Ako západné médiá hlavného prúdu informujú o Ukrajine

Názorný príklad toho, ako zavádzajúco informujú západné médiá hlavného prúdu v snahe zatiahnuť Rusko do svetovej vojny:

Asociačná dohoda s EÚ (november 2013)

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že bývalý ukrajinský prezident Janukovyč odmietol podpísať asociačnú dohodu s EÚ.

Neuviedli však, že Janukovyč podpis dohody iba odsunul, pretože Ukrajinu zatiaľ nevidel ako hospodársky dostatočne zrelú na partnerstvo s EÚ. V prípade partnerstva sa obával hospodárskeho kolapsu.

Demonštrácie na Majdane v Kyjeve (január/február 2014)

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že protestujúci požadovali najmä odstúpenie Viktora Janukovyča ako aj predčasné prezidentské voľby a podpis asociačnej dohody s EÚ.

Neuviedli však, že prvé demonštrácie boli namierené proti (niekoľkým vládnucim) oligarchom v krajine. Považovali ich za zodpovedných za obrovskú biedu v krajine. Na prekvapenie, pučistická vláda okrem Janukovyča uviedla do funkcií menovite práve týchto oligarchov.

Neuviedli ani to, že 23. januára 2014 tisíce ukrajinských občanov demonštrovali pred veľvyslanectvom USA v Kyjeve a volali: „Stop USA! USA – potrebujeme mier!“. Títo občania vidia USA ako skutočných organizátorov demonštrácie proti vláde.

Eskalácia s množstvom mŕtvych (február 2014)

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že ukrajinský prezident Janukovyč je zodpovedný za krvavý kúpeľ.

Neuviedli však, že nájomní teroristi, podľa očitých svedkov platení zo strany USA, postupovali proti bezpečnostným zložkám s brutálnym násilím a ich ostreľovači zabíjali demonštrantov aj členov bezpečnostných zložiek.

Zosadenie Janukovyča (február 2014)

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že zosadenie Janukovyča bol demokratický akt.

Neuviedli však, že zosadenie Janukovyča bol jednoznačne protiústavný puč, pretože podľa § 108 ukrajinskej ústavy prezident môže ukončiť svoju funkciu iba odstúpením, úmrtím, zo zdravotných dôvodov alebo na základe konania na pozbavenie funkcie. Potrebný počet hlasov v parlamente nebol dosiahnutý (72,8 % namiesto potrebných 75 %).

Prechodná vláda (od februára 2014)

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že ukrajinská prechodná vláda je demokratická.

Neuviedli však, že pučistická vláda ihneď po prevzatí moci za použitia násilia prinútila riaditeľa štátnej televízie odstúpiť z funkcie a následne ho vykopla z jeho kancelárie (cenzúra tlače).

Hlasovanie o príslušnosti Krymu (16. marca 2014)

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že Valné zhromaždenie OSN vyhlásilo referendum za neplatné, pretože vraj napriek tomu, že 97 % zúčastnených voličov sa vyslovilo za pristúpenie k Rusku, z pohľadu medzinárodného práva bolo protiprávne.

Neuviedli však, že podľa odborníka na medzinárodné právo Reinharda Merkela referendum nebolo v rozpore s medzinárodným právom. To, čo sa v Kosove považovalo za základné demokratické právo, a ktoré bolo takmer na celom svete uznané, v prípade Krymu západné médiá označili za „ruskú agresiu“, aj keď Rusko iba vyhovelo požiadavke občanov Krymu a neporušilo žiadne právo.

Požiar domu odborov v Odese (2. mája 2014)

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že počas stretov proruských a proukrajinských demonštrantov prišlo v dôsledku požiaru domu odborov o život až 46 odporcov vlády.

Neuviedli však, že fotografické a filmové záznamy jednoznačne dokazujú, že viac ako 100 proruských demonštrantov a nezúčastnených civilistov nezomrelo v dôsledku požiaru. Aktivistami kriminálnej kyjevskej pučistickej vlády boli doslova popravení strašným spôsobom. Požiar bol založený až po krvavom čine, aby zakryl masakru.

Zvolenie prezidenta Porošenka (25. mája 2014)

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že voľby boli legitímne a že to boli „najslobodnejšie a najférovejšie voľby všetkých čias“.

Neuviedli však, že kandidáti, ktorí by inak zastupovali rusky hovoriacu časť obyvateľstva, boli zastrašovaní, zmlátení, vyhrážali sa im na živote a zapaľovali im domy.

Plynový spor s Ruskom

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že Rusko úmyselne sabotovalo rokovania o dodávkach plynu.

Neuviedli však, že Ukrajina dlhuje Rusku 3,3 miliárd eur za dodávky plynu v posledných dvoch rokoch a nepristúpila ani na veľkorysý rabat 100 USD na 1 000 kubíkov a naďalej za dodávky plynu neplatila.

Protiteroristické operácie (od marca 2014)

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že ukrajinská vláda uskutočňuje vojenské akcie na ochranu obyvateľstva pred takzvanými proruskými separatistami.

Neuviedli však, že ukrajinská pučistická vláda nasadila medzinárodným právom zakázanú kazetovú muníciu a dokonca fosforové bomby, ktoré veľmi pravdepodobne pochádzajú z amerických zásob. Ukrajinské vojsko doslova roztrhalo na kusy množstvo civilistov.

Dráma utečencov na Ukrajine (od marca 2014)

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že problém utečencov neexistuje a ľudia utekajú iba z oblasti ruských separatistov smerom na západ Ukrajiny.

Neuviedli však, že tisíce ľudí na východnej Ukrajine utiekli pred náletmi pučistickej vlády do Ruska, čím vznikol obrovský problém a akútny nedostatok potravín.

Demonštráciav Donecku (20. mája 2014)

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že 20. mája desaťtisíce ľudí nasledovalo výzvu oligarchu Achmetova na demonštrácia proti proruským separatistom.

Neuviedli však, že filmové zábery jednoznačne dokazujú, že na štadióne v Donecku sa zhromaždilo iba približne 300 ľudí a (nemecké) spravodajstvo ARD tak bolo usvedčené zo zavádzajúceho informovania.

Zostrelenie vrtuľníka (29. mája 2014)

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že ruskí separatisti v Slavjansku zostrelili vládny vrtuľník.

Neuviedli však, že (nemecké) spravodajstvo ARD spolu s vlastným komentárom: „Toto majú byť zábery…“ odvysielalo sfalšované obrazové dokumenty, ktoré preukázateľne pochádzajú zo Sýrie, a následne sa za to ospravedlnilo, no už nie v televíznom vysielaní, ale iba na svojej internetovej stránke.

Smrť ruských novinárov (jún 2014)

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že ruskí novinári zahynuli v boji.

Neuviedli však, že viacerí ruskí novinári boli zastrelení cielenými výstrelmi provládnych ostreľovačov.

Asociačná dohoda s EÚ (jún 2014)

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že hlavným cieľom tejto dohody je urýchlenie reforiem.

Neuviedli však, že dohodou, ktorú teraz Porošenko podpísal, bude ukrajinské hospodárstvo silne oslabené.

Násilné útoky na ruské veľvyslanectvo v Kyjeve (14. júna 2014)

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že protestná akcia proti ruskému veľvyslanectvu ako reakcia na zostrelenie vojenského lietadla je oprávnená.

Neuviedli však, že na ruské veľvyslanectvo v Kyjeve viacero dní násilne útočili aktivisti Majdanu…

Neuviedli ani to, že útočníci hádzali zápalné fľaše, rozbíjali okná a demolovali vozidlá pracovníkov veľvyslanectvo.

Neuviedli ani to, že polícia sa tomu nečinne prizerala a ukrajinský minister zahraničných vecí vulgárne nadával Putinovi…

„Mierový plán“ Porošenka (jún 2014)

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že Porošenko nariadil týždenné prímerie.

Neuviedli však, že es v prípade tohto údajného mierového plánu išlo iba o ultimátom, o výzvu s tým, že kto nezloží svoje zbrane, bude zničený. Neuskutočnili sa ani žiadne mierové rokovania.

Koncentračné tábory (od júla 2014)

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že neexistujú žiadne koncentračné tábory (pretože sa o nich neinformovalo).

Neuviedli však, že na východe Ukrajiny sa stavajú dve „koncentračno-migračné strediská“, v ktorých takzvaní „separatisti“ majú byť vyselektovaní a odsúdení na tresty odňatia slobody.

Pád lietadla Malajských aerolínií MH17 (17. júla 2014)

Západné médiá hlavného prúdu nás ubezpečovali, že lietadlo bolo zasiahnuté raketou zem-vzduch SAM typu BUK, akou disponujú „proruskí separatisti“ a sú preto „pravdepodobne“ zodpovední za zostrelenie.

Neuviedli však, že stav trosiek a mŕtvol poukazuje skôr na konvenčné zostrelenie lietadla palubným guľometom stíhačky a že vyšetrovanie zo strany OBSE zistilo, že časti trupu MH17 sú posiate dierami, ktoré mohli byť spôsobené iba strelivom z väčších guľometov, akými disponuje ukrajinské bojové lietadlo Su-25 (podľa ruských radarových údajov malajské linkové lietadlo krátko pred zrútením sprevádzala ukrajinská stíhačka Su-25).

Spravte si názor:

„Redakciám denníkov Washington Post, New York Times, magazínu Time a iných veľkolepých publikácií, ktorých členovia predstavenstva sa zúčastňovali na našich stretnutiach a ktorí už takmer 40 rokov dodržiavajú sľub mlčanlivosti, sme za to veľmi vďační. Bolo by pre nás nemožné uskutočňovať naše plány pre svet, ak by sme počas týchto rokov boli vystavení svetlu verejnosti.“

(David Rockefeller, Rada pre zahraničné vzťahy)

Preklad z nemčiny ďurino, september 2014

Zdroj: Obežník AZZ švajčiarskej Koalície proti cenzúre

6 komentárov k “Ako západné médiá hlavného prúdu informujú o Ukrajine”

 1. Pár důležitých věcí ti tu (i, a, z hlediska informování západními novináři) schází.

  Na první místo bych dal to, že chudáček Janukovič ještě než upustil kormidlo podepsal kontrakt na vydrancování východu země od břidlicového plynu, zejména firmami působícími i v americe (zda přímo americkými nevým, ale je to možné). Kontrakt je prý udělán tak, že veškeré problémy vyřizuje či financuje ukrajinská vláda a je pro ni doslova výhodné vyvraždit veškeré obyvatelstvo doněcké oblasti. Myslím, že na Ukrajině musela probíhat nějaká „osvětová kampaň“, protože někteří lidé se nebojí právě podobně názory (Názory o potřebě vyvraždit ty co blokují rozprodání nerostného bohatství země a jen zbytečně užírají, snad z jakéhosi pomyslného celkového rozpočtu země…??) hlásat veřejně.

  Druhá, velmi zásadní věc, kterou západní média odmítají zmiňovat, je to že USA se znaží za každou cenu zachránit dolar a najít nové otroky které by financovali jejich ekonomiku. V této souvislosti lze zmínit zejména v poslední době zmiňovaný Zlatý Ruský Standard a přemlouvání Číny aby upustila od plateb za ropu a plyn v dolarech.
  Co se Evropy týká, ještě zhruba před deseti-patnácti (myslím že tehdy počet imigrantů vytvářejích v USA opravdové reálné hodnoty začal prudce klesat a i světové trhy si na plno uvědomily že jsou jen způsobem jak odevzdat bohatství své země do spárů USA) lety bylo jasné že USA se rozhodla tehdy se rozšiřující EU zničit či podrobit si ho ekonomicky a to sice stylem, že jí vnutí některá pravidla a schemata jednání. Tehdy to bylo jasné i když i tehdy informace byly sporadické a rychle mizely, dnes již vybavuji jen nějaké kecy o tom že USA musí podpořit svého evropského partnera a pomoci mu se zformovat aby…. Co od té doby intenzivně následovalo jen vše potvrzovalo, nedávno zde probíraná neznámá a tajná (i pro politiky a hejbateli celé zkurvené EU) dohoda TTIP je pravděpodobně jen jedním z dnešních výstupů.

  Další informace, která velmi ale opravdu velmi v médiích schází a týká se již přímo Ukrajiny, je fakt že ukrajina se stala ještě před konfliktem masivním dodavatelem lidských orgánů, ať již od mrtbých nebo živých. Během válečného konfliktu se tato míra ještě navýšila. Podobně na tom byla Ukrajina co se týká obchdu s dětmi, z nichž některé nepochybně (možná i většina) skončila také jako dárce orgánů. Tohle celé je nutné spojovat i s experimentem o zavedení takzvané Juvenilní Justice v zemi (experimentem jehož zkušenosti budou dříve či později zneužity i v našich krajinách) a vypořádáním se s církví (z větší části, té co se veřejnosti představuje jako oficiální a schválená Vatikánem, zapojením jí do celého toho zvráceného systému).

  Jinak dohady o počtech zabitých, upálených, utečených… to je jedna věc. Ale poslechněte/přečtěte si občas vyprávění někoho kdo z toho vyvázl, bude vám hned jasné že na jeho místě byste o budoucím životě s těmi lidmi nestáli a ani nepřemýšleli. Proces opětovného sjednocení Ukrajiny může být tedy podle možný asi jen tehdy až všichni kdo budou mít osobní vzpomínku zemřou.

  Je to prostě všude ve světě v prdeli. Jediná šance je šance je stát se opět člověkem a najít Boha. Ale je třeba počítí s tím, že ani pokud se vám to povede a uděláte vše pro dobro světa (zejména své okolí a bližní) situace se pravděpodobně nezmění, protože to co vidíme bylo předurčeno, dost lidí se neobrátí, satan sílí a nakonec bude propuštěn.

 2. no vi neuvadzate to že hned po tom čo nepodpísal asociačnu dohodu z EU letel do soči a podpísal z putinom asociaciu z EA uniou a na to ako bola ukrajina pripravena, že janukovič vyhral voľby tým že slubolal ako bude smerovať ukrajinu do EU a že bude bojovať proti korupcii a podobne to akosi zabudate pripisať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *