine bo-
  lo taktiež v rozpore s ústavou ČSR a prebehlo bez referenda, iba na žiadosť jednej politickej strany Podkarpatskej rusi, ktorú adresovali dik-
  tátorovi Stalinovi. Prezident Beneš bol Stalinom a českými komunistami nútený podpísať dekrét, ktorým sa odtrhnutie legalizivalo. Ak nazveme
  pripojenie Krymu k Rusku Anexiou, potom bolo Anexiou aj pripojenie Podkarpatskej rusi k Ukrajine!

 6. LbA, nebudem Ťa častovať prívlastkami ako Troll alebo platený agent a neviem čo. Dávam len pár argumentov – linky neuvádzam, ale schopnejší v práci s google si určite poradí. Vojenská anexia Krymu neprebehla. Kdekoľvek na internete si nájdeš a je verejne prístupné, že Rusko malo a má čiernomorskú námornu flotilu riadne ohlásenú a za prenájom Ukrajinskej vláde platili. Tak isto bolo verejné, že na území Krymu sa zdržujú ruské armádne zložky v rámci dohody s Ukrajinou, tak ako fungujú zložky NATO v iných krajinách. Konšpiráciou ostáva to, že tzv. západné médiá si nedajú ani tú námahu, aby si najprv overili skutočnosť a potom púšťali bludy do sveta. Anexiou treba rozumieť napadnutie vojskami iného štátu iný štát. Nebudem konkretizovať ale taká bývalá Juhoslávia, Panama, Ecuador, Lýbia, Afganistán, Irak, Bolívia a mnohé ďaľšie, by vedeli o tom hovoriť. Aj bez mandátu OSN. Dúfam, že agresora a vykonávateľa nemusím menovať. Rusko anektovalo akurát tak Afganistán. Opierať sa o 68 rok je hlúposť, lebo vojská Varšavskej zmluvy boli za 1 pozvané a za druhé to bolo anektovanie spoločnosťou podobnej NATO. Neviem o tom, žeby Rusko ako štát vstúpil do útočnej formy boja na rozdiel od USA. Ak sa mýlim oprav ma. Takýmto formám sa kedysi vravelo kolonizovanie. Zhodou okolností to prevádzali štáty ako: Portugalsko, Španielsko, Anglicko, Francúzsko, Holandsko, Amerika ….. Všetko štáty dnešného ZÁPADU. Podľa tohto usudzujem, že nie VÝCHOD má dobyvačné chute ale skôr naopak. Ja to neberiem ako konšpirátor Východu alebo agitátor Západu. Beriem to ako historický fakt. To či sa k tomu pridružuje ropná, menová alebo iná forma vojny nechávam na odborníkov. Ale nedovolím si tvrdiť, že Rusi sú Tý zlý, západ je ten dobrý a tu prispievajú konšpirátory.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *